Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen nemzetiségű emberként...

Milyen nemzetiségű emberként a legnehezebb elhelyezkedni szerinted Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 01:00
A kérdező szavazást indított:
bolgár
román
szlovák
ukrán
szerb
cigány
német
lengyel
horvát
szlovén
39 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Néger
2021. ápr. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Cigány, haverom cigány és menne bankba dolgozni, de nem veszik fel. Jó lenne végre származási kvóta, hogy x munkahelyen min. x embernek nemzetiségnek kell lenni.
2021. ápr. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
A románokat és a romákat sajnos nagyon utálják valamiért. Nem fair.
2021. ápr. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
85%

Amit a 2. ír az pozitiv diszkrimináció. Az, hogy %nak nemzetiségnek kell lennie az hülyeség. Jelentkezik X nemzetből pl egy magasabban képzett, aki alkalmasabb a pozícióra mint y nemzetből, és mégis y lesz felvéve? Ez kirekesztő.


Amúgy lehetne olyan, (hogy a normális romákat ne érje hátrány) példaul h betiltják a fényképes öneletrajzot ill telefonon kell interjúztatni 😅 vagy nem tudom mi lenne a jó megoldás. Az sztem is szar, hogy előítélet miatt nem vesznek fel normális romákat. De az meg a ló túloldala, hogy kötelezően x % legyen nemzetiség.


Ja és nemzetiség sok van ám: német, szlovák, örmény stb. Nem látom h őket is hatrany érné. De am is a nemzetiséghez tartozás Magyaro.-n önbevallás alapján megy, szóval ha ilyen pozitiv diszkrimináció társulna ahhoz, hogy valaki nemzetiségnek születik, majd akkor az interjúnk pl horvátnak vallom magam, akinek meg nem tetszik fasisztanácinyilasszélsöségesrasszistaszemét

2021. ápr. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Előző vagyok!


Ja és annyi, hogy én is a "romákra" szavaztam. Szerintem is őket éri a legtöbb hátrány.

De! Amit a kettes ír, azzal csak tovább mélyülne a szakadék. Mert az igenis pozitív diszkriminácio

2021. ápr. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Romák egyértelműen.


Nyilván a románokkal sem vagyunk nagy barátságban de igazság szerint észre sem veszi az ember a különbséget, főleg ha székely az illető.

Na meg azok a románok akik idejönnek biztosan nem utálnak minket.

2021. ápr. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Magyarként.
2021. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!