Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinalnatok a helyemben?...

Mit csinalnatok a helyemben? Felmondjak vagy maradjak? Furcsa szituáció

Figyelt kérdés

Sajnos elég hulye helyzetbe kerultem. Féléve dolgozok egy gyárban. És elég ügyesnek tartottak hogy betanitsanak wgy robot vezerlesu gephez. Márciusban kezdtek el tanitani, azota "egyedul" vagyok. Egy muszakban csak 2 ember ert ehhez a gephez. Eleg osszetett, es sok problema van vele. A cegnel eddig munkaerő kölcsönzőn keresztül dolgoztam, most 06.01.-tol vagyok hivatalosan a ceg altal. A problema az hogy 2 hete total egyedül lettem hagyva, az egesz gyárban csak en voltam az aki valamit tudott a gépről. Nem tudtam senkitol semmit kerdezni, segítséget kérni. Termekvaltas jott, es ilyenkor a robotokat le kell szerelni atiranyitani, kicserélni a fejeket mas programot indítani. A problema itt tortent h nalam a megadott program alatt egy masik futott le igy neki utkozott a szekrenynek. Műszak vege volt mar 5:10. Ugyh a masik muszak totalba vegig nezte mit csinaltam. De sajnos ahelyett h a következő ember segített volna egybol rohant a muszakvezetomhoz. Persze nekem meg nem volt idom ertesiteni. Ugyh a kis ido alatt elkezdtem visszavezetni a robotot a helyere. Mire kesz voltam a következő muszakbol a no nekem ugrott h látta h neki ment a robot a szekrenynek. Ne is tagadjam. Kopni nyelni nem volt idom. A muszakvezetom allitot meg a roboton és elment. Ezek utan a no nekem ugrott h mit kepzelek h magamtol vezetek, stb stb. Meg mo az h nem ertesitettem senkit. Valaszolni nem tudtam gyorsan történt minden. Ugyh amit meg tudtam megcsináltam adapter csere, hiba beirasa a könyvbe, kicsit takaritas. Igy is mar a munkataes zavart haza h huzzak mar haza. Sokkal jobb lenne ha nem lennek itt. Sajnos ugye ha a robot utkozik a szekrenynel ujra kell kalibralni es erre a heten nem volt ott senki.

A muszakvezetom utana azt mondta szarjam le.

Hetvege utan volt 4 nap szabim,+ ma is van szabim.

Kozben odaig jutott az ugy, hogy a csaj elkezdte terjeszteni h tagadtam mindent meg h elmentem minden szo nelkul, illetve h a hibat nem írtam be a konyvbe. Közben a masik emberke az en muszakombol irt egy kedves uzenetet nekem. Hogy lehetek ilyen szánalmas, mostmár mindenki utal teged. Meg senki sem fog megbizni benned. Undorító amit csinaltal. Meg a hibak utan szimplan hazamenni. Szanalmas. Az ilyen miatt mas szornyet halna szegyeneben. Blablabla. En elmondtam neki mindent szepen. Gondolkodjon mar h lett volna idom azonnal értesíteni vkit mikor a kovi muszak mar rohant.. illetve senki nem mondta el mi van akkor ha ilyen tortenik a robottal. Aztan kijott ugye ebbol az h az is hiba volt h vezettem a robotot mert masok 1 ev utan sem tudjak, en meg ujonckent hozzányulok(problema mentesen).

Ezek után elment a kedvem hogy ujra menjek dolgozni. De kicsit fura lenne ha kapasbol az elso szerződéses napomon felmondanek. De egyszerűen felek bemenni. Voltam bent a heten a papirokert, es mindenki rosszalloan nezett, meg a muszakvezetom is aki azt mondta h szarjam le. Ti mit csinalnatok a helyemben? Munkát barmikor talalok ha most fel is mondok, a munkaközvetítőm tovabb kuld egy masik ceghez.



2021. máj. 31. 21:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nalunk a muszakatadas 5:15kor van*
2021. máj. 31. 21:29
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha élvezed és jól elvagy, akkor tényleg le kell szrni őket. Akik így neked estek, azoknak a nagy része azt se tudja mit beszél, csak okoskodik, fontoskodik, próbálja elhitetni magával hogy van szava a cégnél, nem pedig csak egy miniatűr elem, aki bármikor széttaposható általuk (mint mindenki más).


Ideiglenesen voltam gyárban én is, sajnos katasztrófa volt a közeg, beleértve a vezetőséget is. Nem vártam persze semmi nagy dolgot, de minden várakozást alulmúlt. Egyetlen emberrel tudtam értelmesen beszélni, aki szintén ideiglenesen volt ott, rajta kívül szinte mindenki kotnyeles, pletykás, pökhendi, gonosz, hazug szrházi volt - még egy mentális beteg is rám akaszkodott egy időben. Volt egy teljesen idióta csaj, 6 általánosa volt - nem ez volt a gond, hanem hogy mellé köpedelem gonosz volt. Azt terjesztette, hogy utálok valakit, akivel ő rosszban volt, mert 1-2 napig nem beszéltünk, ő meg inkább neki hitt, mint odajött volna hozzám felhozni ezt (még egyszer, ők utálták egymást és inkább neki adott igazat).


Az egész helyen 4-5 ember lehetett összesen, akivel volt értelme szót váltani, vagy egyáltalán valami alap értelmet megcsillogtatott.


Ha magát a munkát nem élvezed, mást csinálnál, akkor válts. Téma leszel egy ideig, aztán jön a következő kotnyeleskedés, amihez már nem lesz közöd. Ha nagyon rossz a légkör, akkor is válts persze, de számolj vele hogy ilyen helyeken nem feltétlen lesz jobb máshol.

2021. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy jó alkalom arra hogy felvedd a kesztyűt és megmutasd miből faragtak. Szerintem próbálj meg az adott gépről mindent elsajátítani hogy ne tudjanak belédkötni. Később szarul néz majd ki ha kilépsz, de ha felállsz és teszed a dolgot akkor abból nagyot profitálhatsz


Nagyon drukkolok! Ha úgy érzed te helyesen tettél mindent akkor nincs miért aggódni ha pedig azt érzed hogy te is hibáztál akkor sincs baj egészen addig amig keresed a megoldást hogy fejlődj

2021. máj. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Eddig ez a munka erdekes volt, mert mindig butykolnom kellett vele, megszerelni ha valami nem volt jo. Ha hibas termek jott megkeresni melyik alkatrész a hibas. Plusz meg kémiai eszközökkel is dolgozok.

Igy h ezek ketten ezt csinaltak kicsit rosszul esett. Foleg h abban aki irta a kedves levet en megbiztam. Sot a muszakvezetommel szemben megvedtem, h nem azert jarkal oda hozzam mert nem akar melozni, csak h megnezze h minden oke-e.

Eredendően az embereket is imadtam itt. Nem gondoltam volna hogy ebbol ekkora problema lesz. Főleg h buntudatom nincs, mert nem erzem ugy hogy rosszat csináltam volna. Sőt meg buszke is voltam, hogy a robotot egyedül vezetem.

Elég nehéz ezt így eldönteni, sajnos holnap reggeles vagyok. Nagyon felek bemenni, foleg hogy a főnökök is bent lesznek es kb mindenki azt a sztorit tudja amit a masikak meseltek.

2021. máj. 31. 22:11
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a plusz problema nalam, hogy sajnos nagyon érzékeny vagyok. Egyszer elcsomagoltam 7db nem teljes termeket ugyh en nem vettem eszre, szerencsere más észrevette es szolt hogy vigyazzak. Meg szólt a vezetonek is h rossz a gep es újoncot nem kéne 3 gephez rakni ugyh ezzel meg nem találkozott. En utana elszaladtam bogni, mert h hibaztam es ki fognak rúgni.
2021. máj. 31. 22:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon felek bemenni, foleg hogy a főnökök is bent lesznek es kb mindenki azt a sztorit tudja amit a masikak meseltek."


Tudom könnyebb mondani, de túlizgulod. A helyedben én bemennék a vezetőséghez egy kisebb, őszinte beszélgetésre, megmondanám hogy tudom milyen pletykák keringenek a múltkor történtekről, de hazugságok. Röviden elmondanám esetleg mi történt, akár megkérném őket hogy a pletykásokat állítsák le rólad, főleg hogy sok közük amúgy sincs hozzá mi történt, aztán attól függően hogyan állnak innentől hozzád, döntenék a jövőt illetően.


A következő 1-2-3 hétben ha úgy érzed ellened vannak, akkor valószínűleg jobb váltani, de legalább megtetted amit lehet és tisztáztad a helyzetet.

2021. máj. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az a plusz problema nalam, hogy sajnos nagyon érzékeny vagyok"


Szerintem inkább nem nagyon van önbizalmad, de lehet rajta dolgozni.

2021. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a JÓ Magyar mentalitás szaladni a fönökhöz egyböl. undoritóak .ezért tart ott az ország ahol. nem fejlödik a gondolkodásmód. érzékeny vagy ne félj majd megváltozol. kiölnek belöled mindent az emberek . az ember ember legyen nem pedig egy sivár robot. by Tkyd inkább haan nyelvtdásod menj külföldre dolgozni ott más a mentalitás segitökészek. ha rontasz valamit ujra elmagyarázzák ha azt látják hogy akarod. na meg hogy jó nyugdijjad legyen. a magyar az még mindig kutyaszar és az is be fog bukni ebben az évtizedben.
2021. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Majd mesélj mi volt
2021. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hat kiirattam magam ket napra. Ma ujra voltam dolgozni. Szerencsére délutános muszak es csak 2 ember kellett osszvissz. Igy volt lehetőségem a muszakvezetommel vezetni, aki minden nev emlitese nelkul tudta hogy kinek köszönhető az egesz, es hogy minden hogy ment tovabb. Mondta hogy ez naz egesz nem volt olyan nagy problema, plusz mindenki kovet el hibát. Ne foglalkozzak vele, legközelebb ha vmi hiba van próbáljak meg neki gyorsabban szolni. Ot nem erdekli hogy kivezeti a robotot, de sajnos neki is ott kell lenni, mert en csak egy sima munkas vagyok. Meg annyit mondott hogyha legközelebb valaki problemazik velem, vagy ilyen van, hozzá menjek, ne assam el magam azonnal. O a muszakvezeto, ha vkinek szart kavarnak jon es lerendezi. Foleg hogy nagyon jol ismeri az adott szemelyt. Meg annyi volt a tanacsa ne bizzak meg mindenkiben, nem mindenki az akinek mutatja magat.

Ugyh szerencse lenyugtatott es maradok tovabb.

2021. jún. 4. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!