Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a legmegalázóbb vagy...

Mi volt a legmegalázóbb vagy legkellemetlenebb munkahelyi szituáció, amit átéltetek?

Figyelt kérdés
Több éve történt az eset a munkahelyemen. A hosszú sorban állás közben egy pár éves gyerek állva bepisilt az ügyféltérben, miközben az anyja kísérte. Az anyuka nem győzött ugyan elnézést kérni, de amikor észrevette a turpisságot, elment a gyerkőcével, és nekem kellett feltakarítanom a pisit helyette. Nekem is van gyerekem, elhiszem, hogy nem akartak szándékosan kellemetlen szituációt teremteni, de akkor is nagyon ciki volt, ami történt. Ti mit szólnátok hozzá, ha egy másik gyerek után takarítanátok fel a pisit az ügyféltérben?

2021. jún. 1. 21:20
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
86%
Mikor egy nagyon kedves kolleginámat (nővérek vagyunk), aki súlyos betegségből épült fel, megalázta az egyik orvos, ott mindenki előtt, valami hülyeségért, úgy, hogy kollegina idősebb amúgy nála, nagyon kellemetlenül éreztem magam. Én amúgy beszólogatós emberke vagyok, de még bennem is vigyázban állt, és ledöbbentem...Kollegina meg cska sírt, hosszú lábadozás utáni első munkanapján.
2021. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Szociális gondozó voltam, olyan házhoz járós. Az egyik nénit segíteni kellett fürdetni bekisérni, majd mikor végzett, rendbe tenni a fürdőt utána.

Miután végzett bementem, és mindenhol sz*r darabok voltak, tudott is róla, mégis nekem kellett össze szednem. Pedig a néni nem volt egyáltalán magatehetetlen...nekem az volt megalázó, abba a forró párába az a szag is.. Az nap nem nagyon ettem...

2021. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A fenti eseten kivül egy másik problémás szituációba is belecsöppentem. Gyógyszerészként patikában dolgozok és egyik reggel nyitáskor döbbenten láthattam, hogy egy bizonyos csöves, aki nem ritkán mászkált a patika környékén, bizony odakulélt a patika oldalsó részén a falhoz. Csak gondolom, hogy Ő volt, én már csak a végeredményt láthattam.


Elképesztően bosszús voltam, amikor megláttam a reggeli nagy barna cuccot, nem tehettem mást, fogtam a lapátot és eltakarítottam. Nem hiszem, hogy ez része lenne munkámnak, a hivatásomnak, de sajna el kellett takarítanom a cuccot. Nem híreszteltem az esetet másoknak...

2021. aug. 15. 20:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Volt egyszer egy munkahelyem...


Pályakezdőként dolgoztam egy bizonyos munkahelyen négy hónapon keresztül. Azért csak ennyi ideig, mert többet nem bírtam az elmebeteg főnököm miatt.


Miután elkezdtem ott dolgozni, egy hónap múlva kegyetlenül rám szállt. Egész nap üvöltözött velem, mindenbe belekötött, amit csináltam, burkoltan lehülyézett, megszégyenített a kollégáim előtt. Hallomásból úgy tudom, hogy ezt a mocskolódást fél évente eljátszotta valakivel. Mindig megtalálta a célpontjait, akikkel gonoszkodhatott.

Több alkalommal úgy rám üvöltött a laborban, hogy összerezzentem. Annyira remegett a kezem, hogy majdnem leejtettem a laboreszközöket.

Kezdő dolgozóként nem tudtam eldönteni, hogy hagyjam rá a bunkó stílusát, vagy szóljak vissza neki, hogy legalább minimálisan megvédjem magam. Semmi nem használt ellene. Lábtörlőnek nézett engem.

A verbális támadások sorozata után egyre több kolléga javasolta, hogy váltsak munkahelyet. Ha az a főnök rászáll valakire, menekülni kell, nincs más megoldás, mondták nekem.

Később súlyosbodott a helyzet. Már a táppénzt is javasolta az egyik kolléga, annyira üvöltözött velem az az idióta főnök. Rövid időre el is mentem táppénzre.


Négy hónap után sikerült új állást találnom. Megszabadultam az ingerült hülyétől.


Később fény derült a Mutyizásra. Sajnos az is történt a lelki terror mellett. Az a lényeg, hogy a gyógyszerkiskereskedelemmel foglalkozó cég nem szállíthat külföldre gyógyszert, kizárólag a lakosság gyógyszerelésével foglalkozhatott a cégünk hivatalosan. A főnök a kapcsolatai segítségével viszont elérte -gondolom csempészek segítségével- hogy külföldre kiszállítsák a beszerzett nagy mennyiségű gyógyszert, amit jó áron tudott értékesíteni. Az ügy összes részletét nem ismerem, de valószínűleg jó üzletet ütött nyélbe, tudtommal Budán volt lakása. Évekkel később lebukott, amikor a gyógyszernagykereskedő elkezdett vizsgálódni a nagy értékű gyógyszerrendelések miatt.

Az ügy végére a főnököm és a tettestársa tudtommal 30 millió forintos bírságot kapott, de sajnos nem vették el a diplomájukat. Az a lényeg, hogy végül megkapták a büntetésüket.

A legutóbb olyat hallottam a volt főnökömről, hogy lesoványodott és úgy néz ki, mint egy hulla (biztosan félt, hogy elveszik a diplomáját). A történtek fényében nem tudom sajnálni azt a rosszindulatú embert. Nagyon sok szenvedést okozott nekem és más kollégáknak.

2021. aug. 23. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Felteszel egy kérdést, és szinte, te válaszolgatsz rá 😂 ennek mi értelme 😂
2021. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. anonim!


A szorongásaimat írom le, és név nélkül akarom kiírni magamból.


Amikor a kérdést kiraktam, azt hittem többen fognak kommentezni. A többi kérdésemnél nagyobb volt a tolongás :)

2021. aug. 23. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Írd le otthon egy füzetbe 😂🤦‍♀️
2021. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Látod hogy a kutyát se 🤨😉
2021. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8/8 és a Te beszólásod kit érdekel? A kutyát sem...
2021. aug. 31. 14:44
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
7-nek igaza van. Ez nem online napló, tévedésbe vagy esve.
2021. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!