Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon otthon maradhat majd...

Vajon otthon maradhat majd az, aki "fél", majd ha elérjük a 2,5 millió beoltottat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok 65 év fölötti, tehát előbb fog kinyitni az ország, mint hogy én oltást kapjak.

Nem szeretném elkapni a vírust, sem pedig átadni a velem egy háztartásban élő, veszélyeztetett, de fiatal családtagomnak. Bíztam benne, hogy akkor lesz majd nyitás, ha minden regisztrált megkapta már az oltást.

Jelenleg kötelezően zárva van a munkahelyem, itthonról dolgozok.

Ehhez lesz jogom akkor is, ha kinyitják? Maradhatok itthon, amíg nem leszek védett?

Sajnos csak átszállással, tömegközlekedéssel (kifejezetten zsúfolt járatokkal) tudok bejutni a munkahelyemre, ott se megoldható a biztonságos munkavégzés.

Hogy fog vajon működni ez munkajogi szempontból?


2021. márc. 26. 15:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Állami fenntartású munkahelyről van szó, "fentről" jönnek az instrukciók, nem a főnököm döntése. Ezért kérdezem, talán így van valami általános válasz.
2021. márc. 26. 15:28
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
A munkahelyed biztosan nem fogja azt az indokot elfogadni, hogy "dehát én félek".
2021. márc. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2

És a veszélyeztetett hozzátartozó?

Ráadásul én is allergiás vagyok és születésemtől kezdve kicsi a tüdőkapacitásom, sajnos ezekkel nem számítok papírforma szerint "veszélyeztetett" embernek, de laikusként úgy érzem, nem növelnék az esélyeimet....


Olyan sokan mondják, hogy "aki fél, maradjon otthon", azt hittem van valami realitása, kivitelezhető. :(

2021. márc. 26. 15:45
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs erre lehetőség. Amúgy sokan betegen is dolgoznak, hiába van, hogy szinte biztos koronásak. Inkább nem mennek orvoshoz mert a karantén, táppénz alatt simán kirúgják az embert. Ez a magyar valóság
2021. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem egy ideig még biztosan megoldható lesz, mert hidd el, nem vagy ezzel egyedül.

Ha nem megoldható, akkor meg úgy kell élni, ahogy régebben influenza szezonban. Akkor is minden ötödik ember beteg volt, mégsem volt ez a mindmeghalunk hiszti.

2021. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5

Influenza ellen eddig kaptam oltást időben, nem kellett hónapokat várni rá. :(

2021. márc. 26. 15:55
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha jó fejek megengedik, de amúgy nem elègséges indok. Pláne ha otthonról nem végezhető munkád van.
2021. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

Egy éve dolgozom itthonról (nyáron volt egy rövid időszak amikor be kellett mennünk), még jobban is el tudom látni a feladataimat mint bentről - több munkaóra & jobb informatikai eszközök.

Sajnos ez nyáron nem volt elég érv.

De most már "közel" az oltás, addig jó lenne haladékot kapni.

2021. márc. 26. 15:59
 9/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha ezzel jönnél hozzám, szinte biztos, hogy egyből kirúgnálak. Mi az, hogy félsz? Jézusom...
2021. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9

Szándékosan idézőjelbe tettem, mert nem félek szó szerint, de ettől még tartok tőle, nem szeretném elkapni, és nem szeretném ha a szeretteimnek baja esne.

2021. márc. 26. 16:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!