Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a hagyományos munkaidő (8-tól 16, vagy 17 óráig) a legrosszabb, legalábbis bizonyos szempontból?

Figyelt kérdés

Korán is kell kelni hozzá, és a délután is teljesen elmegy, ügyintézni sem nagyon lehet, program is csak max. este fér bele valami, szóval gyakorlatilag az egész nap elmegy.

Ha valaki reggel 6-kor kezd, de 2-kor már végez, a nagyon korai kelést legalább ellensúlyozza, hogy ott van szinte az egész délután ügyintézni, programot csinálni, ha pedig valaki 10-kor, vagy 11-kor kezd, de este 6-7-ig dolgozik, akkor pedig legalább korán kelni nem kell, vagy tud reggel ügyeket intézni.

Szóval a hagyományos munkaidő szerintem minden tekintetben a legrosszabb.



2021. jún. 7. 21:18
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
27 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Számomra a legtökéletesebb ez a 8-16-ig tartó munkaidő. Semmi kedvem hajnali fél 5-kor felkelni, hogy beérjek 6-ra dolgozni,nappal pedig nem tudok aludni, szóval az esti műszak is ugrott.
2021. jún. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Többször is csináltam 24/7-t, a legutóbbinál könyörögtem a hagyományos beosztásért.


Tökömnek kell az, hogy a közérzetem rossz legyen, mert egy héten este 11-ig vagyok, másikon nyolcra megyek, utána hajnali háromkor kelek, mert hatra bent kell lenni, aztán egy éjszakai műszak, majd a hétvégémet kúrják el, stb.


Arról nem is beszélve, hogy a kollégák állandóan csere-berélték a beót eltervezted, hogy, mivel egyik nap háromig vagy, ezért elmész elintézni valamit, akkor lett az belőle, hogy a kolléga elcserélte veled és bent szoptál kilencig.


Ja az ünnepnapokon meg, ha nem volt egy gyereked és nem akartál dolgozni, volt hely, ahol a szülők, főleg a kisgyerekesek majdnem elküldtek a pi...és addig harcoltak, amíg abban az évben is te töltötted bent a karácsonyt meg a szilvesztert.


Emiatt a káosz szerű beó miatt nem volt egyszerűen egy napi rutinom, mindig máskor keltem, mindig máskor ettem, éjszakai műszaknál naponta egyszer ettem ráadásul annyira rossz volt a gyomrom.


Ha választhatnék, hogy visszamegyek 24/7 vagy lelőnek, az utóbbit választanám...

2021. jún. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Van benne valami...

Én is 8-tól fél 5-ig dolgozom a jelenlegi állásomban.

Baromi nehéz volt megszoknom a korai felkelést / sőt, igazából még mindig nem sikerült /, mert messze is esik az otthonomtól.

A korábbi munkahelyeimen 9 óra volt a legkorábbi kezdési időpont, aztán máshol meg olyan 11-12-re kellett bejárni. Igaz, hogy estig benn voltam, de nem tudott zavarni. Bagoly típus vagyok eleve, nem pacsirta.

2021. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem borzalmas. 8.30-tól 17.00-ig dolgozom mert az ebédszünet nincs fizetve.

12.30-13.00 közt van ebédszünetem. Ez az idő kevés arra, hogy mondjuk bankba, postára, kormányablakba bemenjek, meg sok helyen nekik is ekkor van az ebédszünet. Heti 1x a kormányablak 18.00-ig van nyitva, és mondanom sem kell mennyien vannak. Csúcsforgalomban indulok és csúcsofrgalomban megyek haza... Utálom. Én éjszakázni szerettem a legjobban mindig, vagy a 6.00-14.00 műszakot.😇

2021. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, hogy inkább kezdődjön korábban, és sokkal több marad a délutánból. Reggel úgysem lehet belekezdeni semmi értelmesbe, akkor inkább kapjam meg egybefüggő időként délután. Este 7-8-kor már nincs kedvem elindulni sehova, úgysem lehet sokáig maradni.
2021. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg, ha külön vesszük.


1. hajnali hattól háromig dolgozol (ebédszünetet belekalkulálva), akkor tök jó hogy van időd ügyeket intézni, de, ha pont nincs mit intézned, nem tudsz magaddal mit kezdeni, vagyis nekem ez volt vele a gondom, plusz úgy, hogy hajnali hatkor én olyan voltam, mint a felmosórongy és persze olyan állapotban is 110%-ot kellett nyújtanom.


2. Hidd el a 10-11 órás kezdésnél nem lesz hangulatod a reggeli ügyintézéshez, főleg úgy, hogy 7-8 körül végzel, hazaérsz és otthon elintézed a teendőket, tehát az estéd el is ment, reggel egy kicsit pihennél. Másrészt, amikor később kezdtem 11 és 14 között valahol, sosem tudtam rendesen pihenni, mindig azon kattogott az agyam, hogy menni kell dolgozni nemsokára.

2021. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem pont ez a 8-16 lenne az ideális, ha fix időben kéne dolgoznom. Nekem a 6-fél 7 kelésnek nem túl korai, nem is kell túl sokszor sötétben indulni (legalábbis ha a téli-nyári időt vesszük alapul). Ha 5-re hazaérek, még rengeteg időm van este 10-ig, mikor a 6 órai kelés miatt lefeküdnék. A téli sötétben kelés, sötétben indulás nekem nem érné meg csak azért, hogy a munka után több világos óra legyen még.
2021. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze ha így teszed föl a kérdést, hogy "bizonyos szempontból" a legrosszabb, akkor persze igen a válasz. Hiszen a különböző munkabeosztásoknál mindnek megvan a maga előnye és hátránya. Lesz olyan szempont bármelyik beosztás esetén, ami szerint ő a legrosszabb, meg olyan is, ami szerint ő a legjobb. Így nincs igazán értelme a kérdésnek.
2021. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet kövezni, de mindegy hova tologatjuk a munkaidőt, szerintem a mai embernek ez már sok. Én nagyon támogatnám, hogy heti 4 nap 6 óra legyen, akkor lenne idő főzni, a családra, programot szervezni, sportolni, hobbi stb stb.
2021. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy szzülő egyikkel se tudna mit kezdeni.


Ha nincs egy nagymama se a közelben, hajnali 4-5 körül hova adja be a gyerekét? Meg ki marad a gyerekkel estig?


A 8-16 legalabb azért jó, mert munka előtt van ideje beadni a gyereket, beszélni a tanárral és a napközi végén a gyerekért menni.


+ Az ilyen helyeken csúsztatni is lehet (most bent maradok 1-2 órát, holnap korábban lelépek).

2021. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!