Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó döntés az, hogy azonnal...

The Best Nr.1 kérdése:

Jó döntés az, hogy azonnal felmondok?

Figyelt kérdés

Rögtön érettségi után kerestem munkát, mivel nem voltam biztos hogy tovább akarok-e tanulni és nem is tudtam volna fedezni a kiadásokat, emellett jogsit is el akartam kezdeni. Ezért, egy plázában kezdtem el dolgozni eladóként. Nem a legjobb hely számomra, mivel egy nagyon zárkózott személyiség vagyok, egy szorongó típus, ezért nagyon nehezen kezdődött minden, rosszul éreztem magam a sok ember között. A kollégám akivel naponta 12 órát töltök egy 2x8 méteres helyen egyszerűen kibírhatatlan. Nagyon unszimpatikus, nem értünk egyet sok dologban, teljesen más személyiségek vagyunk. Sokáig csicskáztatott, mindenhova küldözgetett, mindig én voltam a hibás mindenért. Mindenbe belekötött, pl.hogy nem beszélek elég hangosan a kliensekkel Sosem felejtem el, hogy első héten minden nap végén azt hangoztatta hogy "Mióta jöttél semmi szerencsénk nincs"( valamiert le volt esve az eladás abban a periódusban) Már az első nap azt éreztem hogy nem nekem való, maga a környezet is nagyon nyomasztott. Csakhogy, nem akartam otthon maradni, mivel nagy valószínűséggel elhangzott volna a klasszikus "18 évig voltalak köteles eltartani, ezután már nem ".

Így telt el már lassan 8 hónap. Nap mint nap a stressz, folyamatosan gondolkodtam a felmondáson, de egyszerűen nem voltam rá képes. Valamiért féltem odaállni a szüleim elé és azt mondani hogy nekem ez nem megy. Inkább minden nap szenvedtem és nagy erőfeszítéssel ezt nem mutattam ki a munkahelyen, hogy nehogy az legyen hogy nem végzem rendesen a munkámat Vagy ilyesmi. Legszívesebben felmondanék és keresnék egy másik munkát ameddig kezdődik az egyetem. Talán azért is nehéz ez az egész mert a főnököm és a munkatársam hozzánk közel laknak és ismerik a szüleimet, mármint ilyen alap szinten, felületesen. Nagyon nyomaszt ez az egész és nem tudom hogy hogyan tudnék kimászni belőle. Valaki valami ötlet, tanács?



2021. ápr. 19. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Előbb keres valami mást, akár rész munka időset, mert akkor hátha tudsz suli mellett is dolgozni. Csak utána mennék el. Egyrészt nyugodtabb lennél te is, másrészt meg a szüleidnek is mutathatnád, hogy igen te is tudsz változtatni. Készülj fel lelkileg, hogy korona miatt nem könnyű új munkát találni de próbálkozni lehet, hátha összejön. :)
2021. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, mond el a szüleidnek. De mielőtt felmondasz keress egy másik munkát és ha biztos akkor lépj.
2021. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elöbb keress valami mást. Most már lehet nyárimunkát keresni. Gondolom szeptemberben kezdödik az egyetem. Amúgy meg dícséret, hogy eddig is kibírtad, ha ennyire nem érzed jól magad.
2021. ápr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!