Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ésszerű szerinted, hogy a...

Ésszerű szerinted, hogy a futár, felszolgálónak illik(már majdnem kell…) borravalót adni? A burkoló, a rendőr, tanár,eladó, postás sem kap borravalót, pedig ők is a munkájukat végzik…

Figyelt kérdés
2021. máj. 23. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ez még abból az időből ered, amikor a futár, pincér kevesebbet keresett mint egy diplomás ember, például tanár, rendőr. A régi világban. Manapság egy pizzafutár is megkeresi a kezdő tanári fizut, úgyhogy elég álszent dolog...hogy én adjak borravalót, de adok.
2021. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez van. Persze meg lehetne őket fizetni rendesen, de nyilván a cégek azt ugyanúgy beépítenék az áraikba. Így legalább van egy kis kontrollom afelett hogy mennyit adok a pincérnek/futárnak, attól függően hogy valóban elégedett voltam-e a kiszolgálással.
2021. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát az orvosnak is adtunk vagy 100 évig KVÁZI borravalót, pedig hát:)
2021. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Én csak akkor adok, ha valóban elégedett vagyok. Egyébként, napi szinten felteszi valaki ezt a kérdést egy kicsit már kezd unalmas lenni...
2021. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Én azért utálom a borravalót futárnál, mert sosincs nálam készpénz, mindent kártyával fizetek. Szívesen adnék borravalót kártyával, ha lehetne úgy. Úgy tudom, a Netpincérnél lehet borravalót fizetni kártyával, de ahol én lakom, nem szállít a Netpincér.


Nem tudom amúgy másoknál honnan van apró borravalóra. Ha felveszek pénzt automatából, azt is fel kell váltani. Múltkor egy kétezressel is napokig házaltam, mire fel tudták váltani valahol, pedig az nem nagy összeg.

2021. máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ma 16:28


Sok minden unalmas az életben hidd el nekem is. Nem kell reagálni egy egy ilyen kérdésre. Ennyire egyszerű. :) Képzed nem 2 percenként lesem a gyk.hu-t, hogy nézzem milyen kérdést îrnak ki épp az adott pillanatban. :)

2021. máj. 23. 16:48
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

"postás sem kap borravalót"


Ezt gondolom, hogy tévedésből írtad?!

2021. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ő a postán dolgozó alkalmazottakra gondolt.
2021. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

A postásoknak mindig adok jattot.

Sőt, mint tudjuk az összes nyugdíjas is ad, amikor havonta kiviszik nekik a zsét.

2021. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

A futárok általában 150-170 ezret kapnak hó végén a bankszámlára.

És nem napi 8 órát dolgoznak, hanem 12-13 órát.


Innentől kezdve mindenki döntse el, hogy egy kedves, előzékeny, 150 címmel még hozzád visszafutkosós futárnak ad-e jattot.


Példa: egész nap futnak, minden címre időre mennek. Nem fér bele az, hogy valaki felhívja, hogy "bocs, nem voltam otthon, vissza tudsz jönni?" -> a futi közben mar 30 km-rel arrébb van és siet a következőhöz. Ha azt mondja, délután ha marad ideje és visszamegy hozzád (te csak 1 cím vagy a 150-ből!!), akkor nem adsz neki 200-500 ft-ot? Simán mondhatta volna azt, hogy nem voltál elérhető, visszaküldte a csomagot. De ha normális veled, te miért ne lehetnél az?


Másik példa:

Egy futárnak meg van adva, hogy Petőfi utca 130B-be vigye a csomagot. Ennyi a munkája. Odsviszi, te kifizeted\átveszed, ő tovább megy.

Mégis rengetegen (10-ből 7 címzett) kéri,hogy vidd be a teraszra\hazba.

Egy ilyen futárnak te nem adnál? Mert végülis bevinni neki nem lenne kötelessége. Csak jófejségből teszi ha becipeli a 30 kilós kutyatápot.


Harmadik példa:

ugye neki csak az a dolga, hogy megáll, dudál, kijössz, átadja, atveszed, továbbmegy.

Mégis mennyi mosolygós és kedves futár van. Aki nem leb*assza a lábad elé a csomagod, ami egyébként a munkaköri leírásában van, hanem udvarias és kedves veled? A bunkóknak nem kell adni jattot, nyilván. De aki normális veled, miért ne érdemelné meg a 9800 forintos csomagod árából a 10 ezrest, és kösz nem kérek vissza?

Hidd el, ennyi is sokat számít!

Egy fel literes, 110 forintos ásványvíz.. bármi, ezért is nagyon hálásak vagyunk!

2021. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!