Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan frusztrál az, hogy...

Jogosan frusztrál az, hogy diplomásként egy gyártósoron kötöttem ki, ahol 3 műszakban kell dolgozni? Vagy törődjek bele hogy én ennyire vittem?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
jogosan. törődj be, és akkor a köv 40+ évedet is frusztráltságban fogod leélni.
2021. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem próbálsz kezdeni valamit? Pl. kiegészíteni a diplomádat valami olyan végzettséggel (akár egy egyszerü tanfolyam, vagy okj, vagy valamilyen nyelv) amivel mégtöbbet érhet a diplomád.
2021. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
83%
Az sohasem ciki ha valaki dolgozik. De ez nem azt jelenti, hogy onnan mész nyugdíjba. Képezd magad, keress a végzettségednek megfelelő állást. Amíg nincs, addig gondolj a mostanira úgy hogy ideiglenes.
2021. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a kollégáknak ne nagyon emlegesd, hogy fejlődni akarsz! Egyrészt, nem biztos, hogy előnyös, ha esetleg a főnök fülébe jut. Másrészt, úgyis csak azt fogod kapni tőlük, hogy fölösleges bármiféle küszködés, úgysem fog összejönni. Próbálnak lehúzni.
2021. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan.

Nekem is diplomám van, nem sikerült elhelyezkedni, most elköltöztem több, mint 70 km-t a szülővárosból és folyamatos műszak van.

Nem itt ezen a helyen akarok megöregedni, de jelenleg egyszerűen nincs más.

2021. ápr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy jogos! Én is így voltam. Diplomával a kezemben, ami ráadásul nem is egy bűfészak mentem az építkezésekre segédmunkásnak. Anyagi szempontból a nevelőszülőmre nem támaszkodhattam. Ezután két hónapig jártam a Bosch-ba miskolcra éjszakázni. Egy percig sem ringattam magam abba, hogy én ottmaradok! Tisztában voltam a képességeimmel, és hogy én igenis egy területnek a magasszintű szakembere vagyok. Gyűjtöttem egy kis pénzt, hogy eltudjak költözni és léptem. Átcuccoltam egy másik városba kivettem egy kis albit, és ma már a szakmámon belül dolgozom, pénzben pedig bőven a dupláját keresem.


Nekem inkább az volt a nehéz, hogy emiatt talán lenéztek engem a falumban, merthogy onnan jártam be. Tulajdonképpen mindenki tudta, hogy fősulin tanultam, és akkoriban meg jártam a Bosch-ba robotolni. Biztosan azt gondolták kudarcot vallottam! Az volt még nehéz, amikor a begyepesedett 40 éves fapina próbálta nekem az okosat játszani, kioktatni engem a gyárban. Igaz, hogy hatszor kidolgoztam, de hát csak egy senkiházi operátor volt, aki arra verte magát hogy már húsz éve ott van. Gratulálok neki! A legnehezebb az volt, amikor fölmondtam és egy viszonylag közeli ismerős, aki pontosan tudta hogy diplomám van és megkérdezte hogy miért hagytam ott a gyárat, nem volt jó? Ennyit nézett ki belőlem..


A lényeg, hogy higgy magadban! Ha azt érzed többre vagy képes, bizonyára diplomával igen, akkor válts!

2021. ápr. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!