Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben fordulhatok...

Ebben az esetben fordulhatok a munkaügyi bírósághoz?

Figyelt kérdés

Június elején kezdtem el dolgozni egy gyárnak diákmunkásként, diákszövetkezeten keresztül.


A szerződés szerint csomagolói munkára vettek fel, azonban teljesen más munkakörben dolgoztattak, raktárosként kellett nehéz súlyokat emelnem. Ráadásul az első héten közölték velem, hogy állandó éjszakás műszakban kell dolgoznom a következő héttől.


A második héten elkezdtem éjszakás műszakban dolgozni, azonban a hét utolsó napján jeleztem a szövetkezetnek, hogy mivel inzulinrezisztens vagyok, amire szigorú diétát kell tartanom, és egyéb egészségügyi problémákra szedek gyógyszert (amit az üzemorvosnak el is mondtam az alkalmassági vizsgálaton) nem tudok tovább állandó éjszakás műszakban dolgozni. A szövetkezeti ügyintéző rendes is volt, azt mondta hogy szól a gyárnak, és akkor tudok majd menni más műszakba. Nos a gyárnak erre az volt a válasza, hogy kirúgtak.

Mivel nagyon szükségem van pénzre, hogy őszig legyen pénzem szobát bérelni az egyetem miatt, ezért egy másik szövetkezeten keresztül próbáltam visszamenni dolgozni, mivel ahol én élek nagyon kevés a munkalehetőség. El is hívtak egy "interjúra", ahol tulajdonképpen már csak a részleteket beszéltük volna meg, a lakóhelyemhez egy nem éppen közeli helyre, azonban tulajdonképpen arról szólt az egész, hogy a HR-es csaj mikor felhívta az egyik felettest a gyárban, és amint elmondta neki a nevem, minden indoklás nélkül közölték hogy nem vesznek vissza. Ezért kellett utaznom, messzire egy másik városba, hogy így megalázzanak...


Nos az aggályaim a következők:

- Becsaptak, hiszen nem csomagolói munkakörbe vettek fel, pedig ez állt a szerződésben

- Nem közölték velem előre, hogy állandó éjszakás műszakban kell dolgoznom, csupán az első munkahetemen

- Nem voltak tekintettel arra, hogy a betegségeim miatt nem tudok állandó éjszakást vállalni, hanem kirúgtak

- Ok nélkül citáltak el egy másik városba, holott tudták, hogy nem vesznek vissza

- Tulajdonképpen a munkakört és a műszakot illetően is átvertek


Tudom, hogy sokat nem érnék el a feljelentéssel, csupán szeretnék az orruk alá borsot törni, amiért ennyire igazságtalanok voltak velem , és átvertek. A szerződésben sem a valóság szerepelt, tehát szerződést szegtek.


Bocsánat, ha nem fogalmazok érthetően, de mindjárt szétrobbanok az idegtől.



2021. jún. 23. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem első körben beszélj ügyvéddel, aki elmondja majd a lehetőségeket. Amúgy teljesen jogos a kiakadaásod, de nem biztos hogy megéri.
2021. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szó van szerződésről, akkor az alatt mit értünk? Te és a munkáltató között, vagy Te és a diákszövetkezet között? Nem mindegy.
2021. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Valószínűleg nem teszek semmit az ügyben, mert nem érné meg. Inkább csak kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire volt jogos.


#2 A diákszövetkezettel kötöttem a szerződést. Ebben az esetben azt a gyár megszegheti?

2021. jún. 23. 14:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szövetkezetnél tegyél panaszt. Ez kell ahhoz, hogy másokkal ne bánjanak így. Nem érdeke a gyárnak, hogy a diákszövetkezet megszüntesse az együttműködést.
2021. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsot. :)
2021. jún. 23. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!