Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan erősítsem magam lelkileg?

Hogyan erősítsem magam lelkileg?

Figyelt kérdés
Egy elit étterembe fogok dolgozni. 1 hét próba időn leszek. Néztem a képeket, hogy milyen kollégák lesznek ott és valamiért kevesebbnek érzem magam. Jól néznek ki és profinak látszódnak. Az ok amiért nem érzem magam méltónak az nem mást mint az hogy roma vagyok és meleg. Én leszek ott az egyetlen roma, aki ráadásul még meleg is. Lehet valaki még ennél is kissebbség? Nem szoktam híresztelni hogy meleg vagyok, de azért egy két mozdulaton meglátszik rajtam. Attól félek, hogy a cigányok rosszabbik rétegéhez fognak hasonlítani első látásra.
2021. ápr. 24. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira fognak a rosszabbik fajtának nézni, mint bármikor máshol. Ha felvettek egy ilyen helyre, akkor bizonyítottad, hogy nem az vagy, ugyanígy kell csinálnod tovább.

Normális ember pedig normálisan viselkedik, és nem állapítható meg belőle a szexuális orientációja, és amúgy sem ezzel kürtöli tele a környezetét.

2021. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arra hogy meleg vagy senki se fog rájönni amíg nem mondod vagy utalsz erre. Arra pedig számíts, hogy a magyar fehér társadalom túlnyomó többsége bizony sajnos nem szereti a romákat. Én a helyedben számítanék arra, hogy néhányan rossz néven fogják venni hogy roma vagy, ez egy ilyen világ.

Hogyan tudnád magadat lelkileg megerősíteni? Értsd meg magadban, hogy ezek az emberek retardáltak. Azért mert rossz a romák társadalmi reputációja rossz, te nem vagy egy rossz ember. Ne vedd magadra. Tanuld meg elviselni, hogy ilyen az élet, az emberek nem okosak. Fogadd el, ha csesztetnek emiatt röhögd ki őket magadban a ****ba. Amúgy meg legyél velük kedves akkor is ha ők bunkók, egyrészt mert azzal bosszulod meg a legjobban a szemétségüket, ha nem veszed magadra a csesztetésüket, másrészt meg különben ki fognak rúgni...

Amúgy azt ajánlom hogy tanulmányozd a sztoicizmust és az ezzel kapcsolatos literatúrát, nagyon sok ilyen történetről és ezek kezeléséről fogsz olvasni. Sok sikert az egészhez!

2021. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szerinted "normális" ember vagy (jelentsen ez bármit is), akkor valószínűsítem, hogy normálisan is fogsz viselkedni, beszélni. Vagyis, (bár első látásra elkerülhetetlen, hogy ne gondolj mindenkiről valamit, és biztos lesz, aki magában azért azt gondolja, hogy nem biztos, hogy be fogsz válni) teljesen lényegtelen lesz a származásod és, hogy esténként kivel osztod meg az ágyad. Az esetleges kételkedőknek pedig csak az lehet majd bizonyíték a normálisságodra, hogy látják szép lassan megismernek és látni fogják, hogy olyan vagy, amilyen.

Ennek az egésznek a lényege annyi akar lenni, hogy ne idegeskedj és add önmagad. Ennél jobbat nem tehetsz :)

2021. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, figyi, kultúrkörökben egyébként már egyre kevésbé vetik meg ezekért a tulajdonságokért az embereket... Ahogy én látom, a legjobb módja, hogy 'megerősítsd magad' az lenne, ha nem azok szemén keresztül látnád önmagad, akik megvetnek téged, más szóval, ha saját véleményed is lenne. Amúgy, gondolom, nem azért vesznek fel, hogy fehérebb legyél vagy hogy a nők szoknyáját figyeld.... Az, hogy ki, minek látszódik - az sok esetben csak a látszat kérdése... És az is meg lehet, hogy egyszerűen csak nem fogsz beilleni erre a munkahelyre, és szerintem az sem a világ vége... Én azt javasolnám, tedd meg, ami tőled kitelik, és ne parázd halálra magad - majd lesz, ami lesz... [Én párszor elkövettem már azt a hibát, hogy olyan helyre furakodtam be magam, ami nem nekem való, aztán később meg emiatt szendvedtem...]
2021. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tehetsz róla, hogy roma vagy? - Nem. Tehetsz róla, hogy meleg vagy? - Nem.

Azokra a dolgokra koncentrálj, amiket befolyásolni tudsz és azokból hozd ki a lehető legjobbat! Normális, hogy valahol kevesebbnek hiszed magad a többi tapasztalt pincérhez képest, viszont egy normális világban soha nem szabadna megtörténnie, hogy a származásod vagy a szexuális orientációd miatt érezd magad kevesebbnek! Egyébként a tapasztalatok fognak megedzeni. Sok sikert neked!

2021. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!