Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy ne féljek este hazajönni...

Hogy ne féljek este hazajönni sötétben?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon örülök, hogy sikerült találnom végre munkahelyet és olyan is amit szívesen csinálok.

Viszont a munkarendjében jó, hogy 1 műszakos és délutáni viszont este lenne vége és olyan 11 fele érnék haza és egy kicsit azért kell gyalogolni.

Nem rossz környéken van bár azt a helyet nem igazán ismerem.

Nem paranoiásan betegesen félek este de azért néha ha egyedül megyek egy utcán sötétben akkor azért többször hátranézek ha meg látok valakit akkor szedem a lépteimet.

Nem öltözök felhívóan, nincs nálam nagy érték sosem de mégis félek mintha a horrortörténetek nagy része bármikor valóraválhatna mint a gyilkosság, leszúrás nyilt utcán ok nélkül, elrablás, kocsiba tuszkolás, erőszak stb..Persze este ilyenkor azért még mindig vannak emberek és ez megnyugtat. Hajnalban talán jobban félek mert ahol lakok ott szinte alig van 1-2 lélek pedig központ.

Nagyon jól jönne ez a munka és azt hiszem megtaláltam a helyem végre de ettől félek kicsit. Talán nem egyedül mennék hazafele és akkor valaki mindig hozzám csapódna de ha nem akkor is valahogy szeretnék nyugodtabban hazaérkezni, még sötétben is.

Nem szoktam az utcán zenét hallgatni, így nincs mi elterelje a figyelmemet, mobilozni is csak annyit ha még új a környék és meg kell tanulnom a járást oda és nézem a térképet de mindig résen vagyok.

Sosem ért igazából atrocitás sehol ami vészes lett volna és nem is szeretném ha lenne.

Nem szokott nálam lenni semmi védőeszköz mert eddig nem éreztem szükségét de lehet most kellene valami már csak a biztonságérzet miatt is.

10-11 órakor este azért még van mindenhol forgalom? Járnak azért emberek meg minden?



2021. jún. 9. 01:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%
Azt hiszed meg akar téged bárki is erőszakolni? Mond csak nem vagy kicsit beképzelt? :D
2021. jún. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
97%

A nemi erőszak az erőszakról szól, nem a szexről.

Ha nem tudsz semmit, inkább meg se szólalj 11-es.

2021. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
15%
Arra gondoltam.
2021. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 kretens ***** válasza:
40%
Kezdj el köhögni ha gyanús alakok tűnnek fel.Aztán káromkodj egyet mintha magadban beszélnél pl bass.a meg ez a tbc már sose múlik el.
2021. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Van olyan tanfolyam ami önvédelmet tanít úgy, hogy konkrét lefogós pózokból hogyan tudsz kimászni. Ezeknél nem is kell nagy testi erő csak megfelelő egyensúly, meg annak áthelyezése, fájdalmat tudsz okozni a másiknak azzal hogy ahogy lefog te kicsavarodsz belőle a karját tartva és kitekered kb. Ezeket a technikákat jó lenne minden nőnek megtanítani, legalább az alapokat, így nagy eséllyel nem leblokkol az akit megtámadnak hanem elindul a robotpilóta.

Nézz utána ennek szerintem, hátrányod nem származhat belőle.

Amúgy megértelek, éjszaka én is parázok és nézem ülnek e az autókban meg ilyenek, főleg egy nem bejáratott útvonalon.

Hasznos lehet az is ha tudod hol van (ha van) éjjel nappal nyitvatartó bolt, benzinkút, vagy bármi ahova el tudsz sprintelni ha bármi van.

2021. júl. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, az is jó lehet ha teljesen őrültnek tetteted magad, bolond hangokat adsz ki jó hangosan, ha megtámadna bárki, ezzel megleped és legalább annyi előnyöd van hogy elszaladj és legyen köztetek némi távolság.

És ha nagyon nagy gáz lenne akkor azt kiabáld hogy tűz van, erre biztosan reagál valaki.

2021. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 kretens ***** válasza:
Az senkire nincs ráirva hogy ki milyen gyors.Mert bár tanulhat valaki bármilyen küzdősportot ha valakinek gyors keze van.Meg az sem mindegy hogy kinek milyen a reakcióideje.Én sok önvédelmi technikákat bemutató videót megnéztem már de feltűnt hogy ezek többsége nem valós sebességgel történik.A ketrecharc nagyon komoly csak éppen az ujjaikat nem tudják használni.Nekem az élőlények közül legjobban a sáskák fogókarjaik gyorsasága nyűgöz le.Már gyerekkoromban két expandert szereltem a falra és boxoló mozdulatokkal edzettem de persze nem csak a karom megerősitése végett hanem egy ilyen edzés után simán is boxoltam a levegőbe és azt vettem észre hogy a gyorsaságot is növelte.Annyit elértem vele hogy bárki is támadjon meg nem tudja kivédeni azt hogy ne találjam el.
2021. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11.aki ilyen megkeseresedett stílusú még annak se kívánnám hogy őt megerőszakolják...tudod ez egy természetes félelem és ezen nincs mit kigúnyolni sőt ez nem beképzeltség. Szerintem te kicsit tudatlan és éretlen vagy...
2021. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!