Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy kis létszámú (4-5 fő)...

Daxxg kérdése:

Ha egy kis létszámú (4-5 fő) cégnél 5 év alatt 12 ember mond fel, arra mire lehet következtetni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 29. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy valami nagyon nincs rendben a vezetőséggel. Mert öt év alatt 12 ember az sok. Bár egy volt munkahelyemen (direkt nem írom ki, melyiknél, hátha olvassa a volt főnököm) három hónap alatt 5-6 ember mondott fel. Aztán én is. Szerinted?
2021. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az azt jelenti, hogy egy ember átlagosan kb. két évet dolgozott ott. Bár ma már nem szokás egy életet ugyanott végigdolgozni, de ez akkor is nagyon nagy fluktuáció.

Vagy nagyon rosszak a munkakörülmények, vagy nagyon sok törvénytelenségre kényszerítik a beosztottat (itt olyanokra gondolok, hogy csalásra, hamisításra kényszerítik a cég érdekében, és övé lesz a felelősség, ha kiderül). Vagy (és ez a legjobb eset) olyan jól fizető cégek vannak közel, hogy ez csak ugródeszka mindenkinek, hogy lelépjen jobb helyre. De egy idő után az felfelé szokta húzni a béreket az ilyen cégeknél is.

2021. márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

és ha egy 20 fős kkv cégecskénél 2 hónap leforgása alatt a banda kb 70%-a lelép? 15 ember a 20ból az milyen?


Én megéltem. a céget temették, 4 éve. azóta is működik, csökkentett kapacitással új emberekkel. és mi van-semmi.

én azóta is ott vagyok, emberek jönnek mennek , idejönnek, 1-2 hónap és lépnek.... én meg maradok

2021. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én eddig akárhol dolgoztam akár itthon akár külföldön ezek az arányok rosszabbak voltak.

Ahol most vagyok ott a munka sem annyira szar, a fizu sem, még is szerintem fél év alatt 8-10 ember minimum cserélődött. Jó nem is 4-5 fős, de akkor is.

Fél év után már majdnem öreg motoros voltam, most meg 1 év után annak is érzem magam annyi új ember van, 3/4 -t nem is ismerem kb.

2021. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!