Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más multinál is ilyen semmirev...

Más multinál is ilyen semmirevaló vezetők vannak?

Figyelt kérdés

Cégünk több mint 10 év után húzza le a rolót, de nem csodálom, mikor ilyen vezetőink vannak. Hiába megyek hozzá, és kérek segítséget, mert nem tudunk dolgozni, csak leráznak, hogy írjuk meg. Van erre egy papír amire fel lehet írni, és másnap reggel 9-kor megtárgyalják. Nem számít neki, hogy azonnal kellene intézkedni, és elég lenne a csoportvezetőknek egy levél. Mérnökeink hozáállása is hasonló, vacak mérési dokumentumokat csinálnak, és mikor kérjük őket, hogy javítsák, akkor nem tesznek semmit, sokmindent nekünk kell megoldani a gyártásban, mert ők le sem tolják a képüket. Az ember próbálna becsületesen dolgozni, de az ilyen hozáállás elveszi a kedvét.

Semmi gyakorlati tudásuk nincs, mindent csak elméleti síkon tudnak. Még most, hogy év végén bezárunk, akkor is pl töltsük a hülye táblájukat az óránkénti darabszámról, pedig semmi érteleme, és a kutya sem nézi.


2021. márc. 28. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ősrégi taktika, csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik. Ők pedig nem akarnak hibázni, nyilván az anyagiak miatt.
2021. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Lehet, csak itt konkrétan arról volt szó, hogy az elöző műszakban elrakják a levegőpisztolyokat, ami ugye cégtulajdon, és arra nem volt képes, hogy ebben intézkedjen. Ehhez aztán marhanagy diploma kell :(
2021. márc. 28. 20:44
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a multikra jellemző. A "sehr magyarosch" KKV-knál, az állami tulajdonú, de elméletileg piaci cégeknél és a közszférában is jelen van az őskövület kisfőnök, aki összesen annyit tud felmutatni, hogy már tizensok éve ott van és azér' ő tudja, mi hogy van. Leginkább azt, hogy kivel kell jóban lenni, melyik főnökkel kell smúzolni az előléptetéshez és mik azok a számok, amiket mindenképpen ki kell taposni a beosztottaiból, hogy megmaradjon a pozíciója. Általában csak cégen belül tudnak karriert befutni: mivel már régóta ott vannak, nehéz és drága lenne őket kirúgni, ezért titánt csinálnak belőlük. Mikor már az egyik részlegen elég kárt csináltak, a "ti tán tudok vele mit kezdeni" jelszóval helyezik át őket más társulathoz, ami addig jól működött. Ott kell nekik legalább egy-másfél év, amíg a tehetségeseket kirúgják vagy megfojtják a rengeteg többletmunkával, a lelkes hülyékből kialakítják a maguk sleppjét, esetleg a korábbi helyükről magukkal hozzák a teljes truppjukat mindenféle mondvacsinált pozícióba. Addig is a korábban kialakított rendszer jóvoltából a lendület viszi a részleget, aztán mire a kisfőnök mindent tönkretesz, mehet is tovább. Vannak olyan helyek, ahol ez a menedzserkeringő párban megy: a tudatlan, de régi bútordarab vadbarom mögött mindig ugyanaz a fiatalabb, jobban képzett és tehetségesebb szolgálati hülye jön, aki eltakarítja utána a szart, újra összerakja, amit a kolléga szétbarmolt, aztán vadbarom elvtárs megy az új csapatához kárt okozni, a rendteremtő pedig megy oda kisfőnöknek, ahonnan épp elküldték a hülyét, hogy ott is emberi körülményeket teremtsen.

Cégváltáskor viszont néha nagyot koppannak az ilyenek. Mivel teljesen hülyék, nem nagyon tudják eladni magukat. Akkor van szerencséjük, ha a megcélzott munkahely HR-jén sikerül valami Diplomás Micikébe belefutni, aki a fingfűrészelés-szarpasszírozás BA-jával úgy gondolja, hogy élete végéig - vagy legalábbis a nyugdíjkorhatár eléréséig - jár neki a rugalmas munkaidő, a kényelmes iroda és a kiskosztüm, mint munkaruha, aztán ezt csak valami betanított CV-szűrő és interjúztató munkakörben tudja elérni. Az ilyet könnyen át tudják verni vadbaromék azzal, hogy az önéletrajzukban ott a vezetői tapasztalat sokféle területen (néha a termelésirányítástól a beszerzésen és a karbantartáson át a kontrollingig mindenhol megfuttatják a marháját, hátha valahol sikerül úgy eldugni, hogy nincs útban), bele lehet hazudni területenként néhány sikeres projektet, amihez csak a nevét adta, de azt sem tudta, miről szól, az pedig nem tűnik fel Micikének, hogy ha annyira k***a ügyes ez a kisfőnökjelölt, miért került másfél-két év után mindig teljesen más területre, ahol egészen biztosan nem tudta használni a korábbi tapasztalatát. De ha találkozik egy hozzáértő HR-essel, nem sok jóra számíthat. Óriási szerencséjük van azzal, hogy ilyen HR-es gyakorlatilag nem létezik.

2021. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva, hogy valóban létezik a jelenség.

Piacon a pár évvel ezelőtti jegy.hu összeomlás is emiatt a hozzáállás miatt volt, mert minden épkézláb embert elüldöztek, aztán maradt a kisfőnök meg a semmirekellő haverjai.

Tízmilliós kár keletkezett.

Biztos megérte.

2021. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván más multinál nem így megy, különben a többi is tönkremenne. Kipanaszkodtad magad, reméljük most már jobb. Miért nem mondtál fel, ha te ennél többre hivatottnak érzed magad?
2021. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van, szintén multi. Alkalmatlan, kontraszelektált haveri kör a felsőbb vezetés. Mostanában volt, hogy kellett volna valami új projekt. Leírtam, ledokumentáltam, levezettem papíron. Kérdezem a főnökömet, indítsam? Ne, majd szólnak fentről, hogy mikor. Ok, fiókba be, azt kész. Eltelik egy hét, két hét, három hét, majd megkérdezik, hogy hogy megy a téma? Milyen téma rohaggyámeg, szótá vissza valamit? El se indítottuk miattatok. Hú, meg ha, akkor most azonnal, mindenki ezt csinálni rögtön, már várja a vevő. Most majd a nagy kapkodásban biztos elbaszunk valamit és mi leszünk a hülyék. Ez rendszeres amúgy. Talán még ezt az évet kihúzzuk, de aztán lehúzhatjuk a rolót mi is. Egyre kevesebb a megrendelés, szerintem ezek miatt is.
2021. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#5 Már megvárom a végkielégítést, azért muszáj valahogy kibírnom az a pár hónapot az év végéig. 18 év után azt nem dobom el, főleg, hogy nekünk nem is az állami táblázat alapján számolják. Az indító vezetőség még nomálisan állt a dolgokhoz, de a mostaniak meg csak tönkretették a céget, pedig egy elég jó cég volt fizetésben , munkakörülményben.
2021. márc. 28. 21:39
 8/24 anonim ***** válasza:

#7: Nem arra gondoltam, hogy most kellene felmondani. Nyilván, ha van végkielégítés, és nincs ellehetlenítve a teljes napi munkavégzés, akkor érdemes megvárni a végét, még ha baromi demoralizáló is. Arra gondoltam, hog az elmúlt években miért nem mentél el, ha ilyen sz/r?


#5

2021. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 Ez a főnök kb 1,5 éve van itt, és akkor még talán nem is volt ennyire nemtörődöm. De ugye a bezárás bejelentése meg csak rontott mindenki kedélyén. Hogy miért nem számoltam le? Eleve régi dolgozóként jó pénzem van, szerettem is csinálni, meg soha nem voltam az a munkahelyváltoztatgató típus, 45 évesen ez a harmadik munkahelyem.
2021. márc. 28. 21:55
 10/24 anonim ***** válasza:
Ja értem, ilyen megközelítésben akkor viszont felesleges háborogni. Azt kell szeretni ami van
2021. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!