Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hagytatok már ott munkahelyet...

Hagytatok már ott munkahelyet az elvárt öltözet miatt? Vagy volt olyan állás, amire felvettek volna, de azért nem fogadtad el, mert nem tetszett a "dress code"?

Figyelt kérdés
Ugye nem én vagyok az egyetlen ilyen csodabogár, aki rosszul van attól, ha elegáns vagy üzleties megjelenést várnak tőle? De már az is nagyon zavar, ha csak annyi a megkötés, hogy nem lehet farmert meg sima utcai sportcipőt hordani, hanem ennél egy fokkal irodába valóbb megjelenés kéne. Egy csomó ilyen helyen dolgoztam már, de 2-3 hónap után utáltam tükörbe nézni, aztán végül mindig felmondtam. Nem mindig csak az öltözködés miatt, de az is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy nem éreztem jól magam az adott helyen.
2021. ápr. 13. 01:58
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerencsére nálunk lazán veszik. Elvileg a szabályzatban benne van, h férfiaknak tilos a térd fölé érő nadrág nyáron is, de amikor megpendítettem hogy

1. vagy bejövök nyáron miniszoknyában, ami a szőrös lábammal nem lesz egy épületes látvány, és lehet h még a tököm is kivillan majd belőle, vagy

2. kap az esélyegyenlőségi ombudsman egy szívhez szóló levelet, hogy a vállalatnál nemek alapján történő szexista hátrányos megkülönböztetés zajlik, akkor hirtelen kevésbé érdekelte már a HR-t a dresscode és nem basztattak a rövidnadrág miatt.

2021. ápr. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem munkahely, de én néhány éve középsuli vállogatásnál néztem, hogy olyan legyen, ahol kint lehet a vállam tavasz végén, hordhatok térdnél szaggatott farmert és lehet rajtam szájfény. Sose öltözöm közönségesen szerintem, általában a szigorú szabalyokba is beleférek, de nem érzem magam jól egy olyan helyen, ahol ilyen szinten korlátozzák még azt is, hogy mit hordjak.
2021. ápr. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utálom a megkötéseket, szabályokat, korlátokat, ebbe a munkaruha is beletertozik, minél rondább, annál inkább. De ha csak annyi a kikötés, hogy a ruha csinos, elegáns legyen, pl szoknya csinos blúzzal, az még elfogadható, mivel mindig szerettem volna olyan helyen dolgozni, ahová ki lehet öltözni csinibe.
2021. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem dress code volt, hanem munkaruha, amit nagyon nehezen viseltem magamon.

-hajhalo

-fejfedo

-szemuveg

-neha fuldugo

-szájmaszk

- munkas póló

- munkas felső

- munkas kopeny

- gumikesztyu

-munkas nadrag

- munkavedelmi cipo

- nejlon a cipon


Gyari munka, soron voltam (gyógyszer).


Mikor odamentel a szalaghoz, ezeket mind fel kellett venned, be is kellett "mosakodnod", és 2x kezet fertőtleníteni.


Sokszor azért nem mentem el pisilni, vagy inni egy kortyot, mert nagyon hosszú idő volt levetkőzni és beöltözni.


Az ebédszünet arra volt elég (fél óra), hogy éppenhogy csak meg tudjak kajalni, annyi időt elvett az oltozkodes.


Ezen kivul ku..va meleg is volt a ruhák alatt, szakadt rólam a víz.

2021. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielott valaki kérdi mi olyan nehéz kivenni a fuldugot es levenni a hajhalot stb.. kiegeszitem, hogy egyedül a bugyi és a melltartó maradhatott rajtad egész nap, még a zoknit és a trikódat, mindent le kellett cserélni egy pisiszunethez. Konkrétan civilbe kellett visszaoltozni minden szunet során.
2021. ápr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírnék olyan helyen dolgozni, ahol szigorú dress code van. A mostani helyen csak annyi az előírás, hogy spagettipántos top nem lehet rajtunk illetve ilyen nagyon rövid mini szoknya/nadrág. Ezen kívül igazából bármit fel lehet venni, de ez egy zárt irodaház, ide nem járnak be külsősök, szóval gondolom ezért nincs előírás. Azoknak a kollégáknak, akik olyan irodaházban dolgoznak, ahol fogadnak kuncsaftokat is, ott van rendes egyenruha is.


Nekem eleve farmer + póló + télen kapucnis pulcsi az alapszettem, nagyjából minden ruhám ilyen. Tehát ha felvennének olyan helyre dolgozni, ahova magas sarkúban, szoknyában, blúzban kell menni dolgozni, igencsak bajban lennék, mert egy ilyen ruhám sincs. :D


35/N

2021. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Diákként dolgoztam gyárakban, volt ahol munkaruha is volt pl. hűtőház, gyógyszergyár, nem élveztem hasonló okokból mint a 4. de kellett a pénz. Főállásban sem voltam még igazi dresszkódos helyen, szerintem nem is leszek. Nekem inkább az a fontos hogy ne kelljen kényelmetlen cuccban lennem pl. kötelező magassarkú, egyenblúz stb. azzal semmi bajom sincs hogy a brutálmetál sátános pólóimat nem vehetem fel munkába. Az nem is odavaló, ahogy pl. a rövid short meg a szaggatott hátú felsők sem. Vannak erre megfelelő ruhadarabjaim, amik elegánsak is de tükrözik a stílusomat és még kényelmesek is, főleg egyberuhák.
2021. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is munkaruha van. Fehér cucc.

Póló, nadrág, köpeny, csizma, szájmaszk (a vírus miatt csak), védőszemüveg (opcionális), gumikesztyű, karvédő (ez a vízálló), hajháló. Füldugó is van, de ez inkább dísznek van. Kb senki sem használja, bár a gépek zaja elég komoly.

Engem nem zavarnak. Azért vannak, hogy ezeket koszoljam össze, és ne a saját ruhámat. Sz@r volna minden nap másik ruhát húzni, illetve mosni.

2021. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen, bár nem otthagytam, hanem nem fogadtam el az ajánlatot. Egy nagy multi tanácsadó cég vett volna fel, de kiderült, hogy baromi szigorú dress code van náluk, ami nekem már sok. Egy normál irodai viselet, ing, sötét nadrág, elegánsabb cipő még oké lenne, de ahol öltönyt várnak el, még nyáron is, az már nagyon beteg dolog.
2022. jan. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!