Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy törekedjek arra, hogy...

Hogy törekedjek arra, hogy sikeres legyek a munkámban és ne kövessem el régi munkahelyemen elkövetett baklövéseket? (bolti eladó)

Figyelt kérdés

Nagyon régen nem úgy csináltam a dolgokat ahogy mondták, késtem sokat pedig közel voltam, ott hagytam egy vásárlót mert megijedtem elsőre mikor beledobtak a nagyvízbe, akkor még ismeretlen volt a munka csak a közelség miatt válltaltam de mára megkedveltem. Mem azt csináltam amire megkértek, sokat járkáltam a boltban mert nem találtam munkát magamnak, úgy tűnt mintha minden kész lenne és azért mindig nem kérhetem meg őket, hogy adjanak valami feladatot, féltem a pénztárgép kezelésétől és a sor kialakulásától, meg akkor nem kellett pénztárba állnom csak feltöltenem.

Ezeket meg sok mást szeretnék kikerülni ha felvennének szintén élelmiszerbolti eladóként. Szeretném a maximumot nyújtani, és a lehető legkeveset bénázni, tudom hogy új helyen is előfordul a bénázás de szeretném lecsökkenteni ezeket és úgy nézzenek rám, mint egy lelkes és dolgozni akaróra akire mindig lehet számítani.

És interjún is szeretnék kiemelkedni, mert voltam egy tescos interjún de sajnos mást választottak pedig van tapasztalatom igaz nem tescoban bár ott sok jelentkező volt ahogy mondták és kissé remegett a hangom mikor beszéltem meg akadozva mondtam mindent. Mi alapján választanak ilyenkor munkavállalót a munkáltatók? Meg megjegyeztem a feltett kérdéseket is, mert nem mindenhol volt ilyen kérdésfeltevős szituációs interjú.



2021. ápr. 18. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne kess, tudatositsd magadban, hogy ez egy munkahely es nem toleraljak az ilyesmit. Nekem is van olyan napom amikor semmi kedvem bemenni, vagy szorongok de rugdosom magam, h marpedig muszaj. Epp ezert huzom amugy direkt hamarabbra is az orat, h biztos ne utolso pillanatban induljak el.


Ha olyat kerdez a vasarlo amit nem tudsz akkor nyugodtan mondhatod, h "tessek varni, megkerdezek egy tapasztaltabb kollegat" es elmesz segitsegert. En igy szoktam. De idovel mindent megtanulsz majd. Fontos, h minnel kevesebb dologra mondj nemet es legyel lelkes, akarj betanulni mindenhova (pult, penztar, arupakolas). No a tapasztalatod es az erteked is a munkaltatok szemeben.


A sort en se birtam eleinte, de masok megnyugtattak. Ilyenkor mindig lassits le kicsit es nyugodj meg, mert az a sor se tart sose tovabb 1-2 percnel, abba meg senki se halt bele. Nekem volt penztarban olyan, hogy kb 20-30 ember allt a kasszamnal es igyekeztem fel se nezni. Ugy nem volt felelmetes.


Ha keves a munka: soha se mondd, hogy nincs mit csinalnod. Legy kreativ. Ha latod, hogy lehet hozni arut valahova akkor hozz, vagy rakj rendet a raktarba esetleg takarits. De korbekerdezhetsz a kollegak kozt, hogy kell-e segiteni. Ami meg fontos: probalj mas kollegaktol tanulni, kerdezoskodj.


Interjukon es munkahelyen is megkell tanulnod eladni magad. Mondhatod, hogy mibe akarsz fejlodni, hogy hosszutavra tervezel, hogy milyen pozitiv visszajelzesek voltak veled kapcsolatban az elozo munkahelyen.

2021. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!