Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szeptember-október környéké...

Ha szeptember-október környékén szeretnék elkezdeni dolgozni (elsősorban külföldön), mikor kell elkezdeni munkát keresni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés de sose kerestem még munkát (van már munkatapasztalatom de akkor nem kellett keresni). Gondolom minél előbb elkezdem, annál jobb de ha most elkezdek keresni és pl jövő hónapban találok egy helyet, nem lenne probléma, hogy nem tudok kapásból kezdeni csak hónapokkal később? (Nem gondolom, hogy jövő hónapban találnék csak egy példa volt).

(Suliban sajnos ilyeneket nem mondanak el, a szüleim és a legtöbb ismerősöm is ugyanott dolgozik évek óta)


2021. ápr. 26. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elsősorban nem mindegy, hogy mit akarsz dolgozni, milyen tudással, hogy beszéled a nyelvet, satöbbi.
2021. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Végzettségtől, tapasztalattol függ.


Lehet hogy most nekiállsz keresni és csak jövőre kapsz valami melót.

Lehet hogy ha július-augusztus környékén keresel, szeptember-oktoberben már kezdhetetsz.


De az is előfordulhat, hogy az első pályázatod máris sikeres lesz és nem kell 1 hétnél többet faradnod a kereséssel.



Fogalmunk sincs.

2021. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Ne menj külföldre, maradj itthon :)
2021. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az írásodból arra következtetnék, hogy fiatal vagy, az ilyen betanított/diákmunkák általában azonnali kezdéssel vannak hirdetve. fix dátummal esetleg szezonmunkát találsz, de az meg praktikusan turizmus vagy mezőgazdaság a környező országokban, ami meg inkább nyáron létezik. ez a "csak később tudok kezdeni mint ahogy kellenék, várjanak meg" dolog ott működik, ahol elég kiemelkedő vagy speciális vagy ahhoz, hogy így is te kellj és ne cseréljenek másra, aki elérhető. (apám a szakágában gyakorlatilag egyetlen elérhető vegyész a kontinensen, de legalábbis a legjobb, ő mondhatja azt, hogy bocs, de csak egy hónappal később tudok kezdeni. más nem annyira, mert van belőle másik.)
2021. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Eléggé pótolható vagyok a munkaltatók szempontjából, közgazdasági diplomám lesz nyáron, azután pedig szezonmunkám lesz (ezt végigcsinálom, mert elegendő kezdőtőkét ad, kb 2 hvi megélhetésre, amikor majd elköltözök, de csak úgy ha már eleve úgy megyek el otthonról, hogy van munkám)

Leginkabb egyébként a logisztika érdekel.

A célország nyelvét tanulom mire oda kerülök kb B2-es szinten lesz.

Angolul beszélek.

Szinte 0 tapasztalattal nem gondolom, hogy komolyabb munkát fogok talalni, elsőre vlamiféle kapcsolattartó munkakör is megtenné, csak a míg a nyelvtudásom magabiztos szinten nem lesz.

2021. ápr. 26. 16:55
 6/8 A kérdező kommentje:
De mint írtam, ha ez így nem jön össze Magyarország is játszik munkakeresés szempontjából.
2021. ápr. 26. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Magyarország a hazád sose hagyunk cserben téged :)
2021. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te Hazafi, érvelj is kérlek miért jobb itthon mint külföldön.


Külföldön nincs ennyi lehúzó otromba ember aki mindig csak téged akar hátráltatni.


Én szeretem Magyarországot, de az itteni emberekből és mentalitástól, fizetéstől egy életre elegem van.

2021. ápr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!