Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme Budapesten dolgozn...

Van értelme Budapesten dolgoznom ha a kormány rengeteg pénzt levon a fizetésemből?

Figyelt kérdés

Vidéken kerestem 118-160.000Ft körül. Olcsóbban elvoltam ott volt a kert a munka a ház körül és nem zavart semmi.



Budapesten keresek olyan 170-250.000Ft -ot, + cafatéria, rekord az 370.000Ft volt cafatériával hétvégi túl órával.


Akkor már kezdtem azt érezni érnek itt a fizuk valamit aztán, látom drága jó kormányunk 220.000Ft levont a fizumból .



A Főváros az maga egy agyrém, dugó, szemetek, zaj, sok bunkó és semmi mást nem tudsz csinálni a panelba csak dögleni TV-nézni. Kitakarítani szemetet kidobni és főzni.


Esküszöm már azon gondolkodtam elmegyek szemetet szedni a villamos mellé, de minek mikor jön a sok c. És eldobálja újból...


Mennek a Sárga ruhás utfentartók A járdán és dobálják el a csíkket. És pont nekik kéne szedni.



2021. márc. 18. 07:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Az adó amit az állam levon az a bruttó fizetésed 33,5%-a. Vagy valamit elszámoltál/elírtál vagy csak szimplán demagóg vagy.
2021. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nettók a föntiek
2021. márc. 18. 07:54
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért, vidéken nem kell adózni, vagy mi?
2021. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor már kezdtem azt érezni érnek itt a fizuk valamit aztán, látom drága jó kormányunk 220.000Ft levont a fizumból ."


Ezt magyarázd már el kérlek!

2021. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

1. nem a kormány vonja le. Nem ez a kormány vezette most be a levonásokat, sőt az elmúlt pár évben az szja és a szocho is csökkent. Tehát az embernek kevesebb a levonása és a munkáltatónak is olcsóbb.

2. Vidéken és Budapesten is pontosan ugyanannyit vonnak a fizetésedből szja-t és járulékot, mint vidéken!

Bruttó x forint az mindenhol nettó y. Tok mindegy, Magyarország melyik részén dolgozol.

2021. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Azt még hozzá tenném, mert lehet, hogy neked nem világos.

Egykulcsos adórendszerünk van, tehát dupla annyi bruttó bérből dupla annyi a levonás. Ez valóban forintban több, de százalékban ugyanannyi.

Pl br 100.000 Ft esetén 33.500 Ft a levonás (szja+tbj)

Br 200.000 Ft esetén 67.000 Ft, az pont a duplája az előző sorban írtnak.

2021. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%

"Akkor már kezdtem azt érezni érnek itt a fizuk valamit aztán, látom drága jó kormányunk 220.000Ft levont a fizumból ."


Ez akkor igaz, ha 650.000 Ft a bruttó fizetésed. De akkor sem a kormány vonja le.

2021. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
41%

6 éve élek aktívan Pesten. Minden nap azért imádkozok, hogy épen és egészségesen el tudjak jönni mihamarabb innen. Egyébként ha tömegközlekedési eszközökön utazgatsz, nézelődsz, meg bemész jobbra-balra, az még lehet tök jó (a békeidőkben), de amikor beülsz a kocsiba, mész ügyet intézni, legalja főállást/diákmunkát kell végezned, vagy a belvárosban, egy panelrengetegben laksz, akkor óriási szenvedés tud az egész lenni. Ráadásul én még örülhetek, mert az albérletek után most jelenleg Ürömön lakok, de ez is agyrém. Nagyjából a 10-es út Szentiváni elágazása után kezd csillapodni a forgalom, azon a láthatatlan gyűrűn belül agyrém van. Fogalmam sincs miért jó Pesten (illetve környékén) lakni, semmi előnye nincs szerintem. Vidéken kevesebbet keresel, de cserébe értelmesebb, beláthatóbb áron vannak a házak, nagyon kicsi az esélye annak, hogy baleseted lesz, nyugodtabb leszel, kevesebb emberre leszel rászorulva és lesz időd és helyed más tényezőkkel is foglalkozni. Emellett vidéken könnyebb kiegészítő bevételi forrásokat találni.


Gyűlölök Pesten lakni már. Pest amúgy is elvesztette már a 2000-es évek óta azt a baljós, sötét, kiégett neonfényekkel teli, húgyszagú aluljárós, retro járművekkel teli hangulatát. Röviden a "Kontroll" féle Pestre gondolok. Sokakkal ellentétben nekem az a Pest tetszett jobban, nyugodtabb is volt, mert nem volt annyi a népsűrűség, nem volt ennyire esze-veszett a digitalizáció és nem voltak ennyire ingerlékenyek se az emberek. Ma már akinek csak tudom, azt javaslom, hogy meneküljön Pestről. Gyakorlatilag eladtam mindenem a házunk kivételével, költöznöm se kell majd, mert nincs semmim se a 35 éves kocsimon kívül, csak beülök és világgá megyek. Előtte teletankolom a kocsit, kannákban viszek plusz 10 liter benzint és az első úti célom Zala megye lesz, ha az nem tetszik, tovább megyek egy kicsit. És ha rajtam múlik, ez még ebben az évszakban be fog következni...

2021. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
39%

Hogy jött ki az az 220 ezer levonás?

Nagyon nem kerek a történet, leglaábbis a pénzügyi oldalról.

Az, hogy nem tetszik a város, még érthető, de még így is rengeteg helyre lehet menni, hiába van a fél város zárva.

2021. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Hiába keresek túl órával 500.000Ft bruttót ha abból levonnak 200.000Ft-ot


(Nekem ne adjátok elő a Fideszt, mert semmivel sem jobb mint az MSZP volt )


Én már az agyam eldobom ettől a mocskos kormánytól, hogy adó, adó hátán


Elmegy a boltba az ember és 27 adó mindenen rajta van, és nem egyben adózól mint Amerikában.

2021. márc. 18. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!