Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszul döntöttem a munkahelyv...

Rosszul döntöttem a munkahelyváltással?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemet, csapatot, munkám nagyon szerettem, bár a végén már hiányzott kicsit a kihívás. De jól éreztem magam, laza volt, nem csesztetett senki, a munkaidő is jó volt. Fizetés emelést nem adtak, emiatt jöttem el..


Az új hely (hasonlóképp) egy nagyobb multi, pár hete vagyok itt is segítőkészek, de másabb a munkaköröm, sokkal több keret között vagyok. A fizu, itt sokkal jobb,400 felett megkapok. Viszont itt nagy a hajtás, folyamatosan jönnek újabb és újabb feladatok, miközben szó szerint megbeszélés megbeszélés hátán van rám pakolva, sokszor egész nap. ÉS nem gondoltam volna, de nagyon leszívnak. Konkrétan nem tudom, hogy tudok haladni a dolgaimmal mellettük, sokszor egész nap nagyon kell koncentrállnom (főleg mivel az elején minden új). Tehát ha haladni is akarok mellette, akkor muszáj utána is még munkával foglalkoznom.. mert nap közben a sok input miatt nincs is időm.

Egy szóval bár itt jól keresek, de sokszor nap végén, mint a kifacsart rongy, úgy érzem magam, és frusztrál a feladatlista. (meg a kezdeti bizonytalanság).


1-2 éven belül babát is tervezünk, meg lakást majd, ezért váltottam (én vagyok a nő)..

Hiányzik a régi nyugalom, stressz mentesség. Félek, hogy talán megbánom, hogy váltottam. Lesz ez jobb?



2021. máj. 25. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom. Én visszavaltottam. 3,5 évet bírtam egy ilyen helyen mint te. (nekem akkor már volt gyerekem), de tavaly nyáron egy nyugisabb, de kevesebbet fizut adó cégre váltottam vissza. Én örülök hogy így döntöttem. Negyed ötre itthon vagyok, nincs stressz, és miénk az egész délután.
2021. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Lehet pár hónapig eltart mire belejössz érdemes várni.

Én azt csinálom, hogy céges naptáramba lefoglalok evésre és produktiv munkára idősávokat és akkor kevésbé próbálnak megbeszélésre hívni.

Akkor lett elegem amikor egyszer két hétig folyamatosan csak megbeszélés volt és semmivel sem tudtam haladni. Azóta lemondok meetingek vagy ha az első 5 percben nem derül ki miről szól otthagyom.

2021. máj. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindig azt vallottam, hogy a munkahely "dolga" a pénzkeresés. Ha többet keresel ott, de még megéri a plusz energiát, akkor én azt mondom, hogy még pár hónapot szokd a helyet, valószínűleg bele fogsz rázódni.


És igen, csináld azt amit a második írt: foglalj be a naptáradban időpontot az evésre és a tényleges munkavégzésre. Sokan csinálnak ilyet.

2021. máj. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!

Elég depis voltam azon a napon, mikor kiírtam ide a kérdést..


Tényleg lélekromboló mikor több héten keresztül csak rotálósz meetingről meetingre szó szerint egész nap kb szünet nélkül, közben frusztráló, hogy nem tudsz haladni a feladataiddal (meg feldolgozni sem újként közben amit kellene, 2x olyan nehéz így koncentrálni. Ja meg hívnának még többre, csak nem tudnak mert nap végéig be vagyok táblázva.. :D Most is van jövő hétre 2 duplázás is. Köszi a tippet nagyon amúgy, így lesz később.


Viszont kis update: szerencsére a főnököm, kollégáim is rendesek: jeleztem a főnökömnek hogy ez a helyzet, hogy legalább tudja, miért nem tudok haladni közben a dolgokkal.. Tök rendes volt és próbálja ezt visszavenni most, nem akarja, hogy kikészüljek.


Így tegnap-ma már egész jól éreztem magam, legalább a törődés miatt.

2021. máj. 29. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!