Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lelépnek a kollégáim, lépjek...

Lelépnek a kollégáim, lépjek le én is?

Figyelt kérdés

Egy kis cégnél dolgozunk (főnök + 11 fő), ebből hárman vagyunk egy külön részlegen, csak mi hárman értünk ahhoz, amit csinálunk.

Nyáron a két másik kollégám elmegy, most jött a helyükre egy új kolléga, most még betanul.


A héten hatalmas forgalmunk volt, és várhatóan ez így is marad egy ideig, de sajnos már 4-en alig bírtuk az iramot, engem nagyon sokszor már a sírás kerülgetett, főleg mikor belegondoltam, hogy hamarosan ketten maradunk a kezdő kollégával, akit majd az ügyfelek és megrendelések mellett még jó ideig istápolnom kell. Feltéve ha marad, egyelőre csak próbaidős.


Eleve nagyon sajnálom, hogy ketten elmennek, már elég jól összeszokott csapatot alkottunk, segítettük egymást csomó mindenben, mindenki hozzáadta a munkához a legjobb tudását, voltak szokásaink, rutinjaink is, meg eleve tényleg már szinte haveri viszonyban voltunk.


Akárhányszor belegondolok, mindig összeszorul a torkom, tényleg nagyon fognak hiányozni emberileg is és mint kollégák is. Nem tudom, ketten hogy fogjuk bírni, de számíthatok egy csomó túlórára, minden felelősség az én nyakamba fog szállni, és korábban volt már a nagy nyomás miatt "idegösszeomlásom", ami után 2 hónapra kiestem a munkából.


Ha most ketten leszünk nagy forgalommal, akkor szabira se nagyon kéne menni, mert azzal másikat szívatjuk, illetve a jogsimat sem tudom befejezni, mert a főnök hiába engedne el 2 órára bármikor, az új kolléga ott vérezne el, mire visszaérek.


Korábban is gondolkodtam már, hogy munkahelyet váltok, akkor azért, mert költözni akartam, de nem jött össze.

De közben így meg bűntudatom lenne, mert ha lépek én is, akkor bukik a mi részlegünk.


De mégis nagyon gondolkozok, hogy még nyár előtt menekülök onnan. Amúgy sem vagyok bejelentve, a vírus miatt már egy éve feketén nyomom sajnos, nem is kapok érte sokat. :(

Beadtam még február-március környékén egy csomó helyre a jelentkezésemet, de sehova nem vettek fel, a semminél meg még mindig jobb a jelenlegi munkahely.


Hatalmas dilemmában vagyok, az egésznek a gondolata hetek óta lehúz, nagyon stresszelek miatt.


Mi lenne a helyes megoldás?



2021. ápr. 25. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját érdekeimet nézném. Nem tartozom felelősséggel senkinek sem, s ha megtehetem, mennek, mert nem érzem jól magam ilyen munkakörülmények miatt. A stressz felemészt téged, és fontos, hogy hogy érzed magadat. Nincs értelme úgy élni, ha közben nem élvezed. Nem a te hibád az, ha rosszul van kialakítva a rendszer, és így alakult a helyzet.
2021. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van hova menni, ne legyen lelkifurdalásod. A főnöködnek sincs, amiért feketén dolgoztat.
2021. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lépni, amint találtál magadnak új helyet.
2021. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És a főnök mit mondd? Ha ketten elmennek és csak egyet vesz el, akkor mi a terv a jövőre nézve?

Mondjuk szerintem túlzás ez a ráparázás ennyire a megszokott csapat elbomlására. Ki kell használni a változtatás lehetőségét, az új kollégákat betanítani az ideális folyamatokra

2021. ápr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Feketén nyomod és még nem is kapsz érte sokat? :D Innentől kezdve mit érdekel a cég? Ezek alapján semmi lelkiismeret-furdalás nélkül hagynám ott az egész bagázst. Miután meg beomlik az egész részleg, majd rájön a főnököd is, hogy idióta dolog a dolgozókat a végletekig terhelni és semmibe venni.
2021. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én addig a részig olvastam, hogy nem vagy bejelentve. Mi a kérdés akkor...? Gőzerővel keress másik helyet, és amint van, hagyd ott ezt a céget. Szégyen, hogy 2021-ben ezt még el merik játszani, bár sajnos tudom, hogy ez a valóság. A tb-t fizetted magad után? Bármikor lebetegedhetsz, főleg ha ilyen stressz alatt állsz, a magán egészségügy pedig nem a baráti árairól híres.


Kérlek becsüld magad ennél többre, nem tudom milyen területről van szó, de biztos vagyok benne, hogy ennél többet ér a tudásod és a munkád. Nem tartozol a cég felé semmivel, ne legyen bűntudatod, mert ők feléd a minimumot sem biztosították.

2021. ápr. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Fizetem a TB-t.

Azért ragaszkodok max a céghez, mert anno minden végzettség és tapasztalat nélkül vettek fel, és a hobbimat csinálom.

Magát a munkát imádom csinálni, csak kezdünk már 3-an, 4-an is kevesen lenni a sok megrendelésre.


Meg hiába jelentkeztem csomó másik helyre, még csak nem is válaszoltak.

2021. ápr. 26. 06:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron majd kicsit beindul a munkaerő piac is, ha kezdődnek a nyitások, és most nem csak a szolgáltató- és vendéglátó iparról beszélek. Jelenleg szerintem sok cég kivár, de hidd el hogy lesz ennél jobb, mint ami most van! Maradj, ameddig nincs jobb, de amint találsz megfelelő új helyet, lehet felmondani. Elhiszem, hogy szereted csinálni, de nem megfelelő körülmények között vagy foglalkoztatva. Ha esetleg lenne lehetőség arra, hogy bejelentetten dolgozz, akkor más tészta, te érzed, mennyire meggyőzhető a főnök. Lehet, hogyha az egész csapat lassan elszivárog, akkor nagyobb az esély arra, hogy észhez tér.
2021. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!