Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges sikeressé válni...

Lehetséges sikeressé válni kapcsolatok nélkül, pusztán szaktudásra támaszkodva?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 20. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Inkább ugy tervezd h jelenleg nincsenek kapcsolataid de az új kapcsolatokkal elérhetővé válik. Értékesitőként kizárólag hidegből dolgozom, sokkal jobb mint az ismertségi kör. Milyen szaktudásról van szó egyébként?
2021. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Persze.
2021. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem.
2021. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Agnarr ***** válasza:
80%
Szerintem csak akkor, ha a te tudásod sok embernek nélkülözhetetlen értékű.
2021. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Akinek van szaktudása, annak akarva-akaratlanul is egyre több kapcsolata lesz az adott területen. Én is nulla kapcsolattal kezdtem, és nem is vagyok az a típus aki mások segítségével próbál előrébb jutni. De ha jó vagy abban amit csinálsz, akkor kialakulnak a kapcsolatok akkor is ha nem törekszel erre kifejezetten. Ma már számon tartanak a területemen, és engem talál meg a munka, nem nekem kell szaladnom utána.
2021. ápr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Nekem sokszor mondták korábbi munkahelyen a volt vezetőim, hogy ha nem nyitok emberek felé és nem vagyok hajlandó munkahelyi bratyizásra akkor sosem fogok semmilyen karriert felépíteni. Ennek ellenére sikerült, csak olyan cég kellett hozzá, ahol nem a látszatot jutalmazzák, hanem a munkát.

Persze nem vagyok teljesen elszigetelve, felépítettem egy elég nagy kapcsolati tőkét, de ezt kizárólag szakmai dolgokkal tettem, csak a jó munkámmal. Magánemberként nem beszélgetek a partnereimmel, mégis nagyra értékelnek és szívesen dolgoznak velem, direkt engem kérnek fel projektekre stb.

2021. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
A jó vagy megtalálnak mentorok, ők kapcsolataid lesznek és előrébb juttatnak.
2021. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A coach-okat kérdezd erről.
2021. ápr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elszigetelve nem lehet karriert építeni, kivéve, ha esetleg olyan szaktekintély vagy tudományos körökben, de ha megnézed ott is hányszor van, hogy jóbarátok voltak az egyetemen vagy haverok és együtt ötletelnek, együtt fedeznek fel dolgokat. Üzleti életben, tehát pl. közgazdász vagy akkor esélytelen. Mérnökként határeset, ha nagyon-nagyon jó vagy, de akkor is kell kapcsolati tőke valamilyen szinten, itt nem bratyizásra gondolok, hanem a munkatársakkal való normális kapcsolatra, néha azért lehet velük beszélgetni, nem kell a nyalizni !, de igenis kell kapcsolatokat építeni, kedvesnek lenni. Eleve egy olyan emberrel, aki nem hajlandó beszélgetni, normális kapcsolatot kialakítani a munkahelyén nem is szívesen alkalmazzák. Én is azt hittem régebben, hogyha nyomom a melót ezerrel akkor majd enyém lesz a világ. Aztán mióta váltottam, leállok beszélgetni, kedves vagyok, segítek és emiatt pl. én is segítséget könnyebben kapok, a fizetésem is duplázódott, kapom a bónuszokat, mert jó véleménnyel vannak rólam (ja és mérnöki munka).


Összességében azt mondom, hacsak nem vagy

2021. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!