Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Támogatnátok azt a kezdeményez...

Támogatnátok azt a kezdeményezést hogy a munkahelyre csak védettségi igazolvánnyal lehessen majd menni?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék ennek ugyanis egy oltott az oltottat nem fertőzi meg de egy oltatlan meg tudja..
2021. ápr. 8. 07:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

1 ismerősömről van szó csak, de igen a 2ik oltást is megkapta már rég.

Úgy értettem, hogy hiszek abban, hogy elég erős az immunrendszerem legyőzni a betegséget, ahogy már meg is tette.

2021. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
15%

#20

De, csak pont fordítva, mint sokan gondolják. Működőképes immunrendszer kell ahhoz, hogy az oltás működjön, hiszen a vakcina csak "megtanítja" a szervezetnek a védekezést, az immunrendszer feladata lesz legyűrni majd a fertőzést.

A vakcina kb. olyan, mint a jogosítvány. Nyilván anélkül is beindul és halad az autó (immunrendszer), de azért jobb tudni, hogy mit hogyan kell csinálni hogy sikerrel vezesd az autót. Nyilván ki lehet kísérletezni a nulláról is, csak sokkal balesetveszélyesebb.

2021. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
42%
#22: Ez nagyon szar hasonlat volt. A vakcina sokkal inkább olyan, mint a forgalmi vizsga előtt begyakorolni a vizsgaútvonalakat. Ismert útvonalon nagyobb az esély sikeres vizsgát tenni.
2021. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
59%
Nem fogom magam méreggel pusztítani magam!!! Ha emiatt nem vesznek fel sehova majd egyszer, ha nem lesz munkám, akkor nem lesz. Az egészségem fontosabb. Meg az hogy ne legyek egy kib. szott tömegbirka!!!!
2021. ápr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
79%
Bocs a magam 2x ment el...
2021. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
21%

#23

Rendben, de ettől még tény marad, hogy az oltás és az immunrendszer együttesen tudnak hatékonyan megvédeni.

Nyilván lehet más hasonlatot is hozni, ne ezen vitatkozzunk már. :D

2021. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
52%
#26: Nem vitatkozás, csak szóltam, hogy szar hasonlatot hoztál. Máskor érdemes jobban átgondolnod mielőtt leírod.
2021. ápr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
17%

#27

De miért szar? :D Ugyanaz a lényege mint annak, amit te is írtál: kell előzetes tudás ahhoz, hogy egy feladatot helyesen végre lehessen hajtani. Ez a lényeg.

2021. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
64%

#28

És, ha korábban már elkaptam a vírust, ezáltal az immunrendszerem megkapta azt a tudást, ami a legyőzéséhez kell, az miért rosszabb mint az oltás?

2021. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
41%
#28: Pont ezért szar, mert csak kiragadsz egy részletet és azzal hasonlítasz, pedig ha komplexen nézed, akkor erősen sántít a hasonlat. És azt mondod, ne vitatkozzunk, de ahelyett, hogy alaposan átgondolnád, itt offolsz a kérdés alatt, engem is belerángatva, pedig én csak egy megjegyzést tettem, amin megérné elgondolkodnod. De ha nem, hát nem. Nem az én bajom, ha olyannal példálózol, amihez nem értesz.
2021. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!