Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek beosztottként hol...

Szerintetek beosztottként hol nehezebb dolgozni, kisvállalkozásban vagy nagy multinacionális vállalatban?

Figyelt kérdés
Én eddig kis cégekben dolgoztam, elég változó, milyenek a munkakörülmények. Mindenkitől azt hallom a multiknál nehezebb dolgozni, mert kihajtják a dolgozókat. Hogy látjátok a kérdést?

2021. ápr. 5. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Cég és pozíciófüggő
2021. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kis cégekben nagyobb a szóródás. Ha a tulaj normális, felismerheti, hogy az ő érdeke is az, hogy stabil legyen a csapata. Fizet, amennyit tud, de pl. szabadság kiadásánál, családi problémáknál elvárható rugalmassággal áll hozzád. Ugyanakkor kis cégeknél van a legnagyobb esély arra is, hogy a törvényben biztosított jogaidat sem kapod meg (feketén foglalkoztat, 4 órára jelent be és 8-ban foglalkoztat, túlórát nem fizeti ki és nem is csúsztathatod le, betegállomány esetén azonnal kirúg stb.)

Multinál te egy pótolható kis csavar vagy a gépezetben, nem ember. Viszont kialakultabbak a viszonyok, direkt jogsértés ritka (nem állítom, hogy nincs!).

Szóval mindig az adott hely alapján dönts. Álláskeresésnél ne zárd ki egyiket sem.

2021. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg cég, csapat, és pozíció függő.


Ami általános probléma szokott lenni kis cégben:


- Ha a vezető hülye, akkor az úgy is marad, mert nincs kontroll. Több olyat kell tolerálni, hogy elkölti a főni a céges pénzt prostira, az alkalmazottakat, meg leszúrja, hogyha szeretnének egy normális kávégépet

- Sok helyen van mutyizás, ami azért multinál elképzelhetetlen


Nagy cégeknél tipikus probléma:

- Törtatő kolléga nem tanít be rendesen, fúr mindenkit amíg felfelé nyál, hogy feljebb jusson

- A vezetőségváltásnál mindig benne van a pakliban a leépítés



Kis és nagy cégeknél is van, ahol meg kell szakadni vagy toxikus a kolléga vagy a vezető. Én multinál jobban szeretek dolgozni, még akkor is ha jobban meg is jártam egy ilyen helyen.

2021. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!