Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki dohányzik az kevesebbet...

Aki dohányzik az kevesebbet dolgozik?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy a dohányzó kollégák nagyjából 10percet töltenek ezzel a tevékenységgel alkalmanként. Ha egy munkanap alatt 6 szál cigit szív el, akkor 60 percet tölt ezzel a munkaidejebol.


Eközben a nem dohányzók többnyire dolgoznak.


Nem igazságtalan ez?

Mi lehet a megoldás?

Több fizetés a nem dohanyzoknak? Vagy hosszabb munkaidő azoknak akik dohányoznak?



2021. júl. 14. 07:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is ez volt covid előtt, kórház: egy nappalos műszakban 3-4 nővér volt az osztályon, és volt, hogy 3-an lementek, és ott hagytak egy segédápolót 2 hónapos tapasztalattal. És ezt mondjuk óránként, 10 percre. Volt, hogy újraélesztés volt, ők meg sehol...annyira kevesen voltak, hogy sakkban tartották az egész főnökséget, mert ha valami megrovást /kritikát kaptak, jött a szöveg, hogy akkor elmegyünk. Vagy ha valami terápiát kértem volna, akkor a segédápoló nem adhatta be, várni kellett rájuk csomószor emiatt. Nagyon idegesítő volt.
2021. júl. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%
11: aterzem! Végre valaki. Szakmai gyakon voltam, pazichiatrian, 30 percenként mentek bagozni hármasával... Én meg ott egyedül, élmény volt.
2021. júl. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
30%
Én nem dohányzok, mégse dolgozok sokat. Most megnéztem egy filmet, kajáltam, emésztek. Ez így megy már 4 éve. Nem tudom meddig mehet ez még így, remélem jó sokáig😄
2021. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
55%
Én cigizek, néha kiszaladok 5 percre, viszont sosem eszek munka közben. Akik nem cigiznek, naponta többször is zabálnak, így ők dolgoznak kevesebbet.
2021. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Én 2 éve szoktam le. Előtte 15 évig cigiztem. A munkahelyemen 10 éve dolgozom. Leszokás után valóban mengnőtt a produktívitásom mert nálunk nincs szünet. Amióta ezt realizáltam kicsit visszafogottabban, kényelmesebben dolgozom.
2021. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van olyan kolleganom, akinek a pisiszunetei rendszeresen 10 percesek, napi tobbszor. Tudom, mas, nyilvan mosdoba el kell menni, meg egyeni, kinek hanyszor kell, meg nalunk fix egy ora szunet van, amit ugy veszel ki, ahogy akarod, tehat kimehetsz 6x dohanyozni, de o meg a szuneteibe is beiktat elotte-utana is egy mosdot, direkt, hogy kesobb erjen vissza xD

Masik kolleganom siman tullepi az egy ora szunetet rendszeresen, mondvan ot nem erdekli.

Engem meg az nem erdekel, ki mit csinal, en altalaban betartom az egy orat, de ha nagyon szar napom lenne, en is tullepnem mindenfele szivbaj nelkul. A munka igy is el van vegezve, nem egymas helyett dolgozunk, azok a 10 percek nem szoktak szamitani.

2021. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Nekem gyárban dolgozva az verte ki a biztosítékot, hogy a dohányzók rendszeresen félrementek a géptől, az oké volt, de ha én leültem megenni a reggelimaradékomat, akkor azért jött a pofázás. Mert a dohányzók talán távollétükben telepatikusan is szolgálják a munka haladását?
2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

Én dohányosként mondom, hogy ez nem törvényszerű. Én pl "csak" akkor nyomkodom a telómat, amikor kiszaladok rágyújtani. Más meg nyomja, amikor kedve van. Mással is el lehet ám kummantani azt az 1-2 óránkénti 5-10 percet. Csak ha nem hagyod el a helyed, akkor senkinek nem szúrja a szemét..

Nálunk egyébként az előző, meg a mostani helyemen is az a mentalitás, hogy a munka legyen normálisan elvégezve, ennyi. A nem dohányzók között van, aki túlórázni szokott, mert nem végez a feladataival, én érdekes módon dohányzóként is elvégzem a munkámat.

Úgyhogy nem kellene általánosítani. Foglalkozzon mindenki a saját háza tájékával, ez úgyis egy örök harc marad...

2021. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
85%
17-es vagyok. Már régen volt, de ahogy emlékszem, mintha valaki nekem avval jött volna, hogy a dohányosok csak elszívják a cigit 1-2 perc alatt, én meg a reggeliszünetből megmaradt kaja elfogyasztásával akár 10 percet is eltölthetek. Holott emlékszem, az esetek mintegy 70%-ában a dohányosok legalább 15 percig voltak el, és néha 2 cigi is elment.
2021. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az XY étteremben csak én vagyok, aki NEM dohányzik. A többiek bandázni mennek ki 10-15 percekre kb. 60-90 percenként. És megtartják a 30 perces ebedszünetüket is, én meg ugye csak ennyit. Ha épp bent vannak, és segítséget kérek, mert sok a rendelés, akkor látszik az arcukon, hogy nem szívesen "segítenek" (végzik a munkájukat). Mikor du. 1-kor el akartam menni ebedszünetre, azt a választ kaptam, hogy csúcsidőben nem lehet ebedszünetet tartani - természetesen egyedül voltam a konyhában, mert a többiek kint cigiztek :)
2021. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!