Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fair valakit úgy...

Szerintetek fair valakit úgy kirúgni, hogy a cég nem biztosított neki megfelelő betanítást? Most én érezzem magam kellemetlenül?

Figyelt kérdés
Nemrég jött hozzánk egy új kolléganő és mellém osztották be, hogy tanítsam be. Soha nem dolgozott még hasonló munkakörben. 4 nap után a főnök megszólalt, hogy holnap még figyeljen jól, mindent tisztázzuk ami még nem világos, mert utána már be van tanítva, egyedül dolgozik. Megpróbáltam szólni a főnöknek, hogy szerintem még korai lesz, bőven vannak még hiányosságok. Azt mondta hogy nem baj, majd kérdez ha segítség kell, de nagyon be kell már tölteni azt a munkakört. Elég nehezen indult neki, nagyon sokat kérdezősködött tőlem is, másoktól is és rengeteget hibázott. Még azon a héten kirúgták, esélyt sem kapott bizonyítani. A főnök állítása szerint több nehézséget okozott mint amennyivel hozzájárult a munkához. Pedig szerintem egyáltalán nem volt lehetetlen eset, csak még egy hét betanulás nagyon kellett volna.

2021. márc. 26. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem fair.

de ha tényleg a reális helyzetet festetted le, akkor még úgy sem észszerű a főnököd hozzállása, ha eltekintünk az emberi oldalától. gyakorlatilag több munka esik ki azzal, hogy keres valaki mást a munkakörre akinek aztán szintén be kell tanulnia, mintha várt volna még egy hetet a kirúgott kolléganő esetében.

te semmiképp ne érezd magad emiatt kellemetlenül, nem a te hibád.

2021. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Milyen pozíció? Ha valakit nyomtatásra, meg Excelre kell betanítani, akkor bőven elég kell, hogy legyen az egy hét.
2021. márc. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
#2: Persze, minden irodai munka csak a nyomtatásból áll. Olyan unalmas ez a rosszindulat.
2021. márc. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezért kérdem, hogy miről van szó pontosan.
2021. márc. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Postai dolgozó. Küldemények feladása, csekk befizetés, lapok, bélyegek árusítása, pénzzel való elszámolás, stb.
2021. márc. 26. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Akkor szerintem jogos volt.
2021. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha úgy veszek fel valakit, hogy tudom, hogy korábban soha nem dolgozott az aott munkakörben akkor nem várom tőle azt, hogy 5 nap alatt megtanuljon mindent. Szerintem nem fair.
2021. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örüljön neki, hogy elküldték. A Magyar Posta egy hulladék munkahely.
2021. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!