Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokként egy összeszokott...

Gyakornokként egy összeszokott csapatba kerülni?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettek fel egy nagy multihoz gyakornoknak. A vírus miatt full home office-ban kezdtem,múlt hétvcsütörtökig nem voltam bent.

Ugye csütörtökön mentem először,a kollégák is bejöttek.

Igazából szörnyen éreztem magam. Rajtam kívül 2 gyakornok van még,de ők még minsig home office-ban,ők nem jöttek.

Azon kívül bent voltak ilyen junior,szenior beosztású kollégák. Egy nagyon összeszokott csapat,ebédnél is meg munka alatt is ilyen belsős dolgokról,személyes dolgokról beszéltek,hogy pl valakinek a kutyáját műtötték,és csak a nevén nevezte,azt se tudtam,hogy kutyáról van szó. Meg tényleg ilyen közös emlékekről,stb bsszéltek.

Senki hozzám se szólt,nem érdeklődtek irántam. Csak ültem ott,mint egy idióta.

Nektek is ilyen nehéz volt az első rendes nap egy cégben?

Mert jelenleg úgy érzem én ide soha többé nem akarok bemenni..

Ez az első munkahelyem. Az egyetemen sok barátom ismerősöm van,ott valahogy jobban nyitottunk egymás felé a többiekkel.



2021. máj. 31. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kellemetlen lehetett, de jobb lesz, hidd el! :)
2021. máj. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy te találtál home office helyet 🤣 nekem valahogy sehol sem akarták felajánlani, az meg már tényleg a legalja, hogy szakmai meló helyett kb gyári munkásnak használnak sokszor. 😭


De talán diploma után jobb lesz. Szóval fel a fejjel, udvariasan köszönj, végezd a dolgot, ha tudsz, valamihez szólj hozzá, és egy idő után csak összeszoktok.


21F

2021. jún. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azóta úgy csinálom,hogy ők ugye elvitelre hozzák a kaját és a konyhán megeszik ,én ott maradok abban az étterem szerűségben és ott eszem meg. (Van már oltási igazolásom)

Így nem lesz megint olyan borzasztóan kellemetlen legalább az ebéd.

Arról nem is beszélve,amikor a csütörtöki ebédnél egyszercsak mindenki felpattant és visszament dolgozni,engem otthagytak. Azt se tudtam hirtelen mi történik.

2021. jún. 1. 07:18
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Üdv a felnőttek világában.

Sokszor fogsz munkahelyet váltani, és lesz olyan hely ahol egyesek 10-20+ éve ott vannak, esetleg munkán kívül is barátok jó régóta, nyilván nem téged fognak körül ajnározni. Idővel be lehet illeszkedni, meggyorsítani ezt nem lehet.

Amúgy meg mi is úgy vagyunk a gyakornokokkal, hogy itt vannak 1-2 hónapot, mit haverkodjunk velük, soha többet nem fogjuk látni úgysem nagy valószínűséggel. A jelenlegi munkatársaimmal meg évek óta együtt vagyunk napi 8-10 órát minimum.

2021. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem alapvető EQ kérdése, hogy hogyan viszonyulunk a gyakornokokhoz. Lehet, hogy kevésbé talpraesett és ügyes kezdetben vagy csupán néhány hónapig/évig erősíti csak a csapatot, de jóérzésű ember érdeklődően viszonyul hozzá, nem pedig leszarja, mint a kérdező munkatársai. Én biztosan megpróbálnék beszélgetni veled, hogy picit jobban be tudj illeszkedni és szívesen segítenék a munkában is, ha tudnék. Elszomorító, hogy a többség nem ilyen hozzáállású!
2021. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos 1 kivételével a legtöbb munkahelyen a gyakornokot kb. a szalagmunkás szinjén kezelik. Aminek oka a fos vállalati kultúra és hogy a gyakornokokra egy fajta "ingyen munkaerőként" tekintenek. Aztán értetlenkednek, hogy miért nem maradnak ott. Az ilyen munkahelyekért nem kár. Lehet mondani, hogy a tápláléklánc alján levő kollégák "mind szívtak és nehogy már neki jobb legyen" hozzáállásuk tehet. Ám erről a vezetés tehet, ugyanis ők tudnak ezen változtatni. Sajnos itt a vezetéssel szokott a gond lenni.
2021. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Üdv a felnőttek világában.


Sokszor fogsz munkahelyet váltani, és lesz olyan hely ahol egyesek 10-20+ éve ott vannak, esetleg munkán kívül is barátok jó régóta, nyilván nem téged fognak körül ajnározni. Idővel be lehet illeszkedni, meggyorsítani ezt nem lehet.


Amúgy meg mi is úgy vagyunk a gyakornokokkal, hogy itt vannak 1-2 hónapot, mit haverkodjunk velük, soha többet nem fogjuk látni úgysem nagy valószínűséggel. A jelenlegi munkatársaimmal meg évek óta együtt vagyunk napi 8-10 órát minimum."


Jaj, hagyjuk már ezt az "üdv a felnőttek világában" közhelyt. Ezt jellemzően a munkájuk és házasságuk miatt megsavanyodott és sikertelen emberek mondják. Aki 10-20 éve egy munkahelyen van az jellemzően fél váltani és nem mer máshova elmenni, ezért aztán velük bármit meg lehet tenni.


Én biztos nem maradnék ennnyi évet egy munkahelyen. Kell néha a váltás. Nem egészséges, így az életed részévé válik, ami nem jó. Igen, a gyakornok ott van 1-2 hónapot és soha többet nem fogjátok őt látni. De azért ingyen munkaerőnek jó, mi? Nem olyan rossz hogy gyakornok Sárika/Ferike ott van, akin ki lehet élni az elnyomott, sz*r státuszunkat, jól lehet szívatni mert akkora szánalmas, kis senkik vagyunk a munkahelyen hogy csak ennyit érünk, nemde? Arra nem gondolsz, hogy a gyakornok Sárika/Ferike barátainak, ismerőseinek rosszakat mond a munkahelyedről és nem mennek oda mondjuk fiatalok. Remélem a napi 8-10 órába nem érted bele a hétvégét, mert az elég beteg lenne.

2021. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!