Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyabb cégeknél valóban...

Komolyabb cégeknél valóban felejtős a fényképes életrajz? Szigorúan tilos kérniük és ha ilyet küldök nekik kérés nélkül, azzal csak magamról állítom kit a bizonyítványt?

Figyelt kérdés

HR előadáson hallom, hogy már pár éve az a trend (nyugaton nem is pár éve, hanem régebben) hogy fényképes életrajzot

- nem kérünk

- és (pályázóként) nem küldünk


Komoly cég nem kér és ha én küldenék netán ilyet magamtól, akkor ezzel csak a bizit állítom ki magamtól hogy ennyire nem ismerem a (sok éves...) trendeket.


Ugye az életkor nem családi állapot stb már jóóó ideje a legszigorúbban tiltott még említés szintjén is.


(trollok figyelmébe: normális helyekről beszélek nem a szittyamagyar jóskapista sufnicégről)


2021. máj. 20. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a hirdetést olvasnám el. Ha fényképes önéletrajzot kérnek, csatolnék fényképet, ha csak önéletrajzot kérnek, akkor nem.
2021. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
igen
2021. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
A volt munkahelyem a facebook profilt csekkolta,vagy viberes interjút tartott.
2021. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2021. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"A volt munkahelyem a facebook profilt csekkolta"


Na az én face profilomat aztán csekkolhatja. Sok sikert hozzá (nincs...)

2021. máj. 20. 11:26
 6/16 A kérdező kommentje:

",vagy viberes interjút tartott."


És ennek mi köze ahhoz amit kérdeztem? Semmi.

Az a cég amelyik nem kér fényképes életrajzot, ott is behívnak interjúra és nyilván nem lesz zsák a fejemen.

Nem ez volt a kérdés.

2021. máj. 20. 11:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azokét,akiket megtaláltak.
2021. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként tény: Angliában Hollandiában Dániában pl (lehet másutt is) jogszabályban rögzítetten tilos fényképes pályázatot kérni.
2021. máj. 20. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a nagy egyenlősdi miatt: nehogy kiszúrják, hogy afrikai vagy ázsiai származék vagy.

Ha tovább fejlődik a jogrendjük, az interjút is csak fejre húzott csuklyában lehet megtartani.

2021. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
77%

"nehogy kiszúrják, hogy afrikai vagy ázsiai származék vagy."


ahol én melózok (távközlési multi) ott a banda jó része külföldi, indiai, kínai vietnami afrikai ukrán stb


és? minden megy mint a karikacsapás

2021. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!