Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha a főnök...

Mit lehet tenni, ha a főnök rendszeresen későn utalja át fizetést? Volt egy munkahelyem, ahol az adott havi fizut a következő hónap 17.-én vagy 12.-én kaptuk meg, miközben 10.-éig kötelező lenne azt átutalni.

Figyelt kérdés
Arcpirító pofátlanságnak éltem meg a késlekedő fizut...

2021. ápr. 1. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerzodesben van? Miert a fonok utalja? Ennyire kis ceg ez?
2021. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Késedelmi kamatot kell kérni rá, és köteles kifizetni. Lányom járt így ősszel az első igazi munkahelyén, az első fizetésével. Szépen kikerestem neki a vonatkozó törvényeket, és írásban jelezte az igényét. Meg is kapta. Ha nem fizetnek, akkor munkaügyi bírósághoz is lehet miatta fordulni. Munka törvénykönyve és Ptk. kell hozzá.
2021. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kis cég volt igen, a főnöknek kb. 5-6 beosztottja volt.
2021. ápr. 2. 11:51
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Késedelmi kamatot kell kérni rá, és köteles kifizetni. "


de BÖLCS VAGY!! MADÁR!!

és azt is megnézted MENNYI A KÉSEDELMI kamat?

megmondom. egy átlag 200.000-es nettó bér esetén 30 napos késedelemre olyan 170 ft-ra jön ki!

A főnök a pofádba röhögne.


NEM HISZED?

tessék:


[link]

2021. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi a frászért ordítasz? Pláne, hogy nem is értetted,a mit leírtam. Netán végig sem ovastad, csak az első mondatot.


Nem az összeg mértéke a lényeg, hanem az ELV. Igen, pontosa ntudom, hogy mennyi, nagyon srészletesen utánanéztünk a lányommal. Nem, nem röhögtek a képébe, kifizették. És már azt is tudják, hogy van akivel nem érdemes szívózni, mert amellett, hogy elvégzi a kötelességét, teljes mértékben tisztában van a jogaival is, és azoknak érvényt is szerez, ha szükséges.

Ha minden munkavállaló venné a fáradságot és odafigyelne, akkor pont lehetnének olyan munkáltatók, akik a "pofádba röhögnek" bármi miatt. Pofámba röhögés után legközelebb a munkaügyi bíróságon találkoznánk az illetővel, ezt garantálom neked. Nem mindenki birka ám! És nem is arra kéne bíztatni másokat, hogy birkaként hagyják magukat terelni. Ennyike!

(Az általd linkelt oldalt már láttam, kb. addig érdekelt, amíg megnéztem benne a megfelelő törvényi hivatkozásokat és elolvastam azokat. Kár volt fáradnod.)

2021. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ha minden munkavállaló venné a fáradságot és odafigyelne"


na az én munkahelyemen egy ilyen húzás és MÁSNAP Már nem kéne bemenned....

megéri??

2021. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
És ugye a bírósára lehet futkosni na de ÁLLÁST ÉS kenyérrevalót ott nem adnak!!
2021. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ilyen helyen nem is akarnék dolgozni. Pont ezért teszi meg, mert megtehetik. Ha MINDEN dolgozó kiállna a jogaiért, akkor nem érné meg nekik köcsögnek lenni. Bíróságon meg az ilyennel nyert ügye van az embernek, mivel a munkáltató megszegte a munkaszerződésben foglaltakat, ráadásul többször is. Igen csúnya büntit fog kapni a nyakára. Ha valaki nem akar bírósági ügybe mászni, névtelen bejelentést is lehet tenni az illetékes foglalkoztatás-felügyeleti hatóságnál. Akkor majd nem a késedelmi kamatot kapja meg az illető, hanem a fizetését a törvényes időn belül. Mindenképpen csak nyer vele.

De nem vitázom veled, mert nem ugyanaz az értékrendünk, ennél fogva semmi értelme.


Igazából a kérdésnek meg - utólag újra átolvasva - semmi értelme nincs, hiszen úgy tűnik, nem ajelenben zajló történetről van szó. Utólag már nem tud mit csinálni.

2021. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jelenlegi munkahelyemen is ez megy, 10 helyett, 11,12,13-án érkezik a pénz kártyára, szándékosan nem utalja el a főnökasszony, csak éjszaka.


A hétvégi pénzeket meg volt, hogy 16-án kaptuk meg.

2023. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8# Nálunk azt mondta a főnök ha nem tetszik akkor el lehet menni, vannak más jelentkezők is.
2023. jan. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!