Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy főnök, nem tud örülni...

Ha egy főnök, nem tud örülni a dolgozó munkájának, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ha jól teljesít egy csapat, a nap folyamán, akkor a főnök azt mondja, hogy ügyesek. Viszont, ez nem azt jelenti, hogy így is gondolja, mert ilyenkor többet szeretne még, kifejezi azt, hogy nektek, mindenképpen szolgálnotok kell őt. Sok tényező játszik szerepet egy teljesítmény teljesítése során, de egy személyiséget is sok tényező befolyásolhat. Mi kell ahhoz, hogy ne csak főnöki szemszögből legyek elégedett a munkámmal?
2021. jún. 5. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal nyugdíj előtt vagyok, de életemben csak egy helyen dicsért meg minket a főnök, akár a belünket kidolgozhattuk, akkor sem kaptunk elismerést máshol sehol.
2021. jún. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Munkahelyen alapelvárás, hogy a munkádat jól végezd!

Ez nem egy kegy részedről, mert ezért kapod a fizetést. Ha szarul dolgozol kirúgnak, ha jól, akkor csak ezt az elvárást teljesíted.

Semmilyen extra tömjénezés ezért nem jár.

2021. jún. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
2-es, pedig tudott tény, hogy ahol elismerik az embert, ott kevesebb pénzért is megmarad, mint ahol nagy fizetésért szapulják. A szóbeli elismerés pedig a cégnek nem kerül semmibe.
2021. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

#3

A konkrét kérdésre válaszoltam.

Hosszú éveket dolgoztam munkahelyeken, soha nem voltam vándormadár.

Viszont nekem sajnos mindig számított a pénz, nem érzelmeket vittem bele.

Az elvárható legmagasabb szinten dolgoztam, így aztán szapulásban sem volt részem sehol, de "jókutyaként" nem is vártam el a főnöktől a buksisimit.

Tettem a dolgom, aztán csuktam az ajtót magam után és mentem haza.

Ennyi!

2021. jún. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

#3

...és még annyit:

Nekem pont elég volt, hogy a főnököm jutalom, vagy prémium formájában fejezi ki az "örömét", egyéb öröme nem érdekelt.

2021. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Most már az ilyenért, ha nem teszed magad oda érzelmileg egy munkahelyen, elbocsátás is járhat, azzal az ürüggyel, hogy nem illeszkedtél be a közösségbe.
2021. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk abban igaza van a 2-es-nek, hogy egy idő után nem elég az "ügyes vagy", és dicséret.. Én pont az ezek miatt váltottam kb.. Ha a fizetésemben is kifejezték volna, most is ott lennék...


A munkám eredménye az évek alatt ott volt számszerűsítve, mennyit hozott a cégnek.. Tök büszkén körbemutogatták a nagyfőnöknek is, hogy milyen faszák vagyunk, sőt az anyacégnek is.. (imádtam amit csinálok, nyilván sokat bele is tettem)

Az elmúlt 2 évben több ilyen is volt, és a "buksi simin" kívül nem kaptam érte semmit.


A közvetlen főnököm (és a részlegvezető is most már :)))), kollégáim látják most igazán, mennyire is hiányzik egy olyan ember, aki a vártnál jobban teljesített és hozta azokat a számokat, amin most küszködnek.



Új helyen vagyok most az előzőnél sokkal jobb pénzért. Itt vannak jutalmak is, de emellett a főnököm emberileg és szakmailag is olyan, aki felfelé húz, látszik, hogy akarja, hogy szakmailag fejlődjek és előre visz. Megdícsér apróbb dolgokért.


Konklúzió: Nekem ez is sokat számít, tehát nem elég csak a pénz sem... Vagy csak a dícséret, de pénz nuku. Jól tud esni az embernek a pénz nélküli elismerés, visszacsatolás is. Őszintén, engem a szakmai elismerés jobban motivált, mint a pénz.. Csak egy pont után már jó volna hozzáigaztnai azt is.. :-)

2021. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyet tudok mondani, röviden és tömören: telhetetlen, mocskos kizsákmányoló az összes, csak fizetni ne kelljen! És még tisztelet is kéne? Álmodik a nyomor! Dícséret?! Ha-ha!Két féle rabszolgatartó van: az egyik dicsér, nem túl őszinte mosollyal, miközben reméli, hogy beéred buksisimivel és nem lesz pofád még fizetés emelést is kérni. A másik habzó szájjal ugat és fenyeget, ha kell, ha nem és reméli, hogy ez után elég nagy darab szarnak fogod érezni magad ahhoz, hogy ne merj semmiféle jutalmat remélni.

Másrészt miért kéne tisztelnem? Mert munkát és némi pénzt biztosít? Na és? Én pedig az időmet, tudásomat, munkámat áldozom neki. Az is épp elég érték, belőlünk, dolgozókbol él, mi termeljük ki a szaros luxuséletére valót, úgyhogy elgondolkoztató, ki érdemelne több tiszteletet!

2021. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!