Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás mit takar pontosan?

Figyelt kérdés
2021. júl. 1. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Reggel bejelentenek, este kijelentenek. Az alap TB van fizetve arra a napra. Asszem a nyugdíjadba beleszámít.


Mindenesetre az ilyen trükközős fillérbszó cégeket érdemes elkerülni.

2021. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1

Én a katolikus egyháznak dolgoztam ilyen felállásban, most hangosan felröhögtem a "trükközős fillérbszó cég" kifejezésen. :DD


Amúgy igen, jól írja az egyes, adott napra szóló szerződés, ez egyben az előnye és a hátránya is. Én diákként szerettem, hogy kötetlenséget adott. Most már nem vállalnék így munkát.

2021. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Előnye: Általában ilyen helyen magadat osztod.

Hátránya: Nincs tb, nem számít sehova.

Röviden: Alkalmi bejelentés, egy-egy napra bejelentenek, mikor dolgozol és ennyi. Mindennap végén alá is kell ezt írni. Én is dolgoztam így, szerettem mert magamat osztottam, de kevés volt a fizetés, és nem volt tb-m sem. Ha a vállakozó úgy akar dolgoztatni, hogy egész hónapban, de egy héten egyszer akar ilyenben bejelenteni, akkor azt felejtsd el! Ne menj ilyenbe bele! Ha magadat osztós, laza munka akkor simán vállalnàm. Főleg mert felmondani idő sincs, meg semmilyen kötelezettség sem.

2021. júl. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!