Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakit huszonévesen...

Ha valakit huszonévesen leszázalékolnak egy súlyos betegség miatt, mit tegyen munkavállalás szempontjából? (A többi lent.)

Figyelt kérdés

Sajnos egy súlyos betegséggel kellett megküzdenem közel 2 éve, kemoterápiát kaptam féléven keresztül. Már egészséges vagyok, de félek hogy a munkáltató el fog utasítani azért, ami történt velem. Pedig ezt nem szabadna..


Elmondjam a munkáltatónak, vagy inkább ne? Mik a tapasztalatok? Volt, akit azért nem vettek fel, mert őszinte volt és elmondta hogy leszázalékolt? Ugyanúgy dolgozhatok, mint bárki más, ugyanúgy élhetek teljes életet. Ne ez alapján ítéljenek már meg a munkáltatók..



2021. ápr. 7. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az üzemorvosnak köteles vagy (jogilag) elmondani. Majd az eldönti, hogy így alkalmas vagy e az adott munkára.
2021. ápr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell mondani, úgy korrekt. Plisz később ha kiderül, nagyon kellemetlen is. Anyagi vonzata is van.
2021. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is megváltozott munkaképességű vagyok, de nem volt gondom ebből.
2021. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok, az lemaradt, hogy mindenképp el kell mondani.

Egyrészt, mert más a járulékok fizetése a megváltozott munkaképességű dolgozó után, másrészt igényelhetsz pótszabadságot a betegség miatt.

2021. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretik. Ha választhatnak, inkább egészségeset választanak, nyominak látják azt, aki nem az.
2021. ápr. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!