Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyváltásnál csak...

Munkahelyváltásnál csak bennem van ilyen félelem és stressz, vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Munkahelyet váltok hamarosan. A munkakör hasonló, de kicsit más is lesz.


Normális hogy időnként borzasztóan el tud uralkodni rajtam a stressz és a megfelelési kényszer az új miatt? Leginkább amiatt, hogy elég jó leszek-e, mi van ha nem, stb..


Régen még pályakezdőként sajnos 2 rossz helybe is belefutottam, volt ahol a főnök miatt szó szerint gyomorgörcsöm volt, nem is maradtam meg. Azóta persze sok víz lefolyt a Dunán, de annyira bennem maradtak, hogy ilyenkor sajnos erősen előtörnek ezek.



2021. ápr. 19. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, én is ilyen vagyok.

Nem váltogatok sokszor munkahelyet, és ha megszokom a kollégákat, akkor nehezen tudom elfogadni az új embereket.

2021. ápr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Ugyanez a szitu, nemsokára kezdek. Hasonló munkakör de teljesen új hely új rendszerek és néha el fog a félelem, hogy lesz és mint lesz.

Korábbról volt nekem is rossz tapasztalat és ezek miatt is félek.

2021. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Heti legalább 40 órát ott töltesz, meghatározza a napokat, természetes hogy ez nem mindegy hogy milyen lesz. De ha nem jön be, ugyanúgy tovább lehet lépni.
2021. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én pont most, 4 és fél hónap után döntöttem úgy, hogy itthagyom az új munkát. És most nagyon szorongok a felmondástól és a felmondási időtől... :S
2021. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor normális, hogy néha elkap a szorongás.


Nekem tuti, hogy a belém égett régi emlék miatt van, van hogy a felső testemben/karomban érzem a stresszt.


Azzal nyugtatom magam, hogy már azóta sokat letettem az asztalra, meg ha itt is odateszem magam, nagy gond nem lehet, az új dolgokat megtanulom, ha elakadok kérek segítséget, stb. (Minden félelmemre írtam választ :D)


Kicsit hirtelen is jött az egész, hiányozni fognak a kollégák is, de anyagilag is előrelépés, és szakmailag is jó egy kis frissítés.


Igyekszem leküzdeni a szorongást, amikor elkap, én pl leírtam, hogy miért is váltok. Na meg hogy miért nincs értelme a szorongásnak. Ha nem jön be, akkor sem én leszek az első, aki így járt. Ha meg bejön, az csak jó és hülye lettem volna nem megpróbálni. ( meg amúgy is bánnám ha nem próbálnám meg, szóval ez nem is kérdés).


És tovább is lehet lépni végső soron, ahogy írta valaki, az élet megy tovább, és nem engedem, hogy a szorongás tönkre tegye.


Legyünk büszkék, hogy a kockáztatunk, mert csak így lehet nyerni, és hogy nem hagytuk, hogy a félelmem irányítson.

2021. ápr. 19. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!