Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Open office/multit hogy lehet...

Open office/multit hogy lehet megszokni?

Figyelt kérdés

Engem eléggé zavar ha néznek munka közben alapból inkább antiszoc típús vagyok ezért az open office teljesen kikészít. Az hogy látják a monitorom hogy épp mit csinálok helyemen vagyok e stb.


Mit csinálnak az emberek ha nincs annyi munka pl? Ha jól tudom minden le van tiltva meg amúgy is nem tudom mekkora le tolást kapna az illető ha mindenki látná az irodában hogy a 9gag-et olvasgatja 20 percen át.


Szerencsére most egy kis-közepes cégnél dolgozom viszont ennek is vannak hátulütői nem teljesen bejelentett fizu sokszor hétvégén is hívhatnak ha nagyon sürgős vmit stb de legalább bent külön irodám van illetve home office is van plusz én azt vettem észre hogy mindenki normálisabb/családiasabb.


Aki multinál dolgozik mit csinál egész nap de tényleg? nem hiszem el hogy 8 órából 100%-ban dolgozik mindenhol vannak holt idők néha



2021. jún. 5. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Követem
2021. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy pl multinál van ahol fix egy óra szünet van tehát van ahol 9-18:00ig bent kell lenni amivel jóformán az egész napod elmegy kisebb cégeknél elég törzsidőben bent lenni, pénteken van hogy 2-3 fele hazaengednek stb
2021. jún. 5. 19:19
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Én nem dolgoztam még így, de engem is brutálisan zavarna, úgyhogy nem vagy egyedül.

Suliban gépteremben is mindig próbáltam a hátsó sorba orientálódni.

2021. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Open officeban vagyok (bár most nem, mert vírus miatt Home Office van), előfordult, hogy valaki Youtube-ot nézett vagy recepteket olvasott, Facebook-ot nézegette. Rálátunk egymás gépére, de


1. nem törődünk vele, hidd el, amikor mindenki a munkájával törődik, akkor csak annyit lát hogy xy éppen ilyen honlapot néz,de nem ezt fogja bambulni, hogy mennyi ideig nézi, mi van odaírva, milyen arccal nézi...


2. nem is annyira érdekelt minket, hogy ki milyen tartalmat néz.


Általában ez projektfüggő, van, ahol 1-2 oldalt tiltanak, hogy nézegesd egyrészt azért, mert elveszi a figyelmedet, másrészt mert belassítja a netet (képzeld, milyen, ha nem tölt rendesen a munkához az oldal, mert mindenki a Youtube-on hallgatja a zenét).


Van ahol mindent tiltanak, ott általában megvártuk, hogy lelépjenek a TL-ek meg éjszakai műszakban nézegettük a neten a dolgokat. Ott nem nézegették vissza, hogy mit böngésztünk, illetve néha ránéztek a gépünkre, hogy épp mit csinálunk, de néha olyan hülyeséget láttak... Pl egyszer Google Drive-on kerestem valamit és a TL szólt a közvetlen TL-emnek, hogy szóljon rám, mert Facebookozok munka helyett. :D


Van ahol meg engedik, ha el tudod mellette végezni a munkádat is.


A legtöbb helyen engem pl, ha zavart egy munkatárs, akkor zenét hallgattam Youtube-on és mellette csináltam a munkát. Back office-os koromban azzal kezdtem, hogy benyomtam a gépet és rögtön nyitottam meg a munkához szükséges oldalakkal együtt a Youtube-ot, fene se akarta a csapkodó kolléganőmet hallgatni, akitől naponta 15x kaptam szívrohamot, meg a fejem fölött átkiabáló embereket, a hapci-egészségedre-kuckuc-éhesvagyok-bepisilek-menjünkcigizni-pletyit.


Amúgy, ha épp nem volt munka és olyan helyen voltam, ahol engedték, hogy netezzünk, akkor, ha másnak sem volt munkája elbeszélgettünk, amíg nem jött be a munka, ha mindenki elfoglalt volt, gyorsan átnéztem a leveleimet, megnéztem a Facebookot, A wikipédiát nézegettem, Youtube-on megnéztem egy rövid klippet, írtam a blogomat, stb.

2021. jún. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez amúgy olyan, mint amikor valaki telefonos ügyfélszolálaton attól fél, hogy mindenki hallani fogja egylégterű irodában, közben meg mindenki a sjaát dolgával van elfoglalva.


Ahol nem zenét hallgattam, én is a mellettem ülőt hallottam, ahogy intézi munkaügyben a hívásokat de akkor tudtam volna 100%-ban koncentrálni, hogy mit mond, ha ott hagyom a munkát és csak ráfigyelek.


Ugyanígy vannak mások is, hallják, ha valaki hívásban van vagy beszél a főnökkel, de nem fognak arra koncentrálni, mert a munka leköti a figyelmüket.


Ugyanúgy látják, hogy munka alatt pl nézed a Youtube-ot, de nemfognak vele sokáig foglalkozni, mert a munka leköti a figyelmüket.


Nekem egyszer volt, hogy egy bizonyos videóst nézett egy tőlem kb 10 évvel idősebb férfi és pont láttam, ahogy mentem ki cigizni és csak átsuhant az agyamon, hogy milyen érdekes, hogy az ő korosztálya is nézi, de ennyi, utána tovább foglalkoztam a magam dolgával, nem ezen kattogott tovább az agyam. :)

2021. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon egyszerű: el kell menni sori melóra valami gyárba. 12 órás folyamatos műszak, csörgő-csattogó-sziszegő gépek, folyamatos büdös és meleg, ordítozó, primitív kisfőnök, darabszám-darabszám-darabszám, WC-re vagy enni csak akkor jutsz el, ha szünet van, de mivel a csarnok túlsó végén van, ezért a szünet alatt csak az egyikre van idő.

Lehúzol ilyen helyen 2-3 hónapot (lehetőleg még próbaidőben mondj fel, hogy másnap már ne is kelljen bemenned), utána eszedbe sem jut, hogy irodában mennyire zavaró az open office, mert örülsz, mint majom a farkának, hogy nappal, 8 órát kell dolgoznod, nap végére is tiszta a ruhád, munkaidőben ülhetsz és nagyjából ember módjára bánnak veled.

2021. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatosnál a pont én dolgoztam gyorsétteremben még az irodai élet előtt, ott is, ha megálltál egy pillanatra, már jött főni, hogy mi ez a lazsálás, volt, hogy csak azért mentem el wcre, hogy le tudjak ülni, mert ott végig pörögni kellett, árufeltöltésnél is egyszer leültem a földre (pult mögé) és egy csaj máris szól a főnöknek, hogy azért nem így kéne töltenem az árut, mert gusztustalan, ebédnél is azt várták, hogy nyomd be a kaját és menj vissza a melóba, a lábaim mindig fájtak a nap végén és a főnök meg a régebbi kollégák közül páran meg egész nap kiabáltak velem.


Hajnali hatkor indultam el otthonról, este 10 körül értem haza.


Ehhez képest az irodai meló egy álom. :)

2021. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte senkit nem érdekel ki mit néz csak az internetet ne halassza le.

Amolyan íratlan szabály, hogy akin fejhallgató van azt békén hagyjuk úgyhogy ha nyugalomra vágyom néha úgy is fölteszem, hogy nem szól benne semmi.

2021. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A munka legyen elvégezve mas nem fontos.
2021. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem eddig nincs gondom vele, persze szűk 1,5 éve dolgozom open office-ban, abból 2,5 hónap volt, amikor mindenkinek be kellett járnia.


Én kifejezetten szeretem, hogy gépi szellőztetés van, így nem elhasznált, fullasztó, fülledt a levegő non-stop.


A kutyát se érdekli, mit és hogyan csinálsz, nem nézegetnek téged. Időnként telefonozunk páran, de ha el van végezve a munka és a telefonozást se visszük túlzásba, nem szólnak ránk.


Én a nagy területet is szeretem az open office-ban, dolgoztam előtte egy helyen, ahol kicsi irodák voltak, akkorák, ami egy lakásban még talán csak félszobának számít. Hát kb. bezártságérzésem volt, pláne, amikor besütött a nap és be kellett húzni az árnyékolót.


Ráadásul az open office-os multiknál úgy általában kényelmes az iroda, ingyen tea, ingyen kávé, ingyen forrócsoki, néha gyümölcsnap, félreülős kuckók, babzsákok, a kutya se szól, ha 1 óra lesz az ebédidő (pedig 30-40 percet kell ledolgozni belőle, nálunk pl. 40-et von az óra automatikusan).


Heti 1-2 nap home office-t a járvány utáni időszakra is terveznek engedélyezni.


Ráadásul növekvő fizetés (ami a legelején is minimum a magyar átlag, ha nem kapásból több), jó nevű cég az önéletrajzban, aránylag könnyű váltás (még több fizuért), jó légkör (illetve ha nem, akkor a dolgozó le tud lépni), a dolgozóknak az átlagosnál jobban van igénye az egészséges életmódra, már ha nem eléggé egészséges önmagában az, hogy nem azért aggódik, hogy hó végére kijön-e a pénzből és a főnök egy idegbeteg, de esélytelen váltani.

Lehetőség van külföldi kollégákkal dolgozni, idegennyelv-tudást karbantartani, munkaügyben 1-2, esetleg több hétre kiutazni.


Normális, 100%-ig bejelentett fizu van, normális cafeteria van, betartják a törvényeket. Túlóra vagy fizetett, vagy lecsúsztatható, de nem fogja elbliccelni a munkáltató (a munkaidőnyilvántartó-rendszerben úgyis nyoma van).


Mondjuk én informatikus vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy egy közgazdásznak vagy mérnöknek sokkal rosszabb dolga lenne multinál, vagy olyan embernek, aki "csak" több idegennyelv ismeretéből él meg multinál.

2021. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!