Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki az aki örülne ha kirúgnák...

Ki az aki örülne ha kirúgnák a munkahelyéről, mert annyira nem szereti?

Figyelt kérdés

Próbaidőn vagyok egy cégnél, elég bonyolult számomra a munkakör (szellemi) és gyomoridegem szokott lenni, fáradt is vagyok viszont még nem ütköztek ki a hiányosságaim (vagy legalábbis nem tűnt fel másoknak), de nem lennék szomorú, ha kirúgnának, mert akkor kereshetnék valami egyszerűbb munkát és nem kellene stresszelnem tovább.

Felmondani meg nem lenne pofám, mert annyira bíznak (még) bennem, hogy kínos lenne bevállalni főleg, hogy hosszú távon számítanának rám és felmondás utána ugyanúgy nem tudom mit tudnék megint találni (fél éven belül ez a 3. munkahelyen és pályakezdő vagyok). Szóval az ismeretlen...


Igazából komolyan megbántam már, hogy diplomát szereztem. Sokkal jobb lett volna vmi primitív szakmunkát tanulni, lehet güriznék nettó 130-ért hétvégén is, de legalább mindennap tudnám előre mit kell csinálni és nem kellene kihívások miatt szorongani meg amiatt, hogy tudok e majd teljesíteni szellemi munkakörben.

Nektek volt/van ilyen munkahelyetek, ahonnan inkább szívesen távoztatok volna a hátsó ajtón?



2021. márc. 21. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem ilyenre.

felmondhatsz így is, nem tilos.

Ha mást nem, ne vedd annyira komolyan, vedd félvállról, ne idegeskedj miatta. Vedd úgy, hogy nem is fogsz ott dolgozni és nem is kell komolyan venned az egészet.

2021. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyűlölöm a mostani munkámat,de nem vagyok alkalmas másra.(Lassan erre sem,egészségügyi okból.)

Neked viszont nem a munkáddal van bajod,hanem az önbizalmaddal.

2021. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Inkább a tudásommal és képességeimmel. Lényegében csak kiszenvedtem a diplomámat és eddig egyik munkahelyemen se tudtam normálisan teljesíteni. Első munkahelyen megfutamodtam és idő előtt leléptem, mert előre láttam gáz lesz később és égni fogok. Második helyről szinte azonnal kirúgtak. Most ez a 3., de ez is kicsit hasonlít az elsőre abból a szempontból, hogy nem tűnt fel eddig a munkáltatónak mennyire fogalmatlan is vagyok a szakterületemhez. Jó dolog a próbaidő, de ha letelik utána érdemi munkát is kell végezni ráadásul teljes állásból való kirúgás jóval gázabb, mint a próbaidő alatti felmondás.
2021. márc. 21. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van? És mi az a munka, amit végezned kell?
2021. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Informatikai terület, egy nyugat-magyarországi közepes cégnél vagyok. Elég nagy ahhoz, hogy "elvesszek a zavarosban" és még ne ütközzen ki a hiányosságom, de elég kicsi ahhoz, hogy az elején ne azonnal profithajszolós teljesítményt követeljenek tőlem, mint egy multinál.
2021. márc. 21. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Bő egy évig volt egy szörnyű munkahelyem. Magát a munkát nagyon szerettem, jók voltak a körülmények, a kollegákkal nagyon jól kijöttem, de a főnök egy rémálom volt. Rettenetesen rossz természete volt, és engem méh valamiért különösen utált is. Állandó volt a gyomorideg, ment tőle a hasam, kikészültem idegileg teljesen, de nem mertem meglépni, hogy felmondok. Hatalmas kő esett le a szívemről, amikor mondvacsinált indokkal kirúgott. Az eset miatt ráadásul egy héten belül felmondott a maradék 3 munkatársból 2, a cég zuhanórepülésben halad a csőd felé, nekem meg sokkal jobb helyem van azóta.
2021. márc. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a te fejedben van a gond. Figyelj pályakezdő vagy ők ezt tudomásul vették, mikor felvettek, hogy nem egy seniorral van dolguk. Ha amúgy jó munkahely, jók a kollégák is, ne dobd el magadtól. Szerintem menj pszichológushoz hogy segítsen egy kis önbizalmat szerezni, vagy egy belsősnek is beszélhetnél róla. Ha lenne pozitív megerősítés, hogy jó úton vagy, akkor nem ostoroznád magad.

Az a baj, hogy a számodra, legideálisabb munkát is visszadobnád pont ezért. Ha úgy érzed lyukak vannak a tudásodban, akkor olvass a témában vagy képezd magad.

2021. márc. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz kérdezni senkitől? Amikor elkezdtem dolgozni én se tudtam semmiről, hogy eszik-e vagy isszák de hosszú távon bele lehet jönni ha minimálisan együttműködik veled valaki. Cserébe pedig lesz egy talán normálisan fizető irodai melód, ami mentálisan lehet hogy néha kikészít de legalább fizikailag nem.
2021. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!