Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Képzeljétek hogy jártam a...

Képzeljétek hogy jártam a főnökkel! Ti mit tennétek az alábbi szituációkban?

Figyelt kérdés
Nő alkalmazott vagyok. Behívott a főnök (aki férfi), hogy szeretne tőlem kérni valamit. Azt kérte, hogy segítsek be egy munkatársamnak a szezonban, amikor sok a munkája. Persze mondtam, hogy segíteni fogok. Úgy adta elő, hogy azért kell, hogy segítsek, mert ez a munkatárs sokszor úgy néz ki, mint egy használt coton gumi. Szó szerint ezt mondta és furán vigyorgott. Már ezen ledöbbentem, hogy négyszemközt hogy ad elő ilyet egy nő alkalmazottnak. Alapvetően mindig nagyon tisztelettudó stlusúnak ismertem meg. Aztán jött azzal a szöveggel, hogy látja, hogy milyen szorgalmas vagyok a munkában, és hogy azért nem kell ennyire. Mert hogy neki ez nem számít, neki csak a kommunikáció számít. Ez volt a második döbbenetem. Hozzáteszem, hogy ha véletlen úgy alakul a helyzet, hogy egy-két percre csak kettesben vagyunk valahol, például a folyosón állandóan alaposan végégmér, lentről felfelé, fentről lefelé, le sem veszi a szemét rólam, eszméletlenül csillognak a szemei, és mosolyog. Az első hasonló helyzet akkor volt, amikor még próbaidőn voltam. Ebédkor a többiek már az ebédlőben voltak. Én melegítettem az ételem, észre sem vettem, hogy bejött a konyhába, mert háttal álltam az ajtónak. Egyszer csak beállt közvetlenül elém és a szemeimet nézte. Hirtelen zavarba jöttem, megszólalni sem tudtam. Aztán meg elkezdte a melleimet bámulni, majd újra a szemeimet, háromszögben. Annyira zavarba jöttem, hogy semmit sem szóltam, megfogtam az ebédem és berohantam az ebédlőbe a többiekhez. Viszont, ha a munkatársak közül valaki a közelben van mindig úgy csinál, mintha levegőnek nézne. Kérdésem, hogy ti mit reagálnátok ezekben a szituációkban? Nem fura ez a coton gumi, meg kommunikáció szöveg? Meg a bambulások. Mit tennétek?

2021. ápr. 11. 23:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és hozzáteszem, hogy boldog családban élek a férjemmel és a két gyermekemmel. Ó is házas és két gyereke van, elvileg boldogok, ezt szokta mesélni mindenkinek. Bár gyakran vannak olyan idétlen poénja, hogy a felségével azon vesznek össze, hogy ő Olaszországba szeret menni nyaralni, és a felesége pedig mindig vele akar menni. De hétközben a távolság miatt külön vannak, mert majdnem 200 km-re dolgozik az otthonától már évek óta.
2021. ápr. 11. 23:07
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Köszönjük, hogy ezt megosztottad. Van még olyan részlet, amit fontos lenne leírnod a kérdés megválaszolása kapcsán?
2021. ápr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
:)
2021. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha vonzódást tapasztaltál, azért a társai marasztalnának téged? A te munkatársaid pletykáltak volna a saját életükről?
2021. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj nem zavarba jönni, és ha legközelebb így néz/bámul, kérdezz tőle valami olyasmit, hogy "Valami baj van? Olyan furán néz."

Mindenképpen érdemes valamilyen módon nyugtázni a viselkedését és egyben visszautasítani (fontos, hogy a visszautasítás minél nehezebben legyen kacérkodásnak félreértelmezhető) Jobb esetben ezzel leállítod.

Pusztán jogi szempontból persze elfogadhatatlan a beosztottal való kikezdés (mert mindig benne van a hatalommal való visszaélés), de első közelítésben a főnök is csak ember és hibázhat - kaphasson esélyt észhez térni (az, hogy boldog családi élete van, mellékes, hiszen az ember nem annyira monogám, mint ahogy képzelni szeretné magáról). Persze ha nem veszi tudomásul a visszautasítást, tök gáz helyzetek alakulhatnak ki.

2021. ápr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 2 és 4 válasznál azt érzékelem, hogy vki magába nézett. Az 5-nek köszönöm a választ.
2021. ápr. 12. 08:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy igazi prosztó főnök, visszaél a helyzetével és még otromba bukó is .

Jah, olaszországba utazgatni van pénz, mert kitermelitek neki. Gondolom a beosztottak már nem úgy járkálnak át külföldre nyaralni, mintha haza mennének.

Soha nem süllyednék oda, hogy holmi főnök játékszere legyek, max ha teljesen egyedülállo, de még ugyis rizikós.

Ritka esetben előfordulhat, hogy egy ilyen kapcsolat előnyökkel, kinevezéssel, fizuemeléssel jár, de járhat kirugással, negatív következményekkel is, meg ha kitudódik valami, a többiek is beléd állhatnak, mert irigyek lesznek, hogy kedvenc vagy .

Gondolom, el tudod dönteni, neked mennyire érné meg. Most rajtad áll a döntés, ha visszamosolyogsz rá, lefektet, a többi majd kiderül..

2021. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt még valaki a kamu “főnök kikezdett velem” dologgal jönne... én írtam ide már ki ilyen kérdést többször és nem én vagyok. Kerültem hasonló helyzetbe. Az én főnököm 18 és 35 között minden 80 kiló alatti nővel kikezdett ketten le is feküdtek vele.

Mit tegyél:


1. Szimatold ki hogy volt-e már ilyen ügye (99 százalék hogy igen)

2. Szimatold ki egy kollégánál akivel jóban vagy hogy beszélnek-e rólatok

3 Keress állást sürgősen

4. “Öldd meg a kedvességeddel” mutasd ki hogy milyen szuper főnök és fantasztikus ember és szinte már egy jóbarátnak tartod

2021. okt. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De már tárgytalan. Kirúgott, mert nem feküdtem le vele.
2021. nov. 5. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobban jártál.
2021. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!