Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy birtok kikecmeregni a...

Hogy birtok kikecmeregni a kezelhetetlenül sok feladatból?

Figyelt kérdés
Itthonról dolgozom, de mintha itthon teljesen szét lennék csúszva. Nem megy el másra az idő, de hatakonyságban közel sem vagyok olyan jó mint az irodában. Eddig a gyermek is itthon volt, és alig haladtam de ma nincs és mégse látom a fától az erdőt.
2021. ápr. 19. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Oszd be az idődet, másként nem megy.
2021. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Én összeomlottam
2021. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Írd össze egy papírra/wordbe az összes feladatodat. Rendezd fontossági sorrendbe őket. Adj hozzájuk rövid határidőket - mi az amit délig, mi az amit nap végéig el kell végezni. Csak ezekkel foglalkozz, a többit meghagyod a holnapi napra/jövő hétre stb. Pipáld ki amivel végeztél.

Tudom, ez is idő, de megéri.

2021. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hajlamos vagyok a szétszórtságra és miután összeírtam a prioritáslistát direkt foglalok időpontokat a naptáramban, hogy adott időben csak az adott feladattal foglalkozzak. Ilyenkor bezárom az email fület és a céges chat ablakot és csak erre koncentrálok. Ehhez is kell önfegyelem, de gyakorolható, kezdd kis lépésekben. Arra a napszakra időzítsd a koncentrálást igénylő komplex feladatokat, amikor a bioritmusod szerint a legélénkebb vagy (nekem ez pl. délután szokott lenni, reggel nem is állok neki ezeknek, félkómásan meg inkább csak a rutinfeladatokat végzem el). Próbáld meg a nehezebb, nagyobb vagy hosszabb feladatokkal kezdeni, ha azok megvannak akkor a kisebbek már könnyebben mennek.
2021. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontossági lista készítésével.
2021. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teli van a net módszerekkel, segédeszközökkel stb.

Egyébként számomra egyszerű, priorizálok és csinálom először ami fontos, aztán fogy.

2021. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
önfegyelem nélkül semmilyen módszer nem működik
2021. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!