Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákmunkások! Éreztétek már...

Diákmunkások! Éreztétek már depressziósnak magatokat a munkátok/munkalehetőségek hiánya miatt?

Figyelt kérdés
5. éve (16 éves korom óta) minden nyaram a diákmunkákról szól. Még iskola mellett is legtöbb esetben. Az elején a gyorséttermezéssel még úgy voltam, hogy jó ugródeszka lehet, de sajnos hamar rá kellett jönnöm, hogy ezek és a gyári melók is amiatt vannak annyira hirdetve, mivel senki nem bírja csinálni őket huzamosabb ideig. 2,5 év gyorséttermezés után rájöttem, hogy itt nincsen számomra ranglétra, nem írhatom be később sehová és nem tanultam hasznos dolgokat sem a világról, sem a munkáról. A korona miatt tavaly óta egyre szűkebbnek érzem a piacot, az álláshirdetések a neten behúzós mlm-szerűek, bepalizósak. Most diszpécserként dolgozom, ami sokak szerint nem is munka, így kezdek depressziós lenni emiatt, hogy ameddig el nem végzem az egyetemet, a nyelvvizsgám ellenére csak ilyen típusú munkák maradnak. Nem mellesleg 20 évesen is mindenhová 2-3 év munkatapasztalatot várnak.

2021. máj. 28. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos én is így érzek. Ilyen a mai munkaerőpiac..

3 év tapasztalatot és 2 nyelvvizsgát várnak el és ki szúrják a szemed 1000 ft órabérrel, közben meg úgy csinálnak mintha ők tennének szívességet.

2021. máj. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én már feladtam. Régen se volt sokkal jobb, de azért egy közepes melót lehetett találni, amibe nem haltál bele mire elvégezted és éhen se haltál, maradt egy rövid belföldi nyaralásra is évente. Most gyakorlatilag semmi, egy éve nem találok munkát, nem is hívnak, pedig a 3 év tapasztalat meg is van. Már ott tartok, hogy fölösleges keresni, úgyse hívnak be, amíg tudok eltengődök, egyszer pedig éhen döglök.
2021. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vicc az egész.


Én régen azért diákmunkáztam, mert egyetemi gyakornokként "a tudás amit adunk fontosabb" alapon egy k..va fillért nem fizettek, nekem meg élnem kellett valamiből, fizetni az albérleti szobát, mindent.

2021. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy régen diákmunkásként is azt láttam, hogy baromi röhejes összegekért gályáztak a diákok, ilyen nettó 5-600 / óra körül. De azután az egyik iskola még ez alá ajánlott 450-el.


Nem tudom most hogy van, de ez akkoriban fele, harmada volt az ott dolgozók bérének. Ugyanazért a feladatért.


Maga az egész azért nem tetszett, mert szinte minden telített volt. Bekerültem egy munkára, ott voltam hónapokat, majd pár hetet nem mentem vizsgák miatt. Mikor érdeklődtem, hogy mikor tudnék újra menni, akkor lekezelően megkaptam a diákmunkás kishölgytől, hogy "hát azokat veszik előre akik megbízhatóan fixen tudnak menni".


Amúgy igazán depressziós egy gyárban voltam.


Szar kollégák. Igazi buta, rosszindulatú, lekezelőek. Mellette 2x2 óra utazás 8-10 óra meló, reggel még nem kelt fel a nap már indultam, este már lement a nap mire hazaértem. És mellé szar órabér ami pont annyira volt elég, hogy nullán legyek.

2021. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gyári munkák mind ilyenek, ha meg valaki gyárban van irodában ott meg kinézik egymást az emberek mert versenyeznek a jobb helyért.

Általában a diákmunka órabér 850-1100Ft között van, Pesten ahogy néztem egyes ágazatokba több, de nyilván általában 20 órás munkavégzés van.

Velem is így volt,hogy vizsga miatt nem tudtam menni 2 hetet, és nem tetszett nekik meg ment a kibeszélés a másik háta mögött. De amikor jelentkeztem oda akkor meg rugalmas órarendhez igazított munkáról beszéltek.Vicc az egész :D

2021. máj. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!