Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van reális magyarázat arra...

Van reális magyarázat arra egy főnök miért akarja mindenáron tudni, egy távozó embere hova megy dolgozni? Alá akar tenni az új helyen?

Figyelt kérdés

Miért érdekli, mi köze hozzá hova megy? Csak nem fel akarja hívni az új hely főnökét hogy hazug kamu lejárató sztorikat meséljen az emberéről?

mi más reális oka lehet hogy mindenáron tudni akarja?

Őrá annyi tartozik hogy innen elmegy az embere.

Egy válás után sincs köze a férjnek ahhoz kivel kavar a volt, elvált feleség.


2021. máj. 31. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

Biztosan azt akarja, hogy lejárasson. 2 munkahelyemen is csináltak ilyet pár dolgozóval (nem velem) .

Ha nem mondták meg hova mennek, akkor kinyomozta az igazgató.

2021. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem ilyen egyértelmű, félhet, hogy a konkurenciának kifecsegi a titkokat. Munkaszerződés is tartalmazhat ilyesféle kikötéseket.
2021. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szinte biztos, hogy alád akar tenni az új helyen.

Normális főnök inkább azt kérdezi meg, miért akarsz elmenni (magasabb fizetésért, kedvezőbb munkabeosztás miatt, szakmailag érdekesebb, saját vállalkozásba kezdesz, rossz volt itt a légkör stb.). Ezeket is saját magának tanulságképpen kérdezi, hogy ő csinálhatott volna-e valamit jobban.

2021. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Nem ilyen egyértelmű, félhet, hogy a konkurenciának kifecsegi a titkokat."


És ezen a szánalmas kis nyomozása mit segít? Ha valaki pofázni akar, fog is, a főnöknek erre már semmi ráhatása.

2021. máj. 31. 11:27
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Annyira lehangoló, hogy munkahelyváltás során amiatt kell aggódni, hogy az ex-főnököd alád akar tenni, sajnos, én is nagyon féltem ettől. Ill. volt olyan is, amit #2 írt, hogy a konkurenciához terveztem átmenni és féltek tőle, hogy valami titkot elárulok (egyébként nem jellemző rám egyáltalán, de mind1 is...).


Az új hely mennyire hasonlít a jelenlegire (pl. szakterület,-etc.)?

2021. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A dolog úgy lett megoldva hogy elintettem hogy hova megyek, naná hogy kamut hintettem el, és a főnökhöz is eljutott ahogy várható volt. Tele a hely gerinctelen főnöknyaller téglákkal. Majd kereshet engem az "új" helyen-sok sikert.
2021. máj. 31. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6 ilyen trükköt én is vetettem már be. A kedvencem az volt, amikor elmentem ebédidőben interjúzni és másnap úgy várt a főnix, hogy hát hallotta, hogy tegnap állásinterjún voltam, meséljek neki pls...


Amúgy máig nem tudom, hogy tudhatta meg, de már nem is igazán érdekel.

2021. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én jóviszonyban váltam el a volt főnökömtől, meg a kollégáimtól. Meg is mondtam a főnöknek, hogy nem miatta/a közösség miatt megyek el, hanem mert egyszerűen nem tudtam a csökkentett fizetéssel mit kezdeni. (A cég pénzügyi problémákkal küzdött, küzd és nyilván a gyakornokoknak a legkönnyebb mondani, hogy akkor most x ideig ne gyertek annyit dolgozni)


Elmondtam neki is, meg a volt kollégáimnak is, hogy hová vettek fel, beszélgettünk, sok szerencsét kívántak és elbúcsúztunk. Szerintem ez lenne a normális.


F

2021. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Optimális esetben ez valóban így van, csak sajnos nem minden főnök ilyen. Vannak irányítás,-és hatalommániás főnökök is sajnos, akik nehezen fogadják el, ha a munkaerő távozik. Sokszor az ember nem is feltétlenül a pénz miatt menekül el, hanem a főnök stílusa miatt (a pénz csak ráadás).
2021. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad hogy a NAVBA vagy munkaügyi főfelügyelet😁lehet egyből nem nézne utánad. En azt is hozzátenném h egy rokonom ott vezeto beosztasban dolgozik😁lehet egybol elmenne a kedve a nyomozástól😉😂
2021. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!