Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bele mennétek így a kiköltözésbe?

Bele mennétek így a kiköltözésbe?

Figyelt kérdés

Németországba költöznék a barátomhoz.

Itthon van melóm, de már nagyon szeretnék váltani, de sajnos kevés a lehetőség.

Kint viszont nem lenne egyből munkám, német tanfolyamra iratkoznék be először. Szóval az elején tuti munkanélküli lennék, amitől félek. Meg félek attól is, hogy nem fogok munkát tanálni nyelvtudás nélkül.


2021. ápr. 20. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Költözzön ő!
2021. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát ebben a felállásban nem.
2021. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Én tuti mennék.

Betanított munkához elég az angol kezdetnek, de nem árt ha mész a tanfolyamra és fejleszted a nyelved. Én se csupa jókedvből és hobbiból foglalkozom a némettel, hanem majd szeretném hasznosítani is.


27/f

2021. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Az angol nem elég!
2021. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Természetesen menj ki.

Nem is értem, ki az az agyatlan, aki azt akarja, hogy a másik fél jöjjön haza, hogy német életszínvonal helyett magyar színvonalon éljetek.

Találd ki, hogy ott mit csinálnál. Tehát mihez lenne kedved, amihez értesz is, és igény is van rá. Ha ahhoz kevés a nyelvtudásod, akkor már itthon kezdj el németet tanulni. Ott persze folytathatod, és ha már kellően magas szinten tudsz, akkor keress azon a területen állást.

2021. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal vagy és erős vagy akkor miért is ne,menj nyugodtan.

Valamilyen munkát biztosan fogsz tudni találni,nagyon sok magyarral találkozom odakint,nem sokan panaszkodnak,inkább jól érzik magukat,szeretnek ott élni,szeretik a munkájukat.

-Irodisták.(Ebbe nagyon sok munkakör van ugye,pl;Logisztikus,Recepciós stb..

-Raktárosok.

-Targoncások.

-Eladók.

-Ápolók.

-Biztonsági őrök.

-Sofőrök.

-Fodrászok.

-Vendéglátósok.

-Segédmunkások.

Szakemberek:Asztalos,Kőműves,Ács,víz-gáz szerelő.

-Gyári melós;Operátor.

Szóval minden féle munkában dolgoznak kint,leginkább sokan szeretnek ott lenni.

Ha megtanuldod a nyelvet,már pedig kint sokkal könnyebb mert rá vagy utalva,akkor sikerülni fog.

Annyit javaslok hogy a pároddal is németül komunikálj majd és járj sokszor emberek közé hogy tudd gyakorolni a nyelvet,random emberektől kérdezd meg mennyi az idő? merre található ezt? beszélgess az eladóval? stb...

Elég sokat voltam kint,mondhatni szinte ott életem abban az országban,nem rossz hely az biztos.

Utóbbi időben eléggé sok lett az afrikai ember a boltoknál meg úgy a városokban is csak császkálnak,(sokan inkább drogot árulnak vigyázz velük).

Én azt tapasztaltam hogy rendesek a németek,segítőkészek ha el tévedtem segítettek, mikor pl kirándulni mentem általában köszöntek és mosolyogtak,igaz munkában már ez nem mindig mondható el mert vannak helyek ahol egy darab 💩rendszámnak néztek (sofőr vagyok).

Magányos sem leszel odakint mint én voltam,így azért jóval könnyebb lesz,ha nincs honvágyad semmi iránt akkor még könnyebb lesz,ha barátodnak és még nagyon sok embernek sikerült akkor neked is fog sikerülni munkát találni ebben biztos vagyok.

Egyik fontos szempont hogy tudj németül,sokkal másképp néznek rád.

Mikor tanulnod a nyelvet,hallgas német rádiókat leginkább amelyikben beszélnek, nézz német gyerek meséket ott még nem olyan gyorsan beszélnek és érthetetlenül olykor mint valóságban a török,német feliratos filmeket is nézz stb..

Ha nem kell azonnal dolgoznod,csak a nyelvre kell koncentrálni,akarod is akkor nem nehéz,leginkább az elején az lesz de aztán könnyű lesz.

Sok sikert. 🙂

2021. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párodnak, stabil, jól fizető állása van, és nem fog köztetek konfliktust okozni, hogy eltart addig amíg nincs munkád, akkor én belemennék.

De ezeket a dolgokat mindenképp tisztázzátok egymás között.

2021. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha lenne megtakarításom vagy B tervem (pl. család, akihez visszamehetek ha balul sül el minden), hogy ne legyek teljesen kiszolgáltatva, akkor simán belevágnék.
2021. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!