Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdenétek azokkal, akik...

Mit kezdenétek azokkal, akik nem hajlandók maszkot hordani melóban?

Figyelt kérdés

Tavaly nyár óta homeoffice van, azóta mindenki otthon volt, kivéve 3 kolléga, ők napi szinten jártak be továbbra is (20-23 évesek).


Nekem kb 1 hónapja kell bejárnom, mivel most olyan elszámolások vannak, ami végett én és a főnök is járunk be minden nap.


A 3 srác nem hajlandó bent sem maszkot hordani, azt mondják tavaly ők még megegyeztek a főnökkel hogy nem fognak hordani és nem is hordanak (sem ők sem a főnök).

Engem ez nagyon zavar, mert mindegyik futkos össze vissza hétvégente, a 3 srác általában együtt lóg akkor is...


Főnökünknek szóvá is tettem, de ő annyit mondott hogy ha szeretném akkor én legyek maszkba, de ő biztos nem lesz, és a fiúkra sem szól rá, mindenki eldöntheti hogy föl e veszi vagy sem....



2021. ápr. 11. 15:33
 1/5 anonim válasza:
61%

Ismerős a probléma. Csak nálunk a főnök oltásellenes, így bár a maszkot megköveteli, a rendszeres teszteléssel együtt. De aki oltat azt módszeresen kicsinálja.

Nem tudom mi rá a megoldás. Én felmondtam és olyan helyre megyek ahol az oltás javasolt, de nem kötelező. Maszkot viselni pedig akkor kell ha nem egyedül dolgozom. Tehát elég ésszerű a szabályozás.

2021. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
58%

Elvileg a munkahelyi vezetőknek kell biztosítani, hogy a munkahely a dolgozóra ne jelentsen egészségi kockázatot. De nyilván nem fogod őket feljelenteni a munkavédelmi felügyeletnél, úgyhogy ezt a hajadra kenheted.

A továbbiak attól függenek, hogy mennyire tartod fontosnak, hogy ne fertőződj meg:

- Szellőztessél gyakran.

- Lehetőleg kerüld el, hogy közvetlen közelről rádbeszéljenek.

- Ne egyél velük együtt.

- Gargalizálj érkezéskor, ebéd után és hazaérkezéskor Oral B szájvízzel. - - Használj Allergodyl orrspray-t. Ezek a hatóanyaguk miatt megölik az orrban és szájban levő vírusokat.

- Hordjál jól illeszkedő ffp2-es maszkot.

- Fertőtlenítsd a kezed egy kis üvegből, amikor leülsz az íróasztalodhoz.

Vagy ezek közül tedd meg azt, amit meg tudsz tenni.

2021. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Hord jól illeszkedő ffp2-es maszkot. Az téged véd, és akkor nem nagyon számít, hogy más nem hord. Nálunk sem hord mindenki, sokan meg olyat, ami eláll az arcuktól vagy nem takarja az orrukat:(
2021. ápr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Semmit. Nem nagyon tudok olyan munkahelyről ahol a dolgozók nem érintkeznek másokkal a kollegákkal kívül és így is maszkban vannak. Ahol pl én dolgozok egy kis helységben egy nagy asztalnál szoktunk enni egyszerre 5-6 an. Minek hordanánk maszkot 9 órában amikor a maradék 1 óra kaja szünetben így is úgyis valszeg megfertőznénk egymást ha úgy van.


Üzletekben meg nyilván kötelező a maszk mind vásárlóknak mind dolgozóknak. Van ahol szerencsére az orrukat kilógató vásárlókra is rászólnak a bizti őrök. Nem tudom mondjuk nálad hogy néz ki a munkahely

2021. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van kis kitűzője az embernek, hogy egészségügyi okokból nem hordhat, akkor nem kell hordania. Így nálunk a fél munkahelynek van ilyenje, de sokan csak kényelemből. Egyik barátom Taiwanban él és dolgozik, ő azt mondja, ott meg mindenki hordja, és senki sem panaszkodik.
2021. jún. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!