Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan ember akit megbüntet...

Van olyan ember akit megbüntettek amiért nem szabályosan mondott fel?

Figyelt kérdés
Akár ismerős, akár te érdekelne nagyon
2021. ápr. 12. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki bűntette meg ? A Jo Isten ?
2021. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha beadom a felmondást, és nem töltöm le a 30 nap felmondást akkor nem lesz semmi következménye?
2021. ápr. 12. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt illik megbeszélni a munkáltatóddal, van ahol van rá lehetőség van ahol nincsen. Én egyszer szerettem volna 30 napnál kevesebb ideig tölteni a felmondást, mert a másik helyen tudtam volna előbb is kezdeni de sajnos nem engedték, viszont hallottam már olyanról is hogy valaki nem töltötte le a 30 nap felmondási időt.
2021. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nallunk a gyarban egy idoszakban annyira rosz volt a helyzet,h naponta ott hagyta 1-1 szemely szinte.Pont ok toltottek le a 30 napot XD.De ez Romaniaban tortent.
2021. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ne tudd meg hányszor fordul elő, hogy valaki egyszer csak nem megy többet dolgozni. Általában benyelik, főleg ha nem egy nagyon felelősségteljes állás. De ha épp olyanja van és perel, akkor ő fog nyerni, és kártérítést követelhet.
2021. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4 évig elég jó munkát végeztem. Majd tele lett a tökömmel és rage quit-eltem.

Más munkahelyen lehet bajom lett volna. Itt 2 hónap felmondási idő volt, ezért "kaptam 2 hónap fizut és a cuccaidat majd átveheted a portán x óra y perckor, ne is lássunk" volt a hozzáállás.


Ismerősöm lekéste a csatlakozását 8:25kor és betelefonált, hogy ő inkább ma kivenne egy szabadnapot. A főnök azt mondta, hogy nem. Covid van, kell a munkaerő.

12:30ra ért be a következő csatlakozással. 12:33kor a főnököt megkérte, hogy írja alá a felmondását, amiben leírta, hogy ez az utolsó napja.

Főnök töke borsószemnyire ment össze és aláírta. 12:37 illető a HR-en elmondja mi történt vele az elmúlt félévben. 14:40 HR megkéri, hogy hagyja abba a panaszkodást és megegyeznek fél havi végkiegben, csak ne beszéljen ezekről.

1 hét múlva beszélek vele, mizu, hogy van: mondja, hogy napi 3-4 ajánlatot kap, nem bírja visszautasítani. Neki most nincs hangulata dolgozni, inkább foglalkozik kicsit magával.

2 hónap múlva új állása van nagyobb fizuval, közelebb a lakásához.



A dolgozó általában nem szociopata, ha valamit tesz, annak vannak előzményei.

Nálunk pl állandóan kérdezi a főnök, hogy miért nem jelentkeznek hozzánk állásra az emberek. De valójában nem akarja tudni, mert aki elmondta neki, hogy mi a gondja, azt kirúgta. Szóval elég rossz híre kelt az intézetünknek, pedig milliós fejpénzeket adnak egy emberért.

2021. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ohh, ismerősömet agyonverte egy drogos egy cserépléccel.

Nála a főnök tök ki volt akadva, hogy miért nem jelent meg munkában...

Majd jól beégett mindenki előtt, amikor kiderül, hogy miért nem.

2021. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A felmondási határidőnek is megvan a létjogosultsága. Normál esetben ha a munkavállaló felmond, azért kell ezt jeleznie előre a felmondással és beszámítania a plusz ledolgozandó hónapot a tényleges kilépéshez, hogy a munkáltatónak legyen ideje a pótlására. Szerintem 10-ből kilencszer nem a főnök fog beállni a helyére dolgozni, hanem kiosztják a munkatársak között a feladatot addig, amíg nem érkezik meg a pótlás, így ha közvetve is de felrúgva a szabályokat, a saját (volt) kollégáit szívatja meg az ember azzal ha így lép le. Persze csak ha épp nem ez a cél...! 😉 A munkába álláskor néha még azt is rögzítik a munkaszerződésben, hogy a felmondást követően nem helyezkedhet el az illető ugyan abban a szakmában / munkakörben mondjuk 1/2 - 1 évig. Ebben is megvan a logika. Mivel a munkaszerződés is egy szerződés, amihez mindkét félnek tartania kell magát, lehet hogy nem fogadom el és jelzem hogy módosítsuk vagy vegyük ki ezt a részt aláírás előtt, vagy ugye nem kell aláírni. De megérteni végül is meg lehet. Ha tehát olyan dolgot nem teljesítesz ami szerződésbe van foglalva, akkor akár ott dolgozol akár már nem, bizony kártérítést követelhet a munkáltató, és lehet belőle probléma a későbbiekben is. Amiről nincs szerződés, arra meg ott a Munka Törvénykönyve, elérhető online is.
2021. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs következménye
2021. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!