Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az mit jelent hogy valaki...

Az mit jelent hogy valaki „kilátásba helyezte“ a felmondását? Valaki vagy felmond vagy nem, vagy beadja vagy nem-én mást nem tudok elképzelni

Figyelt kérdés

Kollega béremelést akar és kilátásba helyezte a felmondását.

Ez mit jelent? ez nem valami üres bullshit?


A felmondás 1 db papírlap szabott tartalommal. Vagy megírom vagy nem, vagy beadom vagy nem.

Ha beadom, akkor felmondtam és kész.

Ha nem adom be, akkor nem mondtam fel és semmit se csináltam.

C ) opció nincs.

Az összes egyéb csak üres duma, nem? Kilátásba helyezte-magyarul semmit se csinált csak a pofája jár üresben.


2021. máj. 7. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Azt jelenti ,hogy ha nem kap bér emelést akkor felmond.:)
2021. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már megírta / el(ő)készítette, és igyekszik új munkát találni a háttérben, a felmondást pedig egy karlendítéssel átadja majd amint tarthatatlanná válik a helyzet.
2021. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Azt jelenti ,hogy ha nem kap bér emelést akkor felmond.:)"


Ó hallottam én már ilyet mástól is, aztán azóta is itt vannak.

Amelyik kutya ugat az nem harap.



De volt olyan kollega is aki egy szót se szólt, nem helyezett "kilátásba" semmit, csak egyik reggel kopogott a főnök irodáján nulla előzménnyel.

Na az igen!

2021. máj. 7. 16:50
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Én beadtam ma a az azonnali hatályú felmondást a fönők viselkedése és a nem megfelelő munkakörülmények miatt azzal a lendülettel széttépte,majd elővettem a a rendes felmondást és mondtam neki ha ezt is széttéped találkozunk a bíróságon,holnap már nem kell mennem a gyárba.:) Én is mondtam neki hogy változtason mert beadom a felmondást ha nem,nem tette meg és így beadtam.:)
2021. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

" már nem kell mennem a gyárba"


Nyilván a főnök még ma felköti magát hogy a 12 egy tucat egybites droid gyári melósa lelépett. összedől a gyár melós pista nélkül.

2021. máj. 7. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Mekkorra paraszt vagy:) Te meg akkor egy IQ-(MINUSZOS)os ember vagy.:)
2021. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kilátásba helyezte, vagyis besétált a főnökéhez és közölte, hogy ha bizonyos feltételek nem teljesülnek, akkor felmond.

Ilyenkor a vezető dönthet úgy, hogy "oké, viszlát" és dönthet úgyis, hogy elgondolkozik azon, amit a munkavállaló kér. Jellemzően pár nap/hét átfutással, esetleg felajánl valami mást, ami a munkavállalónak is korrekt ajánlat lehet, vagyis kialakítanak egy köztes megállapodást.

2021. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szövegértésből megbuktál? Nem tudsz magyar mondatokat értelmezni?

Ráadásul azt képzeled, hogy a gyárakban csak szakképzetlen munkaerő van?

Nem hallottál még mérnökökről?


Én csak megemlítettem, hogy tervezem a munkahelyváltást, eszembe sem jutott, hogy itt maradjak több bérért. Ekkor 2 napon belül 30 %-ot emeltek a béremen, így persze újragondoltam és maradtam. Ha az embert megbecsülik az jó érzés.

Vannak nehezen pótolható munkatársak, nyilván nem a takarító az, aki nehezen pótolható.

2021. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!