Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet jó vége annak ha munkaüg...

Lehet jó vége annak ha munkaügyi hatósági vizsgálatot kezdeményezek a munkahelyem ellen (abszolút jogos ügyben, de ez a céget kevéssé érdekli majd)?

Figyelt kérdés

Vagy ennek csak egyféle vége lehet?

A hatóság vizsgálódik megállapít amit megállapít, a céget megbüntetik (ha megbüntetik) de addigra én már házon kívül leszek?


2021. júl. 7. 15:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha a cégnek vannak kapcsolatai ejtik a vizsgálatot. Ha nincsenek még akár meg is büntetik, de az kérdés engem vigasztal-e majd ha állás nélkül leszek?
2021. júl. 7. 15:18
 2/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor az esetek 99%-ában a perelő alkalmazott munkaviszonya meg van számlálva. Szinte egy vezető sem foglalkoztatja tovább, mert az számukra büszkeségsérülés lenne.
2021. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést. Mit vársz? Előléptetést, fizetésemelést, igazgatói dícséretet?

(tuti kamu kérdés, vagy megütött téged ez a meleg...)

2021. júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Nem értem a kérdést. Mit vársz? Előléptetést, fizetésemelést, igazgatói dícséretet?"


És akkor mi a megoldás? csöndben nyelni és hallgatni? Hogy jajjjj csak meg ne haragudjon a főnök hogy rájöttem a csalására?

Ez lenne a megoldás?

2021. júl. 7. 16:03
 5/13 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Ugyan mond már, hogy milyen csalásra jöttél rá megint!

Úgy izgulok, hogy az a gaz főnök épp kit vert át...

2021. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha viszont nem találnak semmit vagy nincs elég bizonyíték stbstb akkor téged büntetnek meg
2021. júl. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"nincs elég bizonyíték stbstb akkor téged büntetnek meg"


Ez NEM IGAZ. Fals. Hamis.

Legalább nézz utána mielőtt ideböfögsz valamit.


Ugyanis a munkaügyi hatóságnak eljárási jogköre csak JOGI SZEMÉLYEKKEL kapcsolatosan van, és nem természtes személy ellen.


Ha ellenőrzés van és kiderül hogy józsi melós sisak nélkül dolgozik, büntetik-de nem a józsit, nem a főnököt, nem a brigádvezetőt-hanem a MUNKÁLTATÓT MINT JOGI SZEMÉLYT.


tán utána kéne nézni

2021. júl. 8. 06:25
 8/13 Micimacko67 ***** válasza:

Nyugodj meg kérdező, korán reggel infarktust fogsz kapni...

Amúgy meg nézz utána, mielőtt ideböfögsz valamit...A munkavállalót is megbüntetik, ha a részére előírt védőeszközt nem használja...

2021. júl. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A hatóság NEM SZABHAT ki büntetést természetes személyre jogalap és illetékesség hiányában. Ezen semmiféle vita nem lehetséges, mert jogszabályban le van írva. A hatóság a CÉGET bünteti meg, és a cég majd eldönti mit tesz a melóssal aki miatt a büntetést kapja.


Még egyszer ezen semmiféle vita nem lehetséges mert jogszabályban le van írva.

2021. júl. 8. 07:00
 10/13 Micimacko67 ***** válasza:

„82/D. § (1) A munkavédelmi hatóság közigazgatási bírság­gal sújtja azt a természetes személyt, aki a szervezett munka­végzés során:


- a munka egészséges és biztonságos végzésére, illetőleg an­nak ellenőrzésére vonatkozó szabályokat megszegi, vagy feladat­körében e szabályok végrehajtásának mellőzését eltűri,


NO COMMENT!

2021. júl. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!