Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak itt olyanok, akik csak...

Vannak itt olyanok, akik csak később, 23-24 éves korukban kezdtek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem azokra gondolok itt, akik egyetemre járnak, náluk telljesen érthető.

Úgy értem, akik mondjuk csak okj szakmát tanulnak vagy mondjuk már ott is hagyták az iskolát, nem tudják mihez kezdjenek, mi legyen az első lépés.

Én 23 vagyok, hamarosan levizsgázom egy okj szakmán, de utána fogalmam sincs mihez kezdjek. Borzasztóan szégyellem magam, mert az ismerőseim már mind dolgoznak, valamerre haladnak, én meg azt se tudom mit akarok.

Egyáltalán nem vagyok szociális ember, ha valahova mennem kell szörnyen izgulok.

Érdekelne ki hogy kezdte el építeni, élni az életét ilyen fiatalon.



2021. ápr. 3. 01:34
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Tölts ki több tesztet mi való neked? Hát ha segítene.

Nézegesd a dolgokat,mi érdekel téged? Mi fog meg?

Nézz szét a környekeden és próbálj meg olyan melót ami egy kicsit is tetszik, ha csak 1 hónapig vagy ott az sem baj, de már tudod hogy milyen az?

Szerezz tapasztalatokat.

2021. ápr. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A többiekkel ne foglalkozz és ne érezd kellemetlenül magad.

Felnőttek s zámára is biztosan van pályaválasztási, pályaorientációs tanácsadás.

Hasonlóan vagyok én is harmincasként, keresem azt a területet, melyet hivatásként szerethetek.

[link]

[link]

2021. ápr. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Jelen. 23 évesen kezdtem el dolgozni. Addig vagy tanultam vagy nem vettek fel sehova és munkanélküli voltam.. 26N
2021. ápr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%

Szinten hasonló helyzetben voltam mint te. Érettségi után nem tanultam tovabb több okbol kifolyólag.

Ezután nem igazan kaptam állást igy a munkaügyön keresztül elvégeztem egy 4 honapos tanfolyamot. Ekkor voltam 20 éves. Utána pár hónap munkanélküli, pár hónap idény munka váltakozott. Nem igazán találtam a helyem.

Aztán adódott még egy tanfolyam lehetőség a munkaügy által, amit nagyon szerettem és sikerült is elhelyezkednem vele. Most 24 éves vagyok.

2021. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert 16 évesen dolgoztam munka mellett amikor csak tudtam!!!!
2021. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*már
2021. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 23 évesen kezdtem el dolgozni, 22 évesen szereztem meg OKJ bizonyítványomat. Pusztán azért ilyen későn, mert a kutya se akart felvenni sehova sem dolgozni, pedig szorgosan jártam az állásinterjúkra. Ezeken rendszeresen azt kaptam meg, hogy majd értesítenek a fejleményekről, amelyekről persze “elfelejtettek” szólni. Sőt egy csomó olyan álláshirdetést is megpályáztam, amiről nem kaptam visszajelzést. Persze néhány közelálló a fejemhez is vágta, hogy inkább lusta vagyok dolgozni, mert hát ugye ők szorgosan bejárnak melózni, és nem látják, hogy én egyáltalán csinálnék is valamit melóügyben.
2021. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!