Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyesek miért gondolják azt...

Egyesek miért gondolják azt egy keveset kereső emberről,hogy buta is?

Figyelt kérdés
Szerintem az hogy valaki keveset keres nem jelenti azt hogy buta is.Én azt tapasztalom hogy sok helyen a munkaadó bolondnak tartja azt a beosztottját,akinek havonta fizet pár forintot,úgy is kezeli mint egy hülyét és úgy is beszél vele mint egy hülyével.De miért nézik hülyének egyes munkaadók keveset kereső beosztottjukat?Miért nem egyenrangú kollégáknak tekintik őket?

2021. jún. 10. 11:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

"Szomorú hogy sok helyen bolondnak tartják az alkalmazottakat.Tapasztaltam ezt már takarító cégnél,gyorsétteremben,élelmiszerbolt van,gyárban,ezek közül a helyek közül nem is tudom van e olyan ahol nem tartják hülyének a dolgozókat."

Épp ezaz,ha nyenge poziticóban vagy,akkor könnyebb cseztetni,mert mivel te csak egy könnyen beszerezzhető munkavállaló vagy,akkor neked kuss van,és csináld azt ami főnök mond.

2021. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

"Én pl csak a hobbimból is megélnék, ezért a főnököm nem is utasít arra, ami nincs a munkaszerződésemben, hanem kér, hogy csináljam meg, és mondhatok nemet is"


Bocs, hogy kiábrándítalak, de ez nem a te intellektusodon múlik. Bárki mondhatja, hogy nem csinálja meg amit szerződés szerint nem kell. Az, hogy hogyan reagál erre egy főnök személyfüggő.

2021. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van olyan ismerősöm, aki könyvelő volt, viszont egészségügyi problémák sora megtalálta középkorában és most kénytelen takarítónak lennie éhbérért. Van rengeteg sok tényező, ami befolyásolja, hogy az ember hol, miért, és mennyiért hajlandó elhelyezkedni.


Viszont van a skálának egy negatív vége is: buta embery viszont jókor volt jó helyen egy jó ötlettel és abból meggazdagodott. Ilyen is van sok.

2021. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
34%
8: Haha jó vicc. Még a főnök könyörög neked világos.
2021. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
#13: Milyen betegség az, ami miatt könyvelni nem tud, de takarítani igen?
2021. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

A butaság vagy okosság nem azon múlik hogy mennyit magol magába az ember,hanem ott kezdődik, hogy tud bánni az embertársaival,mennyire lát át dolgokat,probléma megoldó képesség miegymás

Van egy haverom,aki utált tanulni,állandóan lógott,de mégis penge esze van és egyetem nélkül jó állása van.

Ez valamiért kialakult az emberekben,hogy csesztessék a másikat ha nem tanult annyit mint ők

2021. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

a legfőbb oka akkor is az, hogy van, aki eltűri. ennyire egyszerű. a miértekre felesleges a választ keresni. pont annyi ilyen munkáltató van, mint olyan munkavállaló, aki mindenkinél okosabbnak érzi magát, pedig nincs rá oka.


ezek embertípusok. nyilvánvalóan azért vállalkozó még az ilyen főnök, mert a céget működtetik ilyen környezetben is a dolgozók. ha az összes sértett dolgozó otthagyná és végül a környéken elterjed, előbb-utóbb elfogynak az emberek.

de ez ugyanígy igaz az okoskodó munkásokra is.


a mi cégünk például pont az ellenpélda. főnököm mindenkit munkatársként kezel, megbecsül minket a lehető legnagyobb mértékben. elég beszédes például ez az elmúlt időszak is, amikor elég nagy veszteségeink lettek, mégsem küldött el egyikönket sem, pedig a munka mennyiség sem indokolta azt a létszámot. most elöntött minket a munka, és az egyik kollégám felmondott inkább, mert mégsem tetszett neki a dolog. ő jött oda utoljára de elég rég eldöntötte már. na most, ha fogja magát, és fél éve lelépett volna, simán átvészeltük volna ezt az időszakot komoly veszteség nélkül. az tetszett neki, amikor csak kapta a fizetést, de dolgozni alig kellett. más kérdés, hogy az előző munkahelyein sem voltak róla túl jó véleménnyel...tehát nála például már esélyes, hogy ebben a városban nagyon nehezen fog munkát találni, gyorsan terjednek kisvárosban az infók...így járt.


szóval minden igazságtalan munkáltatónak és munkavállalónak meggyűlne a baja a sorssal, ha tennének érte.


ha meg nem tesz senki semmit, akkor meg feleslegesen hisztizünk itt...

2021. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz hogy megélj az életben, ki tudj magadért állni, és ne egy proli főnök lábtörlője legyél, hanem meg tudd találni mihez értesz, mire vagy képes az adottságaidból, és abból kihozni a legtöbbet, bizony kell egy alapvető intelligencia, ha úgy tetszik "életképesség".

Ehhez nem kell orvosi diploma. Elég ha a szakközépből kikerülve elvégzel egy víz-gázszerelőit, és abból kapcsolatokat építve, folyamatos önfejlesztéssel, egyre több és bonyolultabb dologhoz értve (és persze rengeteg melóval) gennyesre keresed magad.

Az életképtelenség meglehet egyetemistáknál is, akik csak azért ülnek padba hogy még 4 évig ne kelljen felnőni, de azoknál is, akik éhbérért tűrik a cs❗cskáztatást. De ez csak egy vélemény.

Ettől függetlenül mindenkivel méltósággal bánni kötelességünk, főleg egy magasabb beosztású embernek. Az hogy valakit butának tartok, vagy akármit is gondolok róla, nem jelenti hogy értéktelen ember, csak mert olyan amilyen. Ráadásul a főnök is buta: melyik ember fog nekem szorgalmasabban, pontosabban, jobban dolgozni, akit megalázok, megutáltatom vele magam, vagy akit tisztelettel kezelek és kialakítok vele egy viszonylag normális munkakapcsolatot?

Kérdező, a világ ilyen. Nem tudsz mit tenni. A főnököd nem változik meg miattad, sőt senki sem. Egy valaki tud érted változni; te. Értem hogy 💩, ha egy emberileg nulla valakinek a rongya vagy. Értem hogy rengeteg sértettség, düh van benned. De ez attól hogy kiírod gyk-ra, nem fog változni. Sőt, ha semmit nem teszel, soha nem fog változni.

2021. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Csekély hozzáadott értékkel bíró munkát végző, alacsony társadalmi státuszú, könnyen pótolható humánerőforrás azért lesz valakiből, mert ennyit tesznek lehetővé a képességei, nem azért, mert ezt tekinti az élethivatásának. (Aki többre is képes, az úgyis elmegy, mihelyt jobb lehetőséget talál.)

Vezetői logikával: "Aki aprópénzért végez alja munkát, az hülye."

2021. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!