Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha csak én...

Mit csináljak, ha csak én takarítok az ebédlőben?

Figyelt kérdés
Főleg a férfi kollégáim nagyon rendetlenek. Otthagyják a morzsát az asztalon, van akinek ott penészedik meg a kenyere, a hűtőben romlik meg az étel, és nem dobná ám ki. De a lányok közül se söpörne föl senki, vagy mosna föl... én meg nem tudok és nem is akarok disznóólban enni, így mindig én rakok rendet. Ebéd után összesöprök, és péntekenként fölmosok. Mondtam, hogy nyugodtan lehet segíteni, de senki nem kapkodta magát. A fiúk sokszor csak bedobják a mosogatóba a tányért, és ott hagyják, mondván nincs idejük elmosni, vissza kell menniük dolgozni. Volt hogy napokig ott állt, mire nem bírtam tovább elnézni és elmostam. Azóta, mivel tudom hogy úgyse fogják elmosni, mindig elmosom az enyéimmel együtt. A főnök is látta, hogy ez így nincs rendben, meg már én is szóltam neki, hogy beszéljen velük mert nagy a rendetlenség az ebédlőben, de semmi nem változott. Takarító nincs, aki jön hetente egyszer, csak a wc-t csinálja meg. Már gondolkodtam rajta, hogy nem megyek többet az ebédlőbe és fürödjenek ők az ételmaradékban. De akkor meg én kapnék előbb utóbb, mert az irodában nem szabad enni. Nem tuom mit csináljak, ti mit tennétek?
2021. márc. 29. 07:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
L/25
2021. márc. 29. 07:22
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán nem takarítanék utánuk soha többet. Amikor majd térdig gázolnak a szemétben, akkor majd észbekapnak. A saját kajámat megenném dobozból és jónapot.
2021. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen, csak én nem szívesen étkezek olyan helyen, ahol tiszta morzsa az asztal, meg nem férek oda a csaphoz a mosatlan miatt. És mindennek a hozadéka az, hogy egy idő után büdös is lesz, és megjelennek a hangyák, csótányok. Ki szeretne ilyen környezetben ebédelni? Aztán meg hazavinni az otthonába a csótányt?
2021. márc. 29. 07:33
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Én az irodában ennék, ha valaki szól, akkor elmondanám, miért teszem. A főnököd is tudja, hogy mocsok van. Takarítani meg tudod ki takarítana a sok igénytelen után.
2021. márc. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Kimennék enni az épületből ;)
2021. márc. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba a takarítást, ha unod. Azt hiába várod, hogy majd észreveszik, belátják... Ha siránkozol, rád lesznek megsértődve, mivel nem ők mondták, hogy helyettük sikáld a konyhát.

Találj ki valami mást. Vigyél magaddal egy tálcát. és tedd arra a tányérodat.Mindenkinek más az igényszintje. a kollégák nem fogják elkezdeni csiszálni a konyhát, ha szerintük még nem elég koszos. Persze vannak, akik akkor se takarítanak, ha ők is úgy gondolják, hogy már túlságosan is az...

Hívjatok össze egy megbeszélést, és ott tisztázzátok, ki hajlandó beszállni a konyhatakarításba, és ki nem. Egyáltalán ki látja be, hogy erre szükség van? Ha a dolgozóknak nincs idejük a takarítással foglalkozni, de azért szeretnék, hogy kultúrállapotok legyenek a konyhában, dobjatok össze némi pénzt, és ajánljátok fel a takarítónak, a konyha rendben tartásáért. De az is lehet, hogy te kiszámolod, heti hány percet dolgozol a többiek helyett (mosogatás, morzsasöprés, edény elpakolás, felmosás), ezt beszorzod egy takarító órabérével, és kifizetted velük. De ez csak akkor fog menni, ha legalább annyit elfogadnak, hogy takarítani tényleg kell.

2021. márc. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%

Én is az irodámban ennék, nem takarítanék más helyett ezek után. Családnál állt fenn hasonló probléma nálam, folyton én takarítottam, öcsém, nője, haverjai, anyám nem. Egy idő után az ő "helyükre" söpörtem a morzsákat, tettem a mosatlanjaikat, és egy idő után elkezdtek takarítani.


Ha megdorgálnak az irodában kajalásért, akkor mondd meg, hogy ezért. Aki ezt felhánytorgatja neked, az egy marharépa és pont nem érdekelne engem sem. Csak a főnök róhatja fel neked, az meg vegye tudomásul hogy te nem vagy takarító és nem fogsz ott enni ahol ez van.


24/F

2021. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
Ha csak te takarítasz, az azt jelenti, hogy nálad sokkal szebb az ebédlő.
2021. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken van takarító-szolgálat. Rosszabb helyeken zsigerből is tudják a kollégák, hogy nem hagynak maguk után szemetet.
2021. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Belátják hogy kosz van, csak takarítani nem hajlandó senki, mondván ők nem takarítók. De fölsöpörni kb 2 perc, és egy héten egyszer fölmosni max 10 perc, és vagyunk 7-en, vagyis mindenkinek 7 hetente kéne rááldoznia 10, max 15 percet. Ha mindenki kivenné a részét belőle.
2021. márc. 29. 08:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!