Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvettek egy munkahelyre de...

Felvettek egy munkahelyre de hiba volt már eleve elmennem oda, hogy lépjek le onnan?

Figyelt kérdés
Szóval megvolt már az interjú pár hete, az oktatás napja is és itt írtuk alá a szerződéseket viszont a végén közölték, hogy most akkor ketté osztanak minket és én teljesen más helyen lennék (ugyanaz a cég csak máshol van a telephelye) és az még jobban kiesne időben a gyaloglás miatt. Meg nem az én területemnek érzem igazán ezt a munkát. Iszonyat kevés fizetése van, aminek a fele elmegy a bérletre szinte (térítik de na). Lenne a héten még munkalehetőségem viszont délután így családom szerint nem lenne érdemes ezt viszont rokonomat megviselné ha mégse mennék el első rendes munkanapomra és megint kezdhetem elölről a munkakeresést. Sok papírt kaptunk, a rózsaszín kis könyvem is náluk maradt. De olyan szinten kiborít ez a hely, hogy ma kár volt elmennem oda és jobban jártam volna a másik betervezett állással csak ez csábítóbb volt a munka jellege miatt de minden másban szörnyű. Olyan mintha pisztolyt tartanának a fejemhez hogy muszáj már ezt bevállalnom kis munkanélküliség után de ha ez nem is lenne semmi gond nem lenne mert családom kisegít és támogat főleg ebben az időszakban de a rokonom hajthatatlan, igaza van de most tényleg kihagynám ezt. Így nem szeretnék a holnapi első rendes munkanapra elmenni mivel teljesen lelomboztak és valahogy taszít már. De szerencsére nincs semmi veszve mert a héten van még álláslehetőségem. Csak bánom hogy aláírtam sok papírt és a végén közölték ezt..amire nem számítottam. Viszont így nem tudom mit mondjak majd rokonomnak hogy elmegyek e vagy mégsem mentem el és megint lecsesz mint minden semleges dologért..tényleg időben jobban kiesne mint az előző ahol voltunk, messzebb van sokkal és ezt is pont neccesen számoltam ki hogy odaérjek munkakezdésre..erre áthelyeznek. Ma sajnos nem hívtak álláslehetőségért de jó hogy egy van még betervezve a hétre. Tanácstalan vagyok...

2021. máj. 11. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha már aláírtad a szerződést, akkor mindenképp be kell menned.
2021. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1.Ez tény csak utána mi legyen?

Dolgozzam le a napot vagy mondjam hogy ez nekem nem jön be és lelépnék?

2021. máj. 11. 23:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő? Akkor e szerint vedd. Bármikor elmehetsz. De azért nagyon jó dolog, ha nem tuskó mód hagyod faképnél őket, hanem azt mondod, hogy elnézést, de adódott egy jobb lehetőség.
2021. máj. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 éve jártam hasonlóan, úgyhogy átérzem. Nagyon rosszul éreztem magam, és volt pár kellemetlen óra az nap a vezetőséggel, de azt a megkönnyebbülést, ami utánna rám jött..... Sose éreztem ilyet.

És ami plusz, rá pár napra megjött az a munka, amit auóta is szeretek csinálni.


Tehát lépd meg amit szeretnél, és ne azt nézd hogy más mit gondol....

2021. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3.Nem is terveztem tuskó módon nem olyan vagyok én azért..

amúgy pont így gondoltam valahogy közölni ha úgy lesz..

család szerint se lenne ésszerű ez a munka csak az akaratos rokonom részben igaza van de nem éreztem még ilyet egy munkahelyem sem

köszi a válaszokat amúgy

2021. máj. 11. 23:07
 6/15 A kérdező kommentje:
van természetesen próbaidő 3 hónap azt hiszem és ez a papírokon is szerepelt.
2021. máj. 11. 23:08
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidő alatt bármikor bármilyen indokkal felbonthatod a szerződést... én a helyedben be se mennék már... minek?... még kétlem, hogy különösebben számolnának veled... biztosan nem tanultad még be a melót, nem fogsz hiányozni senkinek... reggel szépen felkelsz, kényelmesen bebattyogszboda, ahol az iroda van, elmondod, hogy próbaidő alatt szeretnél szerződést bontani, ők kitöltik a leszámolós papírjaidat, te aláírod szevasz...

Tudnád hány ilyen 1napos melóm volt mielőtt megtaláltam azt a helyet ahol aztán szívesen letoltam 4 évet...

2021. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"bármilyen indokkal"

Illetve indoklás nélkül, ezt rosszul fogalmaztam.

2021. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

kicsit megnyugodtam.

viszont rokonomnak valamit kéne mondanom főleg hogy tuti izgulni fog értem.meg akkor már az elején közölnék valamit ne aggódjon egész nap emiatt.

7.azért mennék még be mert náluk maradt a rózsaszín könyvem ami azért kellene meg a tüdőszűrőm is ha más helyen kérnék esetleg.

nem szeretek válogatni sőt ilyen helyzetben főleg de ez tényleg olyan hogy felkelni nem érdemes ide...túl hamarkodottan mentem el.

2021. máj. 11. 23:22
 10/15 A kérdező kommentje:

még erősen gondolkodok hogy a mai napot legalább végig vigyem lehet még csak betanulás lenne meg minden mert nélküle nem tudom mit mondjak hogy mi volt milyen volt nap meg minden..

de tényleg nem szeretnék oda járni meg konkrétan életveszély arra sétálni egyedül főleg..

2021. máj. 12. 01:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!