Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van manapság a munkaerőpiac...

Mi van manapság a munkaerőpiaccal? Miért ilyen nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Annyira mondják hogy kell az ember,és könnyen lehet állást találni,de akkor ha jelentkezek,miért nem válaszolnak vissza?Amikor meg behívnak interjúra,igérgetik hogy 1-2 héten belül visszahívnak,de sehol se egy visszajelzés.Jelenleg 21 éves vagyok,pályakezdő,van érettségim és szakmám,de eddig senki nem jelzett vissza,akárhova is jelentkezek.

Miért ilyenek,ha azt mondják hogy kell az ember?

Hogy helyezkedjen így el az ember?

Válaszokat előre is köszi.



2021. máj. 27. 05:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Az,hogy nem jeleznek vissza inkább magát az embert minősíti.Nagyon sok helyről nem szólnak vissza semmit.Elég gusztustalan dolog annak fényében,hogy elküldöd az életrajzod,megosztod az adataidat mással.Legalább annyit mondhatnának,hogy le vagy xarva,én már ennek is örülnék.
2021. máj. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is csodalkozom. Hasonló cipőben járok 2 másik ismerősömmel együtt. Nagyon sok helyre elküldtem a pályázatom. Volt úgy, hogy azonnal haraptak rám, viszont rosszul fizettek. Volt ahonnét vissza sem jeleztek mert túlképzettnek gondoltak, volt ahol hónapok után meggondolták magukat és megváltoztatták a pályázatom státuszát.


Őszintén megmondom, hogy már meguntam az álláskeresést.

Megértem azokat, akik nem haggyák ott a sz@r munkahelyüket és nem váltanak.

Végül relatív rövid időn belül (4 hét) lett munkám, de ez sem az igazi.

Az álláskeresést nem hagytam abba.

2021. máj. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%

Na és milyen szakmád van és mire jelentkeztél?

A munkaerőpiac teli van a vendéglátásból, szórakoztatóiparból, turizmusból érkező emberekkel. Sokan eleve valami más területről mentek oda, így lehet releváns végzettségük/tapasztalatuk is akár. Neked semmi.

Biorobotból van túlkínálat elvileg, de valójában még abból sem, ha kell egy egy csepp agya legyen és bejárjon rendesen dolgozni.

2021. máj. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%

A jó munkahelyeket és a jól fizetőket belső ajánlással betöltik. Vannak szakmák, ahová kell az ismerős.

Gyárakba ganéj munkákra mindig van felvétel, de pl. targoncás állás is van, ahol a kevés fizu miatt nem marad meg senki hosszú távon.

2021. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy mi a a szakmám és mire jelentkezek,ez nem tér el attól hogy elérek odaáig hogy behívnak interjúra,majd igérgetnek 1-2 heteket hogy visszajeleznek😅
2021. máj. 27. 07:19
 6/37 anonim ***** válasza:
82%

Nos elmondom az álláskereső ismerősöm sztoriját.

Még a téli hónapokban adta be a pályázatát egy nagy nevű multihoz.

Ez volt az első lépés amit minden pályázó megtesz, jelentkezik. 2 hónapra rá felhívja a HR, hogy még aktuális-e? Rá egy hónapra interjúztatták és megígérték neki, hogy 2 héten belül jelentkeznek. Úgy is volt. Az interjútól számítva pont a 14. napon jelentkeztek és türelmét kérték. Ez utóbbi ~ 10 napja volt.

2021. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
96%

Tapasztalataim szerint a jó állásokat mindig valami ismerőssel töltik be( még ha nem is ért hozzá) ilyenkor az ismerős el vállalja, hogy be tanítsa általában.

Ezért van sok helyen akadozás vagy hozzá nem értés. Amikor még egy papírt sem tud ki tölteni rendesen.

Akinek nincs valahol egy ismerőse az mehet Magyarország egyik gyárába igázni.

2021. máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Anno, lassan már 10 éve, mikor pályakezdő voltam, én is mindenhonnan azt hallottam, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, meg hogy nem találnak a munkáltatók munkaerőt, stb., stb. Ehhez képest minden helyre beadtam, 150 ezres városban, de szinte sehonnan nem jeleztek vissza, függetlenül attól, hogy szakmai vagy egyéb munka. Végül találtam nagy nehezen munkát, de én azóta nem hiszem el a nagy munkaerőhianyos szöveget. Második, illetve harmadik munkahelyre már nagyon könnyű volt bekerülni, én válogathattam, de pályakezdőktől ma is ugyanezt hallom. Pedig olyan szakmában dolgozok, ami elvileg az egyik legkeresettebb. Igaz, ma már Budapesten.
2021. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg nagyon rossz, amikor már interjún is voltál és csesznek visszahívni. Bár ilyenkor érdemes a második hét közepén rájuk telefonálni, hogy hol tart a kiválasztás.
2021. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Még annyit, hogy olyan is volt, hogy valahová jelentkeztem, majd 1 év múlva hívtak fel, hogy nem érdekel-e még. Meg olyan is volt, hogy sok körös interjú, recsegős, alig hallani valamit tavinterjú az irodajukból indiai és hongkongi vezetők felé, majd a végén közölték, hogy nem. Elhelyezkedtem máshol, rá 3 hónapra hívnak, hogy nem érdekelne-e mégis.

2021. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!