Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi baleset? Mennyit...

Munkahelyi baleset? Mennyit fizet a munkáltató ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Édesanyám 20 éve dolgozik ennél a vállalkozónál, 1 hónap alatt 2szer vágta meg magát, varrták, sínezték és begipszelték a kezét, elsőnek 3 hetet volt itthon, aztán dolgozott 1 napot és azóta megint itthon van, a munkáltatója kérte hogy ne mondja hogy munkahelyi baleset történt, ebben az esetben "lefizetésként" mennyit szokott a munkáltató adni a munkavállalónak?

Tudom hogy mi a megfelelő módja ennek, viszont édesanyám nem akart munka nélkül maradni így viszont sem táppénz sem más anyagi forrást nem kap. Szóval ettől tekintsünk el.

Kb 10 éve hallottam én egy ismerősömtől ha nem mondja el kap 50 ezret ( megis kapta)


2021. márc. 28. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
a táppénz 90%. Ehhez képest ez lótúró. Amúgy meg ki fogják b--zni mert gond van vele.
2021. márc. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában nem szoktak ilyenkor pénzt ajánlani, sajnálom az ilyen embereket, mint az édesanyád.
2021. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudtam, az üzemi balesetre 100%. Tehát a teljes fizumat kérném + a gyógyászati segédeszközök (ha kellett ilyen, pl sín) árát.

Sztem nem akarja kib.szni, amúgy már mentette volna. Tappenz alatt is ki lehet az "új" Mt. szerint.

Javasolnám, hogy hangfelvétel, email vagy valami legyen arról, hogy ÜZEMI baleset történt és ezt a munkáltató elismeri, különben ha mégis kitennék a cégtől "nem emiatt,", a munkaügyi bíróság a javára döntene és még kártérítést is kapna.

2021. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mélyen belenyúl a zsebbe.
2021. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fene enné meg a mocskos csaló vállalkozóját! Én kolléganőmmel is eljátszották ezt, meg más ismerősömmel is. Nem fizetnek ezek rohadt forintot sem! Egy megoldás van, azonnal munkaügyi bíróság és igenis jelentse, hogy munkaügyi baleset volt, különben több pénztől esik el. Másik ok a jelentésre, hogy bizonyára nincsenek betartva a munkavédrlmi szabályok, ezért is érhette baleset. Nem szabad hagyni, hogy ez a munkáltató veszélyeztesse a dolgozók testi épségét. Ha elveszti a munkájét, még azzal is jobban jár, minthogy ilyen erkölcstelen féregnél dolgozzon!
2021. márc. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem fog fizetni, fenyegetőzni fog.
2021. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!