Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illik felhívni a munkáltatót,...

Illik felhívni a munkáltatót, ha nem hívtak még vissza állásügyben?

Figyelt kérdés
Hívnak, ha engem választottak. Már csak 1 hét van a kezdésig, de még mindig nem hívtak. Van értelme rákérdezni, vagy hagyjam? Ilyenkor mit kell kérdezni? Még sose csináltam ilyet.

2021. márc. 21. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Semmit, nem téged választottak.

Azon lehet agonizálni, mint minden ilyen kérdésnél, hogy ez mennyire korrekt módja a visszautasításnak, de a lényegen nem változtat

2021. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Szard le... Mindig ezt csináljám
2021. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem illik

De ha nagyon akarod a munkát, egy próbát talán megér. Én úgy szereztem az első állásomat, hogy megígérték, hogy mindenkinek visszajeleznek, és nekem nem jeleztek vissza. Hosszas agonizálás után felhívtam őket, mire mondták, hogy bocs, de ezek szerint elfedkeztek rólam, az állást már betöltötték. Megkérdeztem, lehet-e tudni, mi volt a "baj" a jelentkezésemmel. Azt mondták, már nem emlékeznek, de utánanéznek. Pár nap múlva felhívtak, nem is volt rossz a jelentkezési lapom, ha gondolom, járjak be egy ideig gyakornoknak, és ha elégedettek lesznek, és legközelebb lesz hely, nem hirdetik meg, hanem majd megkapom én. És így is lett, fél évig voltam gyakornok, aztán megkaptam a munkát.

Nem mondom, ez így iszonyú mázli volt, de hát végülis neked is lehet szerencséd... Veszteni nem veszíthetsz semmit.

2021. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Hidd el, hogy aki kell nekik, azt fogják értesíteni!
2021. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Én akkor telefonáltam,amikor azt ígérték mindneképp visszajeleznek,akkor is ha nem engem választanak . És jól is tettem,mert kiderült ,hogy a főnök lebetegedett ezért csúszott a kiválasztás de a végén felvettek. Szóval szerintem ilyen esetben érdemes telefonálni.
2021. márc. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

persze, nyugodtan telefonalj


hogy ha pl van mas ajanlatod, amit ez miatt nem fogadnal el, akkor plane jobb, ha keresed oket.

2021. márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!