Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért találták ki a felmondási...

Miért találták ki a felmondási időt?

Figyelt kérdés

Komolyan miért jó az bárkinek is? Ha valakinek felmond a cég, onnantól még 30 napig ott kell dolgoznia.

Volt egy kollégám, akit kirúgtak, de utána maradnia kellett ugye még 30 napot. Na ez idő alatt magasról tett mindenre és mindenkire. Telefonra, emailre, sms-re nem válaszolt, hátráltatta mások munkáját.

Komolyan mi értelme van, ha valakit még ott tartanak 30 napig dolgozni minden motiváció és vesztenivaló nélkül? Egy hetet vagy pár napot még megértenék, de egy egész hónap minek?



2021. márc. 22. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Rosszul tudod. 30 napig van munkaviszonyban, de csak az idő felében kell dolgoznia, sőt, a munkáltató akár a teljes időre felmentheti a munkavégzés alól.

2. Ez a munkavállalónak jó, mert nem egyik-napról a másikra szűnik meg a fizetése.

3. Ha a munkavállaló mond fel, akkor valóban végig kell dolgoznia a felmondási időt. Ez a munkltatónak jó, mert az egy hónap alatt tud gondoskodni a pótlásról. (Szerencsés esetben.)

2021. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet nem találnak embert 30 napig sem.

Az hogy az illető hátráltatja vagy segíti a munkát más kérdés.

Gondolom a semmit tevésért még kifizetik neki ugyan úgy azt az egy hónapot ahogy eddig is.


Én ugyan úgy ledolgoznám azt az egy hónapot ahogy szoktam és utána lépek sziasztok.

2021. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
mert ez mindkét félnek jó. a munkavállaló még addig biztosan kap fizetést, a munkáltatónak meg van ideje felvenni valakit a kolléga helyére.
2021. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De épp ez az, hogy nem fog rendesen megcsinálni semmit, pláne, ha van valami konfliktus is


Az meg totál életszerűtlen, hogy a kirúgott, felmondási idejét töltő majd betanítja az utódját is.


Szerintem akinek felmondanak, annak már másnap nem kéne jönnie és kész, max összepakolni és az ügyeit lezárni. A maradék pár nap fizetést meg majd utalják.

2021. márc. 22. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben az lenne a tökéletes ha az illető már egy hónappal előre szólna, hogy felszeretne majd mondani. Ezesetben nem lesz szükség arra a +1 hónapra.

Csak ne egyik napról a másikra mondjon fel mert akkor az aznapi munkát nem fogják TUDNI ELVÉGEZNI!

HA NEM LESZ EMBER NEM VÉGZIK EL A MELÓT.


Persze úgy lenne a legegyszerűbb, hogy na meguntam kilépek sziasztok.

És akkor a főnököd meg nem tud mit csinálni. A munka nem lesz elvégezve.

2021. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A példában, amiről írok, a munkavállalónak mondtak fel közös megegyezéssel, irodai munkáról van szó, ilyen esetben a 30 nap gyalázat
2021. márc. 22. 18:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Jahj bocsi akkor picit félreértettem a kérdést.

Ha kirúgják akkor tényleg semmi értelme sincsen.

Ki az a hülye aki dolgozna ott bármit is még :D

2021. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Balázska a te világodban csak csúnyán lehet felmondani? csak konfliktus létezik?
2021. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a Balázs.


Amúgy nem tudok elképzelni olyan szituációt, ahol akármelyik oldal részéről történik is a felmondás, még 30 napig jó a hangulat, főleg nem kis cégnél, ahol ez az eset is történt.

2021. márc. 22. 19:15
 10/14 anonim ***** válasza:
hát akkor hírem van számodra: de, te is egy Balázska vagy. én több olyen helyzetet tudok elképzelni ahol nem valami harag miatt történik a felmondás pl: a munkavállaló távolra költözik, másmilyen munkát akar csinálni, haszonsítani szeretné a másirányú tanulmányait, jobb ajánlatot kapott. nem csak haragból lehet ám felmondani, és ha harag nincs, akkor miért ne telne jó hangulatban az utolsó 30 nap?
2021. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!